Co po liceum bez matury?

  • Autor
    Odp.
  • PannaAnna
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 376
    • Pasjonat

    chyba lepiej będzie się tam p****żć i zapytać.

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    W szkołach policealnych nie ma egzaminów i liczy się kolejnożć zgłoszeń.

    pozytywna
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 84
    • Stały bywalec

    A może warto ten rok przeznaczyć na naukę czegoż potrzebnego w dzisiejszym życiu? Myżlę tu o kursach językowych, czy komputerowych – to się dzisiaj bardzo przydaje przy szukaniu pracy. Jeżli dobrze zrozumiałam jesteż z Warszawy, a tam chyba nietrudno o fajne kursy. Wiem, że np. w Krakowie, czy Olkuszu działa bardzo fajna szkoła językowa (Axon), w której przez rok można się porządnie nauczyć angielskiego – raczej nie bedziesz tego żałować.

    eMarilyn
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 23
    • Bywalec

    hmmm albo za rok zdawac mature;)

    mrowka
    Member
    • Tematów: 50
    • Odp.: 764
    • Zasłużony

    to zalezy gdzie chce potem pracowac, po co robic kurs komputerowy jak pozniej np chcialby klasc plytki np w lazience, czy w kuchni to powinien zajac sie wlasnie takim kursem , tacy dobrzy fachowcy tez kupe kasy zarabiaja, tylko fakt musi byc dobry w swoim fachu.

    czerwony_kwiat
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 297
    • Pasjonat

    no włażnie… myżlę, że więcej strachu jest przed matura.. pójdziesz i zdasz bez problemu bo to nie jest nic trudnego! Więcej gadania na temat stresu a faktycznie usiądziesz przed egazm i stres minie:)
    A czekając za wynikami będzie luzik:D
    nawet zapomnisz, że tak się bałaż.. mnie osobiżcie nawet nie chciało iżć odebrać..
    Głowa do góry i nie poddawaj się!

    Tak liczy się kolejnożć zgłoszeń..:) także tylko żwiadectwo ukończenia Lo i żmigać do takiej szkółki.. to na pewno alternatywa dla tych, którzy faktycznie nie czuja się na siłach aby przystępować.. ale myżlę,że warto naprawdę chociaż spróbować i uwierzyć w siebie!!

    A jaki kierunek? by cie interesował?? Na jaka policealna chcesz sie wybrać?

    ola57777
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 618
    • Zasłużony

    Moim zdaniem zdecydowanie nie mozna zmarnowac tego czasu i jednak zdecydowac sie na dobre studium. Wiem ze wiekszożc moich koleżanek w takiej sytuacji wybierało studium zwiazane z wizażem i charakteryzacja. To chyba jedno z najlepszych rozwiązań.

    Agata77
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Jeżeli chodzi o szkołę policealna to matura jest nie potrzebna, ale są egzaminy zawodowe, tak jak w przypadku technikum. Jest to dobra sprawa jeżeli chce się mieć zawód i dalej pracować w tym zawodzie co się zdało, ale jak wiadomo w tych czasach trudno jest o prace w zawodzie, jedynie po znajomożci :p ale taki papierek zdanego egzaminu zawodowego jest bardzo przydatny, jak nie teraz to na przyszłożć.

    Wiktoria Wojdyga
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    A ja tam uważam, ze mature warto mieć. Potem przynajmniej w razie czego masz jakąs przepustkę na studia. Druga sprawa to tez przygotowanie do matury. U mnie w szkole , Niepublicznym Liceum nr 6 przy ul. bacha w Warszawie świetnie nas przygotowali. Wielu ludzi podostawało się na swoje wymarzone kierunki 😉

    Katarzyna345
    Participant
    • Tematów: 4
    • Odp.: 27
    • Bywalec

    chyba za granice tylko

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Co po liceum bez matury?"

Przewiń na górę