Czołowe gwiazdy w spektaklu „Być jak Elizabeth Taylor” Premiera 7 września

Małgorzata Foremniak w roli Elizabeth Taylor, Paweł Deląg jako Richard Burton w sztuce Jakuba Przebindowskiego „Być jak Elizabeth Taylor"

byc jak elizabeth Nowy Jork. Rok 1976. Do apartamentu słynnego hotelu The New York Palace, w którym mieszka wybitny psycholog i terapeuta Tony Slawers przychodzi niespodziewanie jego wieloletnia pacjentka Elizabeth Taylor.

Po chwili pojawia się tam również Richard Burton. Także jego pacjent i przyjaciel. To niezwykły wieczór najsłynniejszej pary w dziejach Hollywood. Po swoim drugim, spektakularnym małżeństwie postanawiają się rozstać. Punkt wyjścia dramatu jest pretekstem do pokazania życia wielkich gwiazd tuż przed rozpadem ich związku. Szczególna narracja sztuki przenosi nas w czasie co pozwala na pokazanie wyjątkowych i ważnych miejsc w życiu pary- londyńskiego hotelu Dorchester, hotelu Astoria w Rzymie, hotelu Ritz w Paryżu i oczywiście Nowego Jorku.

– Elizabeth Taylor była legendą za życia. Jej związki, role do dziś elektryzują biografów. Historia związku Burtona i Taylor, to mieszanka namiętności, zazdrości i lęku przed odrzuceniem, coś co przeżywa większość par. Jestem pewien, że nazwisko Taylor oraz wyjątkowa obsada, przyciągnie widzów do teatru – mówi reżyser i autor sztuki Jakub Przebindowski.

Elizabeth Taylor to także ikona stylu. Kostiumy do spektaklu zaprojektował jeden z najbardziej utalentowanych polskich projektantów – Tomasz Ossoliński.

– Są miliony kobiet na świecie, które wciąż kopiują styl Taylor. To jedna z ostatnich aktorek tego formatu, która pozostała  niedoścignionym wzorem spełniając jednocześnie całkowite wyobrażenie ludzi na temat bycia wielką gwiazdą- komentuje Tomasz Ossoliński.

Projektant tworząc kostiumy odnosi się do modowych kanonów tamtych lat wnosząc jednak współczesne przetworzenia charakterystyczne dla jego mody, oddając tym samym klimat epoki i niezwykłość bohaterów dramatu.

 „Być jak Elizabeth Taylor” europejska prapremiera –  7 września w Teatrze Imka

W tytułowej roli Małgorzata Foremniak i Richarda Burtona Paweł Deląg
Na scenie również Martyna Kliszewska oraz Sambor Czarnota

„ Być jak Elizabeth Taylor“ to sztuka , w której poznajemy bohaterkę walczącą o samodzielność, wolność wyborów i niezależność kobiet nawet jeśli, tak jak Taylor, płaci się za to wielką cenę.

Obsada:

Elizabeth Taylor – Małgorzata Foremniak
Richard Burton – Paweł Deląg
Tony Slowers – Sambor Czarnota
Norma Perins – Martyna Kliszewska
Scenariusz i reżyseria – Jakub Przebindowski
Scenografia – Witek Stefaniak
Kostiumy – Tomasz Ossoliński
Partnerzy : Swarovski, CustomForm, Instytut Włosów Danuta Gonera,
Firma Reklamowa Kuc

Patronat: logoznak

Wpis znaleziono dzięki:

- "Być jak Elizabeth Taylor"

- Małgorzata Foremniak

- Paweł Deląg