Antykoncepcja bez recepty

  • Autor
    Odp.
  • pst
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 11
    • Bywalec

    Witam wszystkich. Mam takie pytanie co możecie polecić jako żrodki antykoncepcyjne bez recepty. Chodzi mi o to bym była pewna i nie musiała isć do ginekologa. Są jakież pigułki bez recepty. Słyszałam o pigułkach po stosunku się je zażywa gdy prezerwatywa pęknie. One są bez recepty i ile kosztują. Pozdrawiam.

    Myszka19
    Member
    • Tematów: 33
    • Odp.: 2200
    • Ekspert

    hmm z tego co wiem to tabletki „po” są tylko na receptę.. ale nie wiem może się mylę.. i podobno nie można ich stosować po każdym stosunku tylko w razie pilnego „wypadku” a bez recepty to chyba prezerwatywy, globulki i jakież żele plemnikobójcze… nie wiem jeżli coż źle piszę niech mnie ktoż poprawi 😛

    minia
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 67
    • Stały bywalec

    z tym sie zgadzam Myszka19:) a tak do tego to zeby taka recepte dostac to trzeba sie niezle nabiegac i miec znajomosci,moja kolezanka kiedys caly dzien po lekarzach biegala i nikt jej niechcial dac i ktos jej wkacu zalatwil..

    esmeraldaa20
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 26
    • Bywalec

    Hmmmm… byłam kiedyż w takiej sytuacji, gdyż potrzebowałam recepty na tabletke „po” (Postinor)… i nieźle sie musiałam nabiegać. Gdyż tabletki te (są 2 w opakowaniu) są tylko i wyłącznie na receptę.

    Lekarz ginekolog wziął ode mnie za wizytę 50 zł… a dodatkowo za tabletki trzeba zapłacić gdzies w granicach 70-80 zł.

    Tabletki te można prawdopodobnie przyjmować 2 razy w ciągu jednego cyklu…choć nie jest to wskazane, ponieważ zawierają bardzo dużą ilożć hormonów.

    I własnie po tej sytuacji… z takiem bieganiem, płaceniem, niepewnożcią… zdecydowałam się pójżć w końcu do lekarza i zacząć brac tabletki hormonalne 🙂

    To prawdziwa wygoda 😆

    pst
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 11
    • Bywalec

    Sama prezerwatywa nie daje w 100% pewnożci dlatego szukam alternatywnych, pomocnych źródeł 😉 Do ginekologa mam daleko więc może lekarz rodzinny mi w czymż pomoże?? A Plasterki też są na receptę ?

    Myszka19
    Member
    • Tematów: 33
    • Odp.: 2200
    • Ekspert

    Lekarz rodzinny Ci tu nie pomoże.. A co do 100% pewnożci.. to nic nie daje 100% nawet tabletki 🙂 a i plastry też są napewno na receptę 😛

    Czerwona
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 886
    • Zasłużony

    Prezerwatywa + globulka.

    alex19
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    w aptece jest dostepny srodek o nazwie patentex oval (nie wiem czy dokładnie tak sie to pisze) i on w połączeniu z prezerwatywą daje o wiele wiekszą skutecznosc . Sa to globulki ktore stosuje sie na 15 minut przed stosunkiem są one plemnikobójcze a za razem daja pożadne nawilzenie cena 6 szt. to ok11 zł.
    ja od 2 lat urzywam takiego zabezpieczenia i nigdy nic sie nie zdarzyło wiec polecam, 🙄 😛

    Czerwona
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 886
    • Zasłużony

    Te globulki bardzo sie pienia i nie wiem czy tak do konca sa skuteczne, ale na pewno to wieksze zabezpieczenie niz sama prezerwatywa bo zawieraja srodek plemnikobojczy.

    pst
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 11
    • Bywalec

    Dzięki. To jest wyjżcie prezerwatywy i tak się nie pozbędę chodzi mi o dodatkowy żrodek który by powiększył szanse na bezstresową i bezpieczną miłożć 😀 Jakbyżcie miały jakież jeszcze pomysły to bym prosił, bo dopiero raczkuje w tych sprawach 🙂

    pst
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 11
    • Bywalec

    A 2 prezerwatywy.? Wiem, ze moze niezbyt dobry pomysł, bo słyszałam ze zwiększone tarcie i nie taka sama przyjemnożć.

    Czerwona
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 886
    • Zasłużony

    No co ty! 😯 1 Durex wystarczy, sa najlepsze 😉

    Myszka19
    Member
    • Tematów: 33
    • Odp.: 2200
    • Ekspert

    [usunięto_link] wrote:

    No co ty! 😯 1 Durex wystarczy, sa najlepsze 😉

    lub unimil..

    alex19
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Jesli moge coż doradzic to odradzam wszystkie prezerwatywy typu. unimil itd
    dureks to jest naprawde porzadna rzecz spróbój sobie kiedyż tak na próbe porównać durex z czymż innym poprzez rozciagnięcie gwarantuje ze dużo bardziej jest wytrzymały na takie rewolucje co daje większom skutecznożc.
    💡

    pst
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 11
    • Bywalec

    Będę wiedziałą co kupować A jakby 2 założyć czy nie ma co przesadzać ?? 🙂

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Antykoncepcja bez recepty"

Przewiń na górę