5 mitów na temat snu

Sen i to, co dzieje się podczas niego z organizmem człowieka, to tematy nieustających badań naukowców i psychologów. Nowe tezy powodują powstawanie kolejnych mitów w tym zakresie. Wiele z nich okazuje się prawdą. Są jednak takie, które, mimo że są obalone, nadal funkcjonują.

Późna aktywność fizyczna – jak wpływa na nasze nogi?

Z badań1 wynika, że ponad 60 proc. Polaków uprawia sport, a wśród najpopularniejszych wyborów znajdują się: bieganie, jazda na rowerze, pływanie i siłownia. Regularne uprawianie sportu nie stanowi wyłącznie domeny dzieci i młodzieży – coraz częściej staje się również ważnym elementem codzienności osób dojrzałych.

Jak przygotować bagaż do podróży? 7 ważnych rad

Zawsze martwisz się, czy twój bagaż jest wystarczająco dobrze zabezpieczony przy locie samolotem? Poznaj 7 rad, dzięki którym właściwie przygotujesz się na wakacje!

Buty – klucz do wymarzonej, letniej stylizacji!

Buty to dodatek, dzięki któremu możemy zmienić cały ton naszej stylizacji. Sprawdź, jak dopasować je do ubrań, aby stworzyć idealny letni look!

5 stylizacji w najmodniejszych kolorach lata

Co sezon, tuż przed rozpoczęciem lata, zastanawiamy się, co kupić, jakie kolory będą najbardziej w trendach i na co ostatecznie zdecydować się w gąszczu ubrań dostępnych w sklepach. Podpowiadamy jakie kolory będą najbardziej na topie!

Samoopalacz – jak zrobić go samemu?

Nie od dziś wiadomo, że opalenizna powoduje przebarwienia oraz starzenie się skóry. Nic nie poradzimy na fakt, iż lubimy jej brązowy odcień.

Zęby mądrości – objawy, których nie wolno lekceważyć!

Zęby mądrości, choć brzmią dumnie, mogą sporo namieszać w zgryzie – powodować znaczne dolegliwości bólowe oraz zakłócać codzienne funkcjonowanie. Jakie objawy powinny zwrócić naszą uwagę i skłonić do wizyty u dentysty?

Jak zapobiegać biegunce podróżnych?

Biegunka podróżnych jest jednym z najczęstszych problemów, z jakimi borykają się turyści. Warto zatem dowiedzieć się, jakie są czynniki ryzyka, w jakich regionach jesteśmy najbardziej narażeni i jak możemy się bronić przed dolegliwościami.

Czy przesadzanie z cukrem powoduje cukrzycę?

Według Światowej Organizacji Zdrowia na cukrzycę choruje na świecie 415 mln ludzi. W Polsce z cukrzycą zmaga się blisko 3,5 mln osób, a tendencja wzrostowa wskazuje na to, że będzie coraz gorzej.

Blondynki częściej chorują na czerniaka

Czerniak jest jednym z kilkudziesięciu nowotworów złośliwych skóry, ale jednym z najbardziej agresywnych. Dane z Krajowego rejestru nowotworów wskazują, iż czerniak coraz częściej występuje u młodych ludzi w wieku 20-44 lata, a w szczególności wśród kobiet.

„Morderstwo przy Rue Dumas” M.L. Longworth

Wykwintna i dojrzała zagadka kryminalna. Mistrzyni literackich aluzji Mary Lou Longworth serwuje zbrodnię doskonałą jak francuskie wino. Premiera książki już 6 czerwca.

„Świecie, oto jestem. Wywiady i spotkania, 1963-1993” Charles Bukowski

W Świecie Bukowskiego nie raczymy się smakowitą czekoladą, nie ma tu bezpiecznych banków, pociągów, które przyjeżdżają na czas.

„Dzień, w którym lwy zaczną jeść sałatę” Raphaëlle Giordano

Afirmacja, umiejętność słuchania, szacunek do innych, tworzenie zdrowych harmonijnych relacji często tłumione są przez egoistyczne skłonności, których nie dostrzega się u siebie, ale krytykuje u innych.

„Jadowity miecz” Rafał Dębski

Mroczna broń na złe czasy. Kontynuacja historii opisanej w książce „Kiedy Bóg zasypia”. Wrogowie stają ramię w ramię, aby przezwyciężyć zło. Premiera już 15 czerwca.

„Płomień pod lodem” Luz Gabás

Niespokojne lata połowy XIX wieku w Hiszpanii, powstania i wojny domowe; realizacja marzeń w niedostępnych Pirenejach i miłość zdolna pokonać wszelkie przeszkody.

Horoskop od 18 do 24 czerwca

"Życie, życie jest nowelą, raz przyjazną, a raz wrogą... " jak śpiewał Ryszard Rynkowski. No właśnie co nas czeka w tym tygodniu? Pamiętajcie, że dobre nastawienie przyciąga dobre zdarzenia!

Medaliony z indyka w panierce z orzechów nerkowca i grillowanymi warzywami

Indyka można robić na wiele sposobów – dodając do niego odrobinę warzyw i orzechów nerkowca, zyskujemy nie tylko sposób na nietuzinkowe danie, ale również i zdrowy posiłek.

Mini hamburgery

Redakcja testuje: Odkurzacz Hoover Telios Extra TX50PET 011

Wiosna to czas porządków - dobry odkurzacz jest podstawą sprzątania! Sprawdź, co myślimy o nowym odkurzaczu Telios Extra od marki Hoover.

Kiedy ciągła ochota na słodycze jest objawem choroby?

Czy zastanawiacie się czasem dlaczego ludzi co jakiś czas łapie wielka chęć na słodycze? Wszyscy przecież wiemy, że są one niezdrowe. Jednak czasami chce się ich tak bardzo, że nie można się powstrzymać.