Auto idealne dla kobiety!

Jedna z legend motoryzacji, ikona lat 60. XX wieku, bohater kultowych filmów i prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalny samochód wyprodukowany w Wielkiej Brytanii. Austin Mini 850!

Auto idealne dla kobiety!

Na licytację w internetowym domu aukcyjnym Catawiki trafił właśnie model z pierwszej linii produkcyjnej marki Austin Mini 850, z 1959 roku. Pod czerwoną karoserią licytowanego Mini znajdują się oryginalny, czterocylindrowy silnik oraz czterostopniowa skrzynia biegów.

Od samego początku Mini było synonimem nie tylko wygody, na którą wszyscy mogą sobie pozwolić, ale też stylu – docenianym zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. British Motor Corporation startując z produkcją kompaktowych Mini rozpoczęła erę kultowego samochodu, którego kolejne generacje produkowane były przez ponad 40 lat, aż do 2000 roku.

Auto idealne dla kobiety!

Pierwsze prototypy pojawiły się w 1957 roku, w kwietniu 1959 roku ruszyła produkcja pierwszego Austin Mini 850 (w Wielkiej Brytanii znanego także jako Austin Seven). Z linii produkcyjnej zjechało 10 000 pojazdów, z których niewiele zachowało się do dziś. Projektant – Alec Issigonis stworzył oszczędny, niewielki samochód mogący pomieścić cztery osoby oraz ich bagaże. Kompaktowość zatem, to niewątpliwie jego największa zaleta. Do Mini zapakujemy bez problemu dzieci, zakupy, a nawet domowego pupila. Z parkowaniem też nie ma problemu, wciśnie się w prawie każdą wolną przestrzeń miejskiej dżungli.

Auto idealne dla kobiety!

Wytrzymałość samochodu potwierdza nie tylko jego niemal 60-letni staż jazdy po szosach, ale nawet ekstremalne testy. Prób, jakim ekipa Michaela Caine’a poddała starszego brata Austin Mini 850 na planie „Włoskiej roboty” w 1969 roku, nie powstydziliby się twórcy Top Gear’a. Swoją drogą, kto wie, czy to właśnie nie prace przy filmie wpłynęły na spadek dostępności samochodów z fabryki BMC w tamtym czasie, a w tym momencie na unikatowość pierwszych modeli na rynku.

Niewątpliwie ten wyjątkowy klasyk przez lata stał się naprawdę cenny – szacuje się, że wylicytowana kwota sięgnie nawet 24 400 euro.

Wpis znaleziono dzięki:

- Austin Mini 850

- Samochód

- Licytacja

  • Nela

    Idealne auto dla kobiety to to które ona sama sobie wybierze:) Ja mam tivoli z kamerą cofania i systemem który sprawdza poziom ciśnienia w oponach. Dobrze mi się nim jeździ i podoba mi się jego wygląd.

  • KasiaKatarzyna

    Zgadzam się z poprzedniczką 🙂 ja mam cudnego, świeżutkiego Peugeot 208 kupionego na wyprzedaży rocznika. Nie za duży, zwinny, super i na mieście i w trasę 🙂

  • roya

    @disqus_1lx9BllyGN:disqus ja uwielbiam samochody ktore po prostu do mnie pasują, wiec to sie zgdza ;p pamietam jak weszlam do peugeota kilka mscy temu wiedzialam ze 208 bedzie kiedys moja ;p w dodatku ma asystenta parkowania z czym ja mega kuleje ;p nawet nie spodziewalam sie ze tak szybko zrobia wyprzedaz wiec jeszcze tydzien i przejade sie po swojemu ;p