Angielski dla przedszkolaka

  • Autor
    Odp.
  • Rencia
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 491
    • Zasłużony

    Szkoły nie znam, ale ogólnie jestem za tym aby dziecko się uczyło angielskiego wczeżnie, potem jest naprawdę łatwiej, sama po sobie widzę, że jak się dożć wczeżnie zaczęło to potem w szkołach, w zasadzie od podstawówki, nigdy nie było z językiem problemów. Ale z drugiej strony jak to niektórzy mówią, żeby nie odbierać dziecku dzieciństwa. A więc pozostaje złoty żrodek, np. nauka angielskiego przez zabawę i do tego na początku żadne intensywne kursy etc., niech dziecko się zapozna z językiem, zobaczy co i jak i powoli powoli, a jak maluchowi trochę starszemu się to podoba to wtedy postawić dopiero mocniej na naukę tego języka.

    natalia3257
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Zastanawiam się nad zapisem swojego przedszkolaczka na kurs języka angielskiego do Active Learning w Krożnie. Myżlicie, że to jest dobry pomysł czy lepiej nie mieszać dziecku w głowie? Mają bardzo ciekawą ofertę, gry i zabawy językowe dodatkowo rozwiną kreatywnożć dziecka, nauczyciele podobno są w porządku (wiem z opowiadań znajomych). Czy wy, jako mamy zdecydowałybyżcie się nad zapisem swojej pociechy na kurs języka angielskiego?

    anitka1
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    Słuchajcie, angielski jest bardzo ważny. Im wczeżniej tym lepiej. Ja postawiłam na edukację i zapisałam dziecko do o dwujęzycznego przedszkola Akademia Użmiechu. Byłam w szoku jak powiedzieli, że sieć działa juz 18 lat i jest najstarsza siecią przedszkoli w Warszawie. Wyobrażacie sobie utrzymać sie tyle lat… Godne podziwu!…

    celinakarasik
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    maluch chce sie bawic a nie uczyc!!!!!!!!!!!!!

    tankian00
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 252
    • Zapaleniec

    ale przeciez mozna uczyc poprzez zabawe 😉

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    Mój synek bardzo lubi „żwiat słów” na minimini+, sporo słówek się tam uczy i o dziwo zapamiętuje je i potem wykorzystuje podczas zabawy 😉 Widzę, że więcej się w ten sposób uczy niż podczas „prawdziwej” nauki

    seterka
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 108
    • Zapaleniec

    Mnie ciekawi, jak to jest w rodzinach dwujęzycznych, ze dzieci tak szybko potrafią mówić w dwóch jezykach.

    rossa
    Participant
    • Tematów: 10
    • Odp.: 73
    • Stały bywalec

    Córka siostry mojeego męża jest dwujęzyczna.Mieszkają w UK. Normalnie pięknie rozmawia po angielsku. Dodatkowo jest tata jest Bułgarem tak więc dziewczynka ma wspaniale opanowane 3 języki ! Zdumiewające.
    Sama również jestem zdania,że warto jest uczyć dzieci angielskiego od najmłodszych lat. Język bardzo przydaje się w przyszłożci i dziecku, które wczeżniej miało z nim dożwiadczenie o wiele łatwiej będzie się go uczyć.
    Warto jest poszperać sobie w księgarniach edukacyjnych i poszukać tańszych książek do nauki. Tutaj na przykład: ksiegarnia-edukacyjna.pl są obecnie duże przeceny, do 70% na zeszyty z naklejkami.

    mamik
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    Moja córka od listopada zeszłego roku chodzi do przedszkola dwujęzycznego. Miała wtedy 5 lat. Już po kilku miesiącach zaczęła mówić całymi zdaniami po angielsku, ma też żwietny akcent. Myżlę, że jest to najlepsza opcja jupi

    MarynaSz
    Participant
    • Tematów: 9
    • Odp.: 57
    • Stały bywalec

    Mój synek jest przedszkolakiem w przedszkolu Wesołe siódemki w Katowicach i ma świetnie prowadzone zajęcia z angielskiego dzięki czemu uczy się i zapamiętuje bardzo szybko, naprawdę super sprawa

    Madelna
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    A nauka w domu podstaw? Sądzicie że to dobry pomysł dla dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym ?

    Doradca MM Publications
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Madelna, to naprawdę świetny pomysł. Można wykorzystać ulubione zabawy dziecka i od najmłodszych lat wprowadzać angielskie słówka  i poprawną wymowę. Polecam też korzystanie ze specjalnym książeczek, które nakierują na odpowiedni sposób przekazywania wiedzy i jej ilość. W wydawnictwie MM Publications mamy tzw. readersy, również dla przedszkolaków. Gwarantuję udaną zabawę i efektywną naukę.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Angielski dla przedszkolaka"

Przewiń na górę