8 rad jak zabezpieczyć bagaż na czas lotu

Zawsze martwisz się, czy twój bagaż jest wystarczająco dobrze zabezpieczony przy locie samolotem?

jak zabezpieczyc bagaz przed lotem

Sprawdź nasze porady, dzięki którym będziesz mieć pewność, że dotrze on razem z tobą do celu bez problemów. 

1. Zrób listę

Dzięki liście będziesz wiedzieć, o czym nie możesz zapomnieć. Przed wyjazdem na lotnisko sprawdź, czy w bagażu znajdują się wszystkie potrzebne przedmioty.

2. Przygotuj plan podróży
Dzięki niemu będziesz wiedzieć wszystko o przebiegu lotu i innych związanych z nim formalnościami. Wydrukuj plan w kilku egzemplarzach i umieść go w bagażu podręcznym oraz w walizce. Plik do wydruku zapisz na telefonie, laptopie, tablecie, by w razie potrzeby móc ponownie go wykorzystać.

3. Zabezpieczaj walizkę na kłódkę
Zwykły zamek to za mało, aby zabezpieczyć swoją walizkę. Dlatego jeżeli masz kłódkę, wykorzystaj ją obowiązkowo. Kłódki możesz kupić też oddzielnie i zepnij nimi zamki.

4. Usuń nieważne naklejki i kartki z walizki
W ten sposób unikniesz problemów z kwestiami bagażowymi na lotnisku, a twoja walizka będzie wyglądała bardziej elegancko.

5. Przygotuje etykietkę z danymi kontaktowymi
Umieszczenie dodatkowej karteczki z danymi kontaktowymi – imieniem, nazwiskiem, numerem telefonu, adresem e-mail, adresem domowym pomoże w szybkim zidentyfikowaniu zagubionego bagażu. Kopię karteczki umieść też w środku walizki.

6. Wybierz wyróżniającą się walizkę
Kolorowe walizki z różnymi unikatowymi wzorami rzucają się w oczy od razu w przeciwieństwie do standardowych modeli szarych, czarnych czy granatowych. Gdy nie możesz kupić nowej walizki, spersonalizuj ją, na przykład przywiąż do rączki wstążkę.

7. Wartościowe rzeczy trzymaj w bagażu podręcznym
Pamiętaj o tym, żeby wartościowe przedmioty mieć przy sobie, czyli w bagażu podręcznym. Dotyczy to między innymi notebooka, telefonu komórkowego, tabletu, lekarstw, dokumentów, biżuterii.

8. Dobrze zabezpieczaj swoje rzeczy
W bagażu zawsze ułóż rzeczy tak, aby zabezpieczyć je przed zniszczeniem. Wykorzystaj ręczniki i ubrania, by ochronić te kruche i delikatne.
Centerfly.pl