Druga skóra – wynalazek idealny na pokonanie zmarszczek?

Każda kobieta, która ma zmarszczki wie, że żadne kremy nie są w stanie w 100% powstrzymać starzenia. Dlatego naukowcy z Massachusetts Institute of Technology opracowali materiał, który ma być rozwiązaniem odwiecznych problemów.

Foto Youtube.com

W przykryciu zmarszczek miałaby pomóc druga skóra, która oprócz swoich właściwości zakrywania będzie pomagała uporać się z chorobami skóry, takimi jak egzema, czy atopowe zapalenie.

O czym mowa?

Materiał, nad którym pracują to nic innego jak polimer silikonowy. Przykleja się do naskórkach, przylegając idealnie. Efekt jest taki, że na skórze powstaje sprężysta powłoka niwelująca bruzdy na ciele. Odkrycie ma też właściwości nawilżające i chroni przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Polimerów jest wiele, jednak spośród całego zbioru naukowcy wybrali taki, który będzie pozytywnie oddziaływał na skórę. Jest to silikon, który zbudowany wany jest z atomami krzemu i tlenu. Ma za zadanie imitować skórę, czyli musi być elastyczny i nie może podrażniać, a do tego ma mieć właściwości lecznicze.

Jak to się dzieje?

Wszystko jest możliwe za sprawą dwóch warstw, które są nakładane na skórę – polimeru i katalizatora, który występuje w postaci platyny. Zarówno pierwszy jak i drugi jest w postaci płynu w neutralnym kolorze.

Czy to działa?

Efekt przyklejonej sztucznej skóry utrzymuje się około 24 godzin. Polimer ten można aplikować na wszystkie części ciała, nie tylko na twarz. Będzie to więc idealna opcja na czerwony dywan!

Nie możemy się doczekać tej innowacji, a wy?

Izabela Żyndul

 

 

Wpis znaleziono dzięki:

- Druga skóra

- Odkrycia

- Zmarszczki