• Autor
    Odp.
  • Misia
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 281
    • Zapaleniec

    generalnie mam ciemna karnacje i z opalaniem wiekszych problemow nie mam, ale raz na kilka lat na moich plecach, wlasciwie to na karku poawia sie biala plama, no jakbym tam pigmentu nie miala. mam dluzsze wlosy wiec sobie zaslaniam ja wtedy ale generalnie to jest dla mnie problem. Wiecie moze jak tego uniknac?

    kajdaaa
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 1680
    • Maniak

    moja kolezanka też miała jakież plamy i poszła do lekarza powiedzial że to jest jakiż łupież pstry poczytaj niżej linka może jest to to samo
    [usunięto_link]

    Misia
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 281
    • Zapaleniec

    hmm to chyba nie to ja mam tylko jedna plame, tak mniejwiecej wielkosci piesci…w tym roku sie nie zapowiada zebym to miala wiec do lekarza mi sie jakos nie spieszy 🙂

    Venus
    Member
    • Tematów: 58
    • Odp.: 678
    • Zasłużony

    widocznie twoja skóra jakoż tak reaguje, każdy ma jakies defekty itp. Ciesz się,że twój neie jest taki groźny bo możesz go w każdej chwili zasłonić ;]. Niestety dokładnie nie wiem oc ci jest, wiem tylko,że podczas częstych wizyt w solarium pojawiają się białe plamy.Może po prostu przebywaj mniej na słońcu ?:)

    charlize
    Member
    • Tematów: 18
    • Odp.: 271
    • Zapaleniec

    Najlepiej to wybierz się do lekarza żeby dokładnie sprawdził tę plamę i zdiagnozował ewentualne powikłania. Z przebarwieniami skóry nie ma żartów bo może to być efekt różnych chorób. Jeżli jednak wszystko jest ok to przed rozpoczęciem opalania się najlepiej przygotuj do tego swoją skórę. Zrób sobie peelind ciała, zadbaj o nie w gabinecie kosmetycznym. Ja sobie robię mikrodermabrazję (w Wawie robia żwietnie w Studio Kleopatra!!). Później odczekuję jakiż czas i jak zacznę się opalać to zawsze mnie ładnie i równomiernie opala

    mosa
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 13
    • Bywalec

    o ile się nie mylę to może być bielinka (czy jakoż tak się to nazywa). to jest zanik barwnika w jakiejż partii skóry. moja ciocia np ma dłonie takie łaciate.

    kkaammiillaa
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Niestety po dlugotrwalym opalaniu tak jest;/

    pityver
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    Misia Trochę czasu już minęło od kiedy zamieściłaś post, mam nadzieję że rozwiały się Twoje wątpliwości, co do przyczyn białej plamy.
    Generalnie tak, jak wspominała Kajdaaa mógł to być łupież pstry – wtedy warto sięgnąć po Pityver – szampon z selenem, który działa przeciwgrzybiczo. Profilaktycznie warto często prać ubrania oraz pościel, a przy tym zwrócić szczególną uwagę na higienę.

    petertox
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Polecam Ci poczytać o [usunięto_link]

    reddragon
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 479
    • Pasjonat

    A mi się to kojarzy z bielactwem, czy jakoś tak.
    Proponowała bym raczej wizytę u lekarza…

    franiapiskor
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 8
    • Początkujący

    mi też sie kojarzy z bielactwem, oby jednak okazało się, że to nie to…

    Aleksandra Pogorzelska
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Bo to jest bardzo podobne, ale tylko lekarz może to rozróżnić. Lepiej na własną rękę tego nie robić. Używałam pityveru przez miesiąc i plamki zeszły z czasem. Polecam jednak jeszcze przez jakiś czas stosowac chociaż sam szampon bo te grzyby tak szybko nie znikają. Często plam już nie ma ale grzyby jeszcze siedzą ;/

    rodzynek_w_serniczku
    Participant
    • Tematów: 0
    • Odp.: 12
    • Bywalec

    A to nie jest łupież pstry???

    PinkKarmel
    Participant
    • Tematów: 2
    • Odp.: 52
    • Stały bywalec

    Wizyta u lekarza przede wszystkim. A co dziewczyny radzicie na plamy po opalaniu? Przebarwienia tak zwane na skórze. Występują u mnie na całym ciele ostatnio.

    kchmiel93
    Participant
    • Tematów: 0
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    Możliwe, że po prostu w niektórych miejscach twoja skóra nie wytwarza pigmentu i ot taka twoja uroda. Moja kumpela też ma takie plamy. Mało tego, ona też ma pojedyncze włosy bez żadnego koloru! Autentycznie są srebrno-przeźroczyste 😀

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " biale plamy"

Przewiń na górę