• Autor
    Odp.
  • Monika
    Member
    • Tematów: 29
    • Odp.: 974
    • Maniak

    Zaczelam dwa dni temu diete bez soli. Moje pytanie brzmi czy znacie jakies potrawy,ktore smakuja DOBRZE bez soli? Bo narazie wszystko co jem jes obrzydliwe:mieso bez soli(w ziolach) czy jajecznica ://

    Jem tez warzywka ale jakos mi nie smakuja bez sosow salatkowych hehe. Lubie miec wszystko dobrze przyprawione:)

    Jest ciezko,bo prawie wszystko ma sol a ja sie uparlam i wytrwam! He he.

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    @izaczek wrote:

    … ja nawet sole głupia kanapke z zoltym serem 😈

    Masakra :mrgreen:

    [usunięto_link] 🙂://

    Po czasie przyzwyczaisz się i nie będziesz nawet czuła ,że nie ma soli.Sam nie używam wcale.

    Jeżli chcesz przyprawić mięso np. filet z kurczaka bez skóry: papryka, pieprz , czosnek, pieprz cayene 🙂
    Jeżli chcesz zrobić lekki sos:
    rozbij fileta, przypraw pieprzem i papryką ostrą, potnij na kawałeczki obtocz w jajku i duż pod koniec lekko zagężć / pół łyżki mąki (może być razowa jeżli lubisz) i pod koniec pokrojony na drobno czosnek lub wczeżniej jeżli chcesz mniej intensywnie.

    Lub np, sos kremowy:
    225g gotowanego kurczaka, pokrojony
    225g serka homogenizowanego (8%tł)
    15ml soku z cytryny
    żwieżo zmielony czarny pieprz

    Wszystko lekko podgrzej (nie zagotuj ,bo zetniesz)
    posyp pietruszką i podawaj z zieloną sałatą
    kalorycznożć to około (311kcal w tym ok 14białka, 6,5 węglowodanów oraz13 tłuszczy)
    [usunięto_link] wrote:</em/

    Jem tez warzywka ale jakos mi nie smakuja bez sosow salatkowych hehe. Lubie miec wszystko dobrze przyprawione:)

    Zamiast soli ładuj dużo przypraw i np, czosnek.
    Jeżli warzywa są dla ciebie suche zakup: olej tłoczony na zimno nie rafinowany, koszt jakież 12zł za butelkę 0,5 lub oliwe z oliwek extra virgin (ja nie lubie oliwy). Polewasz łyżeczką warzywa i już nie są takie suche ,a do tego dostarczysz zdrowe tłuszcze.
    pzdr

    Monika
    Member
    • Tematów: 29
    • Odp.: 974
    • Maniak

    Dzieki za odpowiedz. Uzywam czosnku,papryki i pieprzu ale jednak tesknie za sola. Zgadzam sie takze,ze powoli oducze sie tego,moj organizm sie przestawi i bedzie ok.

    Narazie dzieki za podpowedz. To juz cos:)

    bubblegum
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 80
    • Stały bywalec

    Ja lubię jedzenie z solą i to jest ból niestety. Nie mogę zjeżć np. makaronu bez soli 😛 albo nieposolonych ziemniaków! No ale można w sumie sól zastąpić różnymi innymi przyprawami. Jest ich cała masa a są na pewno dużo zdrowsze od soli 🙂

    Grzybu
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Od soli mozna się łatwo odzwyczaić, ale nie trzeba jej całkowicie eliminować z diety, bo ma też kilka dobrych wlażciwożci zwłaszcza dla aktywnych ludzi:) proponuje na początek zmniejszyć ilożć o połowę,

    bluro
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 12
    • Bywalec

    ja np mało bardzo mało uzywam soli. od soli piecze mnie „coż” w gardle. ://

    gwiazdeczka1
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Da sie odzwyczaic od soli. Mozna uzywac po prostu fajnych ziol. A jak ktos ma nadcisnienie to powinien przestac dosalac potrawy!

    ewela90
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Ale pewna ilosc soli jest jak najbardziej niezbedna dla organizmu! Moge poznac powody takiej diety? Przeciez od tego sie nie chudnie…

    alexos
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    Sól jest wyjątkowo niezdrowa, ale tak ją uwielbiam! Ostatnio każdy posiłek zagryzam paluszkami słonymi.

    mwedkarz
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    Można stosować kuchnie bez soli zastępując ja preparatami które maja słony smak.

    wyrwanyzkontekstu
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    sól sama w sobie nie jest bardzo niezdrowa. Niezdrowa jest jej ilożć. Nie jest problemem dosypanie łyżeczki soli do gotowania ziemniaków, a raczej zasypanie frytek solą, dodawanie jej do każdej kanapki czy sałatki

    kubana
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Dziennie nie powinno się zjadać więcej niż 5 gramów soli..ja osobiżcie staram się przyrządzać dania tak, by włażnie nie przekraczały tej dawki…mówmy co chcemy, ale jednak bardzo ciężko soli pozbyć się całkowicie z naszej diety. Ale warto kontrolować jej ilożć

    jestempsem
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Oczywiżcie, nie da się całkowicie wyeliminować soli z diety zdrowego człowieka. Wszystkie produkty-zastępniki są dużo droższe. Warto może czasami zmniejszyć jej ilożć, ale całkowicie naprawdę ciężko z niej zrezygnować.

    olamala
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    Dasz rade bez soli, pamiętaj wszystko jest w twojej głowie jak będziesz sobie wmawiać, że smakuje źle to w to uwierzysz….

    Justyna Fitness
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Całkowite wyeliminowanie soli z diety raczej nie jest możliwe, bo to jeden z najczęstszych składników żywnożci przetworzonej lub czężciowo przetworzonej. Ja mam problemy z zatrzymywaniem wody w organizmie, więc od dobrych kilku lat nie używam soli. Zastępuję są przyprawami, które żwietnie się w tej roli sprawdzają no i dodatkowo pobudzają metabolizm. Czerwona papryka, czosnek, pieprz (zwłaszcza pieprz ziołowy, ale zanim kupisz czytaj skład, bo w niektórych też jest sól), oregano, tymianek etc. Także spokojnie, da się żyć bez soli, chociaż fakt faktem, że solone smakuje (na nieszczężcie!) najlepiej ;).

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Bez Soli!!"

Przewiń na górę