Z Aspiryną przetrwamy sezon na przeziębienia

Nie jest to uroczysta inauguracja, nie towarzyszą jej radosne werble, niemniej jednak sezon na infekcje, przeziębienia i grypę można uznać za otwarty. Odczuwamy to na własnej skórze i widzimy wokół.

z-aspiryna-przetwamy-sezon
Z Aspiryną przetrwamy sezon na przeziębienia

Objawy przeziębienia dają się we znaki, a kaszlących i kichających nieszczęśników spotkamy wszędzie – w domu, w pracy, w szkole, w środkach komunikacji miejskiej.

Co niestety sprzyja zachorowaniu, ponieważ paskudne wirusy rozprzestrzeniają się drogą kropelkową. Dlatego też szczególnie cenna jest wiedza na temat leczenia, ale i zapobiegania różnego rodzaju infekcjom.

Przeziębienie czy grypa – oto jest pytanie!

Z jednej strony domorośli znawcy na własną rękę leczący się z przeziębienia czy stanów zapalnych dróg oddechowych to zagrożenie dla zdrowia. Z drugiej zaś wiedzieć warto i należy, i to jak najwięcej. Chociażby po to, aby nie atakować przeziębieniowych infekcji antybiotykami. Typowe przeziębienie, a także grypa, to niestety sprawka wirusów (np. rinowirusów, coronawirusów, paranainfluenza virusów, influenza virusów lub adenowirusów), których absolutnie nie zwalcza się antybiotykami.

Dlatego istotne jest prawidłowe rozpoznanie i zdiagnozowanie objawów takich jak ból głowy, mięśni, gardła, gorączka, kaszel itp. I tu pojawia się temat zawsze na czasie, aktualny i bardzo ważny. Grypa czy przeziębienie? Wstępne rozpoznanie jest bardzo ważne, ponieważ zwykłą infekcję można rozsądnie wyleczyć domowymi sposobami i ogólnie dostępnymi lekami. Natomiast z grypą nie ma żartów. Zestawienie objawów przeziębienia i grypy znajdziemy np. na stronie producenta leku Aspirin. Warto przeczytać, a nawet nauczyć się na pamięć:

  • początek choroby – grypa to nagłe wystąpienie silnych objawów bólowych i gorączki, przeziębienie rozwija się stopniowo w ciągu 1-3 dni,
  • gorączka przy grypie jest bardzo wysoka, powyżej 38°C i trwa nawet do 4 dni, przy infekcji przeziębieniowej rzadko występuje wysoka temperatura,
  • grypie towarzyszy ogólne rozbicie i zmęczenie, które utrzymuje się nawet do 2-3 tygodni po infekcji, przeziębienie to łagodne dolegliwości,
  • bóle mięśniowe, stawów, łamanie w kościach – bardzo dotkliwe przy grypie, przeziębienie to lekkie bóle całego ciała,
  • katar, podrażnienie oczu, ból gardła zawsze pojawiają się w infekcji przeziębieniowej, w grypie stosunkowo rzadko,
  • kaszel grypowy jest na ogół suchy, męczący, natomiast przeziębieniu towarzyszy kaszel mokry, z odkrztuszaniem,
  • grypa to również silny ból głowy, który rzadko pojawia się przy infekcji przeziębieniowej.

Ból – nieodłączny towarzysz infekcji

Jak widać zarówno przeziębieniu, jak grypowym infekcjom towarzyszą bóle o różnej intensywności i umiejscowieniu. Zastanówmy się zatem dlaczego w przebiegu infekcji odczuwamy bóle mięśni, pleców i głowy. Ból to nic innego jak odpowiedź organizmu na ewentualne urazy, stany zapalne w tkankach. Na receptory bólu wpływa wiele czynników – termiczne, fizyczne, chemiczne. Reakcją jest wydzielanie tzw. prostaglandyn odpowiedzialnych za odczuwany ból, gorączkę i inne nieprzyjemne dolegliwości. Oczywiście nikt z nas nie chce, aby bolała głowa, plecy czy kręgosłup. Należy jednak potraktować ból jako sygnał ze strony organizmu, który w ten sposób informuje, że dzieje się coś, czego na pewno nie wolno bagatelizować.

