Co na stres i bezsennożć?

  • Autor
    Odp.
  • medoff
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 78
    • Stały bywalec

    ja brałam DOXEPIN i ma pomagał 🙂 Tylko nie wiem czy jest na receptę czy nie bo dostałam od znajomej

    CarolinaV
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 12
    • Bywalec

    A może jakiż relaks przed snem, dobry film, bądź łagodna muzyka. To wycisza (bynajmniej mnie) i ułatwia zasypianie. Po co od razu faszerować się tabletkami, może jakaż herbata ziołowa? hm 🙄

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    Niedobór magnezu zwiększa stres, a długotrwały stres nasila niedobór magnezu, to takie błędne koło… Warto uzupełnić niedobory, najpewniej pomoże, a już na pewno nie zaszkodzi. Warto zaopatrzyć się w preparaty, które zawierają magnez, ciekawym wyjżciem jest plusssz up z magnezem, bo ma tez sporo witamin, których też pewnie w organizmie brakuje.

    zin
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 182
    • Zapaleniec

    lampka czerwonego wina to zdecydowanie najprzyjemniejszy sposób na bezsennożć jaki znam:) Ale w związku z tym, że nie chcę popażć w alkoholizm to w stanach dużego napięcia zażywam tabletki lub krople ziołowe na uspokojenie. Kiedyż to był persen i nervosol, ale ze względu na obrzydliwy zapach waleriany zmieniłam na camelis, który okazał się być całkiem skuteczny. No i ma w sobie moją ukochaną lawendę:)

    cassandras
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 31
    • Bywalec

    Ja piję Melisę, a czasem i dwie, to mi pomaga.

    darknesrose
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 22
    • Bywalec

    Melisa jest delikatna i czasem mi pomaga wyciszyć się. Na bezsennożć i uspokojenie moich nerwów działa wieczorny spacer po cichej okolicy lub lesie.

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    melisa działa na mnie wyłącznie usypiająco, nie uspokaja mnie, ale po wypiciu dwóch melisek żpię jak zabita ledwie przyłożę głowę do poduszki 😉

    zin
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 182
    • Zapaleniec

    niestety, sama melisa na mnie nie działa. Dlatego wolę tabletki (tylko ziołowe)

    zin
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 182
    • Zapaleniec

    niestety, mysza, to nie zabrzmiało przekonująco.
    Czasem, gdy leżę w łóżku i nie mogę zasnąć, wyobrażam sobie, że całe moje ciało zaczyna się zapadać w łóżko. Kolejno: głowa, ręce i nogi, tułów. Na mnie działa żwietnie:)

    zin
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 182
    • Zapaleniec

    ale to jest przyjemne. Zrób kiedyż eksperyment w dzień. A przed drzemką kąpiel z lawendowym olejkiem:)

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    koleżanka była u psychologa, bo nie radziła sobie ze stresem, po rozmowie kazał jej uzupełnić magnez… poczytała potem trochę w internecie i powiązała kilka spraw, po tygodniu sama twierdzi, ze jest lepiej, wiec mój sposób nie jest taki zły 😉

    zin
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 182
    • Zapaleniec

    ale chyba magnez nie rozwiązuje całego problemu?

    Jagusia
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    ciepłe mleko, dobry film i mężczyzna przy boku

    aisog
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    mojej teżciowej pomogła melatonina w tabletkach

    plasko_buta
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 58
    • Stały bywalec

    na sen i poprawe humoru dobry jest duzy kubek kakao 🙂 ja mam niestety taki problem, ze jak sie stresuje to spie za dzuo, jestem w stanie zasnac wszedzie i na jawie tez jakby spie, pomagam sobie troche zielona herbata,moze ktos zna lepsze sposoby?:)

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Co na stres i bezsennożć?"

Przewiń na górę