9 e-booków, które warto przeczytać wiosną!

Wiosna kojarzy się ze świeżością, porządkowaniem szaf i zmianami – w wyglądzie czy sposobie spędzania wolnego czasu. Okres, w którym otoczenie na nowo się zieleni, rano słychać ptaki, a wieczorem można wyjść na spacer bez grubej kurtki, sprzyja czerpaniu radości z czytania. Dlatego przedstawiamy zestawienie 9 e-booków, które warto przeczytać, szczególnie wiosną.

1
9 e-booków, które warto przeczytać wiosną!

Porządki w życiu i w domu

„Minimalizm. Żyj zgodnie z filozofią minimalistyczną” autorstwa Leo Babauta ułatwia zrozumienie, jak wieloma zbędnymi przedmiotami otaczamy się na co dzień oraz jak rozpraszacze wpływają na naszą codzienną pracę i utrudniają odpoczynek w domu. Po lekturze tej książki zupełnie inaczej patrzy się na swoje otoczenie i wydatki. Dodatkową zaletą wprowadzenia w życiu zasad minimalizmu jest oszczędność pieniędzy, co pozwala spełniać marzenia czy realizować odkładane w czasie cele. Lektura szczególnie polecana osobom, które narzekają na za mało czasu, miejsca w szafie, ciągłe rozkojarzenie i zmęczenie w pracy.

„Sztuka Porządkowania” napisana przez Dominique Loreau to zestaw praktycznych porad, dzięki którym znacznie łatwiej można uporządkować swoje otoczenie. Wskazówki, podpowiedzi i przykłady wprowadzonych rozwiązań pozwalają bez większego stresu wprowadzić zmiany, dzięki którym zyskamy więcej czasu na własne pasje, zamiast tracić go na ciągłe sprzątanie, przekładanie przedmiotów i szukanie dla nich miejsca.

„52 tygodnie” Ludmiły Piaseckiej to powieść o Majce – kobiecie, która przez lata poddawała się codzienności, była trybikiem w maszynie. Bohaterka postanawia zmienić swoje życie, dając sobie na to 52 tygodnie. W pierwszym z nich zamroziła swój portfel na tydzień, choć była zakupoholiczką. Drastyczna zmiana była dopiero początkiem przemian, które przyczyniły się do całkowitego odstępstwa od dotychczasowych nawyków. Inspirująca opowieść o tym, ile zaskakujących cech ukrywa się w każdym człowieku.

„Magia Olewania” napisana przez Sarah Knight to poradnik dla osób, które dużo pracują, mało czasu poświęcają na rozrywkę i rzadko mają chwilę, by spędzić ją z ludźmi, którzy rzeczywiście ich uszczęśliwiają. Doskonała lektura dla osób stale uczących się umiejętności mówienia „nie”. Poradnik uczy także, jak nie przejmować się nieistotnymi rzeczami i prośbami, jak ograniczyć wpływ osób, których się nie lubi, a przy tym nie być lekceważącym czy bezdusznym. Zawarte w książce porady ułatwiają oddzielanie tego, co istotne, od tego na czym nie warto się skupiać.

33
9 e-booków, które warto przeczytać wiosną!

Inspiracje ze świata mody

„Kobiety, które wstrząsnęły światem mody” Bertranda Meyera-Stabley’a to zapis historii najbardziej wpływowych kobiet w tej branży. Prezentując sylwetki, dokonania, pomysły i wizje kreatorek mody z różnych okresów XX wieku, autor nakreślił portret kobiety sukcesu, która w zdominowanym przez mężczyzn świecie musiała wykazać się wyjątkowymi zdolnościami, cierpliwością i pewnością siebie.

„Listy do Yves’a”, napisane przez wieloletniego partnera Yves’a Saint Laurenta, czyli Pierre’a Berge’a, powstały w okresie żałoby, tuż po śmierci wizjonera mody. Laurent i Berge przez pięćdziesiąt dzielili życie prywatne i zawodowe, dlatego opublikowane listy są zarówno pożegnaniem z wielkim kreatorem, jak i zapisem historii życia tej postaci. Książka została nagrodzona prestiżową nagrodą literacką Prix Le Vaudeville (La Coupole), opublikowano w niej także unikatowe zdjęcia i szkice wybrane przez Pierre’a Bergé z prywatnego archiwum YSL.

Historie wyjątkowych kobiet

„Michalina Wisłocka. Sztuka kochania gorszycielki” autorstwa Violetty Ozminkowski to biografia oparta na dziennikach pisanych przez pierwszą seksuolożkę PRL-u oraz wspomnieniach jej córki i innych bliskich. Książka jest opowieścią o życiu, w którym nie było miejsca na tabu oraz przedstawia sylwetkę autorki „Sztuki kochania” w nieznanym wcześniej świetle.

„Dzienniki 1945-1950”, napisane przez Agnieszkę Osiecką otwierają wielotomową edycję. Autorka pisała swoje dzienniki od dziewiątego roku życia aż do śmierci. „Dzienniki 1945-1950” są jednym z największych i najbarwniejszych dzieł polskiego pamiętnikarstwa, a zawarte w nich przeżycia, historie i emocje pozwalają czytelnikowi poznać autorkę z nieznanej dotychczas strony.

„Oriana Fallaci. Portret kobiety” to biografia napisana przez Cristina De Stefano, w oparciu o dotychczas niepublikowane materiały na temat jednej z najważniejszych dziennikarek. Niezależna i odważna kobieta, która przez lata budowała swoją pozycję w świecie niemal w całości zależnym od mężczyzn. Zasłynęła relacjami z wydarzeń wojennych z Wietnamu, wywiadami z najważniejszymi przywódcami wielu państw, a w ostatnich latach życia wypowiedziami krytykującymi próby asymilacji islamskich emigrantów w Europie.

22
9 e-booków, które warto przeczytać wiosną!