Elegancja ekstremalna – Fujitsu Siemens stawia na styl



elegancja ekstremalna3

W ubiegłym tygodniu Fujitsu Siemens Computer na konferencji prasowej we Frankfurcie ogłosił triumfalnie nowe podejście do stylistyki sprzętu komputerowego. W ubiegłym tygodniu Fujitsu Siemens Computer na konferencji prasowej we Frankfurcie ogłosił triumfalnie nowe podejście do stylistyki sprzętu komputerowego.

Wprowadzana przez firmę unifikacja wyglądu zewnętrznego komputerów, desktopów i zaawansowanych stacji roboczych, sygnowanych logo FSC ma na celu identyfikację marki. Jest to pierwszy producent sprzętu IT w Europie stosujący jednolity design wszystkich linii produktowych.

Do tej pory klient przychodząc do sklepów komputerowych znajdował na półkach dziesiątki niemal identycznych z wyglądu laptopów czy komputerów stacjonarnych. Dopiero analiza oznaczeń producenta i konfiguracji pozwalała na znalezienie odpowiedniego sprzętu od zaufanego dostawcy. Od teraz wszystkie pojawiające się na rynku produkty Fujitsu Siemens rozpoznać można będzie już od progu jednym rzutem oka.

elegancja ekstremalna

Błyszcząca czerń i biel obudów pecetów i notebooków, monitorów, a nawet firmowych klawiatur i myszek powodują, że sprzęt Fujitsu Siemens jest widoczny z daleka. W przyjętym schemacie kolor czarny przypisany jest do wszystkich modułów, za pośrednictwem których urządzenie komunikuje się z użytkownikiem i światem zewnętrznym, takimi jak, klawiatury, roller myszki czy złącza. Biel zarezerwowana jest dla płaszczyzn obudowy nie pełniących roli użytkowej. Konsekwentne stosowanie kątów prostych i półprostych powoduje, że nowy styl przypomina zadziorny wygląd samochodów wyścigowych z lat osiemdziesiątych. Jednak niech nas nie zmyli ukłon w stronę tradycji – „pod maską” nowych urządzeń, zgodnie z znajdziemy najnowsze wydajne podzespoły, dzięki którym praca z komputerami FSC to prawdziwa efektywna przyjemność.

elegancja ekstremalna2

Przykładem nowego stylu może być seria wchodząca na rynek notebooków AMILO 3000, w których, poza solidnymi parametrami samego laptopów (dwurdzeniowy procesor AMD, dysk 320 GB, 4 MB pamięci RAM) zastosowano wyjątkową innowację w postaci… zewnętrznej karty graficznej. Ta opcjonalna skrzynka, o nazwie Amilo GraphicBooster, kryje w sobie chipset ATI Mobility Radeon 3870 z 512 MB pamięci, po podłączeniu do laptopa za pośrednictwem interfejsu USB zmienia go w potężną stację dla graczy. Moc przetwarzania obrazu może wzrosnąć aż o 470%, więc można grać godzinami w najnowsze tytuły ciesząc się płynnym i wyraźnym obrazem przy maksymalnych ustawieniach! Zaś po odłączeniu Boostera, nowy Amilo, dzięki długiej pracy na baterii, staje się świetnym narzędziem do pracy poza biurem.
Doskonałym pomysłem jest standardowe wyposażanie wszystkich nowych modeli Amilo w wodoodporne klawiatury. Niestraszne im są kaskady napoi z przewróconych przypadkowo filiżanek czy szklanek – zapisane wewnątrz dokumenty są całkowicie bezpieczne.

Poza laptopami rodziny Amilo lada dzień pojawią się także produkty linii SCENICVIEW, ESPRIMO Mobile, ESPRIMO i CELSIUS przeznaczone dla klientów biznesowych oraz zaawansowane serwery PRIMERGY. Rzecz jasna wszystkie w czarno-białych wdziankach.