Beata Pawlikowska po raz kolejny skłania do pozytywnego myślenia

To już ósma część „Kursu pozytywnego myślenia” Beaty Pawlikowskiej. Tym razem autorka pochyla się nad zagadnieniem efektywnego działania. Ile czasu spędzamy na rozpamiętywaniu nieważnych rzeczy lub wręcz traceniu go na bezproduktywnych czynnościach?

Beata Pawlikowska po raz kolejny skłania do pozytywnego myślenia

Efektywne działanie nie jest proste, ale dzięki niemu proste staje się nasze życie – przekonuje Beata Pawlikowska.

Czas, a raczej jego brak, jest obecnie bolączką wielu osób. Ciągle mamy go za mało – za mało na odpoczynek, rozmowy z rodziną i przyjaciółmi, szczególnie za mało na rozwój i doskonalenie siebie. Dlatego właśnie w najnowszej części „Kursu pozytywnego myślenia” Beata Pawlikowska podpowiada jak codzienne przyzwyczajenia zamienić na efektywne nawyki.

Beata Pawlikowska po raz kolejny skłania do pozytywnego myślenia

Pawlikowska podkreśla, o ile ważniejsze od myślenia o samym problemie jest konstruktywne myślenie nad jego rozwiązaniem – rozdział „Koncentruję się na tym, co mogę”. Kluczowa w zmianie jest świadoma decyzja, następnie przemyślenie wszystkich możliwości działania w danych okolicznościach, na końcu wybranie takiej ścieżki, do której ma się największe przekonanie i … działanie. Rozdział „Szukam skutecznych rozwiązań” uzupełnia poprzednie treści i podpowiada, by szukać prawdziwych źródeł problemów, ponieważ to pomoże w odnalezieniu rozwiązania. „Życie JEST” to rozdział, w którym autorka przypomina prostą prawdę:

Bo życie jest takie, jakie jest. A nie takie, jakie chcę. To ma wielki sens.