• Autor
    Odp.
  • jagoda4
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 871
    • Zasłużony

    @vvavi wrote:

    wczoraj strasznie poparzyło mnie słońce (choc unikalam go jak tylko sie dalo) piecze a nawet boli jak bym miala małe siniaki, mam dosc jasna karnacje i jestem cała czerwona;/ przecierpiala bym gdyby nie to ze do soboty musi wszystko zniknac – mam wesele siostry, i sukienke taka bez ramiaczek, pomocy!! ma ktos jakis sposob jak sie pozbyc przedewszystkim tej 'opalenizny’ i moze przy okazji tego bolu;/ moga byc domowe sposoby, jakies balsamy co kolwiek byle szybko zadzialalo, plis!

    Z opalniezna trzeba poczekac kilka dni,Pantenol albo dermosam i unikaj słońca

    jagoda4
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 871
    • Zasłużony

    Nie wiedziałam że panthenol jest w sprayu?I nie wysuszyło ci skóry twarzy?

    znaczek
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 68
    • Stały bywalec

    Mnóstwo tego typu kosmetyków jest w sprayu, ale ja jednak wole coż sobie nałożyć na taka poparzoną skórę, najlepiej jakby to było coż zimnego. Z tego co wiem, to na aanatural.pl maja taki żel łagodzący oparzenia słoneczne z 97% miąższu z aloesu. Myżlę, że coż takiego raczej na pewno może pomóc przy poparzeniach słonecznych.

    anhelika89
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 30
    • Bywalec

    Zdecydowanie polecam oklady z jogurtu, kwasnego mleka itd, ale rowniez kapiel w zimnej wodzie. Ewentualnie kremy nawilzajace lub specjalne kremy po opalaniu.


    [usunięto_link]

    chilli
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 42
    • Bywalec

    No ja też bym doradzała zastosowanie Panthenolu w Sprayu;) Mi osobiżcie też on włażnie pomaga, i nie znam chyba żadnej lepszej metody na poparzenie (czy to słoneczne, czy każde inne). Lepiej jednak pamiętać wczeżniej o zabezpieczeniu się przed słońcem i używać kremów z wysokim filtrem, jeżli ma się skłonnożci do takich sytuacji…pozdrawiam.

    wsi3
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    Super jest też łagodzący spray po opalaniu SOS evy sun. jest w spray i można go nanieżć bez dotykania poparzonej skóry. Już po pierwszym psiknięciu daje uczucie chłodu.

    werkaa
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 606
    • Zasłużony

    Moja koleżnaka wkłąda sobie jeszcze panthenol do lodówki i po powrocie z opalania nakłada taką zimną piankę, żeby pomóc szybciej zregenerować się skórze. Ponoc bardzo pomaga.

    buszajka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 65
    • Stały bywalec

    mam pytanko a czy po opalaniu na solarium – jak się ktos spiecze też można stosować piankę panthenol spray??

    werkaa
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 606
    • Zasłużony

    Tak- na wszelkie oparzenia, poparzenia i otarcia;)

    buszajka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 65
    • Stały bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Tak- na wszelkie oparzenia, poparzenia i otarcia;)

    dobrze wiedzieć

    werkaa
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 606
    • Zasłużony

    Tylko należy pamiętać, by nie stosować go na otwarte rany 😀

    buszajka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 65
    • Stały bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Tylko należy pamiętać, by nie stosować go na otwarte rany 😀

    a to czemu? w jakąż reakcję wchodzi ??

    werkaa
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 606
    • Zasłużony

    Panthenol jest zalecany do stosowania zewnętrznego, dlatego nie można go stosować na otwarte rany.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " …"

Przewiń na górę