5 domowych peelingów do ust, które pokochasz

Zwłaszcza w zimę borykamy się z przesuszonymi ustami. Mróz i wiatr to największa przeszkoda dla tej delikatnej sfery twarzy. Czasami pomadka nie pomoże pozbyć się spierzchnięcia.

Foto Fotolia

Idealną metodą jest domowy peeling do ust. Oczywiście istnieje cała gama takowych w sklepie, ale po co przepłacać? Najczęściej produkty do wykonania ich samemu znajdują się w większości domów. Oto 5 propozycji, które na pozwolą ci na zawsze pożegnać odstające skórki w okolicy ust.

1. Cukier miodem płynący

To najprostszy i pyszny rodzaj peelingu. Do jego stworzenia potrzebujemy jedynie tych dwóch produktów. Miód ma właściwości pielęgnacyjne – nawilża i przyspiesza gojenie się ran (np. tych powstałych poprzez obgryzanie ust). Cukier zaś idealnie złuszczy i definitywnie pozbędzie się martwego naskórka. Pamiętajcie tylko, że nie należy mocno trzeć ust palcem. Mieszankę pozostawcie na ustach przez 15 minut i lekko pocierajcie jedną wargę o drugą (tak jak przy błyszczyku).

2. Kawa nie tylko na pobudzenie

Kto z nas nie ma jej w swojej kuchni? Zawsze się znajdzie, choćby dla gości. Atutem tej metody jest to, że nie marnujemy kawy przed zaparzeniem, a wykorzystujemy już odpady, czyli zagotowane fusy. Taki peeling jest mniej inwazyjny, a w połączeniu z masłem shea, czy innym dobrodziejstwem kosmetycznym tworzy mieszankę wybuchową. Tutaj raczej nie zaleca się jedzenia mieszanki z ust. 15 minut okładów i gotowe.

3. Kokosem pachnąca

Ta opcja jest tylko dla osób, które kochają ten zapach. Peeling będzie nam bowiem towarzyszył przez 15 minut tuż pod nosem. Jeśli w twoim domu znajduje się nierafinowany olej kokosowy i cukier to nie potrzebujesz niczego więcej. System tworzenia i nakładania mieszanki jak w pierwszym punkcie.

4. Cynamonowy uśmiech

Do stworzenia wersji cynamonowej będzie potrzebna rzeczona przyprawa, oliwa z oliwek i miód. Wszystko należy wymieszać i taką papką delikatnie pocierać usta. Najlepiej okrężnymi ruchami. Na koniec tylko ciepła woda, balsam do ust i gotowe!

5. Szczoteczka do zębów

Jeśli nie posiadasz produktów spożywczych, które zostały wymienione powyżej na pewno masz ją – szczotkę do zębów. Raczej nie powinna być z twardym włosiem, ponieważ takowa mogłaby uszkodzić usta. Ale zdecydowanie może się do tego zabiegu przydać trochę zużyta. Wystarczy, że nałożysz na nią trochę maści z witaminą A i będziesz lekko pocierać. Oprócz wygładzenia usta będą sprawiały wrażenie odbudowanych i nawilżonych.

Wybierz jeden ze sposobów i ciesz się pięknymi ustami zimą!

 

Izabela Żyndul

 

Wpis znaleziono dzięki:

- Usta

- Peeling

- Domowe sposoby