Brokatowe maseczki hitem Instagrama!

Jeśli nie zależy Ci mocno na pielęgnacji, a na samym zdjęciu z brokatową twarzą - mamy na to receptę.

Foto olivaselene.Instagram

Ostatnio na Instagramie pojawił się nowy trend – brokatowa maseczka. Oczywiście wszystko zaczęło się od najzwyklejszej pielęgnacji twarzy, którą zaproponowała firma GLAMGLOV. Maseczki zdobyły serca influencerów i w internecie pojawiła się cała masa zdjęć z ich użyciem.

Foto redlipstickmonster.Instagram

Jeśli jednak chcecie zrobić sobie jedynie zdjęcie w błysku brokatu, to podajemy przepis na jego wykonanie poniżej.

 

Jak wykonać brokatową maskę w domu? Oto instrukcja krok po kroku:

Najważniejsze – potrzebujesz koleżanki do pomocy!

  1. Najpierw bierzesz balsam do ust i smarujesz nim twarz (najlepiej dokładnie, by osypany brokat nie ułożył się w niesymetryczne zawijasy, a stworzył efekt maski
  2. Brokat w wybranej tonacji, czy też zmieszany (dla uzyskania kosmicznego efektu galaxy) wysyp na tackę, talerz lub inne płaskie naczynie.
  3. Następnie twój makijażowy partner niech chwyci tę tackę, przysunie ją na wysokość twojej twarzy  i dmuchnie delikatnie w jej kierunku.

Ciekawostka z Paris Fashion Week

Znalazła swoje zastosowanie kilka dni temu w Paryżu na wyczekiwanym przez wszystkich Tygodniu Mody. Po taką technikę makijażu sięgnęła Val Garland, który wypuściła kolekcję snobistycznych sukienek filmowych Giambattisty Valli. Właśnie te kreacje udoskonalił brokatem na twarzy.

Sposób na ten ekstrawagancki i błyszczący make-up jest banalnie prosty. Projektantka użyła do tego dużych kulek na kształt popularnego EOS’a. W przypadku Fashion Weeku miejsce na wykonanie makijażu także było charakterystyczne. Betonowy korytarz w opuszczonej piwnicy Palais de Toyko.

Izabela Żyndul