W przebiegu infekcji praktycznie zawsze pojawia się ból pleców, bóle mięśniowe. W przypadku grypy są to bardzo intensywne, silne dolegliwości. Pacjenci mówią o bólu całego ciała, utrudniającym poruszanie się i normalne funkcjonowanie. Również w przebiegu infekcji przeziębieniowej mówi się o tzw. łamaniu w kościach, choć nie tak dramatycznym jak przy poważnej grypie. Równie często infekcjom towarzyszą bóle głowy. Warto wiedzieć, że jest to problem, który dotyczy większości dorosłych, nie tylko w czasie infekcji. W serwisie leku Aspirin znajdziemy wiele cennych informacji na temat migren, napięciowego bólu. Jakby nie patrzeć Aspirin to specjalista w zakresie walki z bólem głowy (i nie tylko). Wróćmy jednak do objawów związanych z infekcjami przeziębieniowymi i grypowymi. Poza kuracją na zasadnicze schorzenie sięgamy wówczas po skuteczny środek farmakologiczny. Dobrym pomysłem będzie lek, który zadziała kompleksowo, jak chociażby wspomniana Aspiryna. Jest to środek o bardzo szerokim spektrum działania, szczególnie, że obecnie mamy do wyboru wiele rodzajów tego popularnego leku. Dowiedzmy się zatem na co jest aspiryna i dlaczego od lat jest zalecana przez lekarzy i wybierana przez pacjentów.

Jak działa Aspiryna

Nie od dziś wiadomo, że Aspiryna to lek na przeziębienie. Zawiera kwas acetylosalicylowy, czyli substancję zwalczającą ból. Aspirin hamuje produkcję prostaglandyn i w ten sposób zmniejsza stan zapalny, obniża gorączkę i łagodzi ból. W aptekach znajdziemy dziś środki wzbogacone aktywnymi substancjami, witaminami, dzięki czemu są o wiele bardziej skuteczne, działają kierunkowo na konkretne objawy przeziębienia. I tak na przykład Aspirin z witaminą C to także wsparcie dla sił odpornościowych organizmu. Z kolei w Aspirin Complex znajduje się też odpowiednia dawka pseudoefedryny, która pomaga udrożnić nos, a jak wiadomo katar czy zatkany nos to prawdziwa udręka dla pacjentów. Jeśli ból pleców czy głowy jest bardzo silny, najistotniejsza będzie skuteczność i szybkość działania. Odpowiedzią na takie potrzeby pacjentów jest m.in. Aspirin Pro, która 6 razy szybciej uwalnia substancję aktywną. Oczywiście działa kompleksowo na ból, stan zapalny i gorączkę. Podobnie jest w przypadku rozpuszczalnej Aspiryny Ultra Fast i granulek Aspirin Effect.

Ból, łamanie w kościach, zmęczenie i ogólne rozbicie to sygnały, których nie bagatelizujemy. Ich intensywność i charakter podpowiedzą nam czy dopadła nas grypa, a może tylko „zwykłe przeziębienie”. Na pewno warto łagodzić takie dolegliwości, szczególnie, że stosując leki takie jak Aspirin, nie tylko uśmierzamy ból głowy czy mięśni, ale także działamy przeciwzapalnie. Warto dowiedzieć się więcej na temat leczenia przeziębienia i bólu, dawkowania aspiryny i spektrum jej działania. Więcej informacji znajdziemy na stronie http://aspirin.pl. Pamiętajmy – jeśli objawy nie ustępują po 3-4 dniach należy skonsultować je z lekarzem.

Artykuł sponsorowany