Masz dość Kevina? Oto ranking najlepszych świątecznych filmów!

Oglądanie telewizji może nie jest najzdrowszym sposobem spędzania czasu, jednak w Święta Bożego Narodzenia warto złamać zasady i obejrzeć dobry, świąteczny film w gronie najbliższych. Co jednak, gdy "Kevin sam w domu" znamy już na pamięć?

Kevin sam w Nowym Jorku
Kevin sam w Nowym Jorku

10.Kevin sam w Nowym Jorku

Dla tych, którzy mają dość Kevina samego w domu polecamy część drugą, pt. Kevin sam w Nowym Jorku. Nie możemy się oszukiwać – Boże Narodzenie bez małego i uroczego – jeszcze wtedy – Macaulay’a Culkina nie będą udane. Toż to już tradycja! Musiałyśmy go zamieścić przynajmniej na 10. miejscu.

Firmowa gwiazdka
Firmowa gwiazdka

9. Firmowa Gwiazdka

Zwariowana komedia z Jennifer Aniston i Jasonem Batemanem, czyli o wigilii z piekła rodem. Firmowa impreza gwiazdkowa przeradza się w maraton katastrofalnych zdarzeń, których (niestety) nie będzie dało się wymazać z pamięci. W kinach od 9 grudnia 2016.

Ukryte piękno
Ukryte piękno

8. Ukryte piękno

Will Smith jako rozpaczający po utracie córki ojciec, którego z depresji próbuje wyciągnąć grupa przyjaciół. I tak w życiu mężczyzny pojawiają się Śmierć, Miłość i Czas – uosobienia bytów, które zrujnowały mu życie. Wzruszająca historia w świątecznej oprawie w kinach od 25 grudnia 2016.

12 choinek
12 choinek

7. 12 choinek

Cheri (Lindy Booth) dowiaduje się, że biblioteka na Manhattanie zostanie zburzona. By zwrócić uwagę mediów, organizuje konkurs na najpiękniej ubraną choinkę.

Grinch. Świąt nie będzie
Grinch. Świąt nie będzie

6. Grinch: świąt nie będzie

Jim Carrey jako złośliwy stwór, który nie znosi Bożego Narodzenia i postanawia zniszczyć święta mieszkańcom pobliskiego miasteczka. Mała dziewczynka nie zamierza mu na to pozwolić.

Listy do M.
Listy do M.

5. Listy do M.

Love Actually w polskich realiach. Największe gwiazdy romansują, kłócą z małżonkami i wdają w skomplikowane relacje. To wszystko w świątecznej otoczce.

 

Czekając na cud
Czekając na cud

4. Czekając na cud

Ukazuje splatające się historie kilkorga mieszkańców Manhattanu (m.in. Susan Sarandon, Penélope Cruz oraz Robin Williams), którzy w okresie świątecznej gorączki zmuszeni są do stawienia czoła życiowym problemom.

Family Man
Family Man

3. Family Man

Samotny biznesmen (Nicolas Cage) w wigilię Bożego Narodzenia zasypia w swoim ekskluzywnym apartamencie, aby obudzić się jako mąż i ojciec kochającej rodziny.

Listy do M.2
Listy do M.2

2. Listy do M. 2

Minęły cztery lata od wydarzeń z pierwszej części filmu. Bohaterowie przygotowują się do kolejnej Wigilii. Mikołaj (Maciej Stuhr) znalazł szczęście u boku Doris (Roma Gąsiorowska), jednak nadal nie może zdecydować się na oświadczyny, w związku z czym jego syn Kostek knuje zaręczynową intrygę.

 

Love actually
Love actually

 1. Love actually

Film tworzą historie rozgrywające się w okresie przedświątecznymw Londynie. Bohaterów łączą rodzinne i towarzyskie więzi, a każdy wątek ukazuje inny typ miłości. Młody premier zakochuje się w pracownicy swojego biura, pisarz odnajduje miłość nad brzegiem jeziora (choć on nie zna portugalskiego, a ona nie mówi po angielsku; wdowiec szuka kontaktu z pasierbem, a pewna mężatka dowiaduje się o uczuciu, jakim darzy ją najlepszy przyjaciel męża. Nie można także zapomnieć o paru naprawdę dobrych scenach komediowych. Tańczący Hugh Grant zawsze nas rozśmiesza!

 

Wpis znaleziono dzięki:

- Świąteczne filmy

- Święta Bożego Narodzenia

- Kevin sam w domu