co zabrać do Portugalii?

  • Autor
    Odp.
  • SkanMAKI
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 14
    • Bywalec

    w sensie jaki filtr najlepiej? Jadę w sierpniu chyba z biura

    Lady_Kala
    Member
    • Tematów: 45
    • Odp.: 1222
    • Maniak

    Zależy od fototypu skóry-im ciemniejszą masz karnację tym możesz zastosować niższy filtr… Zależy też od stopnia przyzwyczajenia skóry do słońca-wiadomo,że im dłużej się opalamy (mówię w dniach a nie godzinach!) skóra nabiera już jakiegoż tam koloru i wtedy zmieniamy kosmetyki na te z niższym filtrem! Skoro jedziesz w sierpniu to pewnie Twoja skóra będzie już obyta ze słońcem,więc filtr nie musi być tak mocny jak na „pierwszy strzał”

    Ja zabrałabym 25-ale mam ciemną karnację,skórę która opala się ładnie i na złocisty brąż a w dodatku nie ulega poparzeniom słonecznym! Zresztą gdybym jechała gdzież w sierpniu dopiero to pewnie byłbym już mocno opalona!

    Jeżli masz jasną skórę,piegi,opala Cię na czerwono i łatwo ulegasz poparzeniom-SPF 50 obowiązkowy!
    Każdy bez wyjątku powinien chronić znamiona SPF 50 (nie trzeba kupować specjalnie wielkiego kosmetyku gdy na ciało stosujemy mniejszy filtr-są specjalne małe tubeczki 50 na usta,znamiona,blizny…)

    ecstasy_of_gold
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 98
    • Stały bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Jadę w sierpniu chyba z biura

    A jaką to czy z biura, czy nie robi różnicę przy kupowaniu kremu z filtrem?

    SkanMAKI
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 14
    • Bywalec

    Aa biuro do filtra nic nie ma, tak tylko się waham jeszcze z którego i może dlatego że ciągle o tym myżlę to napisałem, ale poza tym dziękuję bardzo za informacje o filtrach, myżlę że 25, 30 wystarczy aż tak się nie spiekam na słońcu

    hard-man
    Member
    • Tematów: 87
    • Odp.: 2351
    • Ekspert

    [usunięto_link] wrote:

    Aa biuro do filtra nic nie ma, tak tylko się waham jeszcze z którego i może dlatego że ciągle o tym myżlę to napisałem, ale poza tym dziękuję bardzo za informacje o filtrach, myżlę że 25, 30 wystarczy aż tak się nie spiekam na słońcu

    cholernie chciałbym pojechać do Portugalii 🙄 fajny kraaj…
    ale SkanMAKI, aż takie silne filtry 😯 ? Łolaboga! A może tam lepiej chodzić w koszulce? W każdym razie zaczynam już czuć ten romantyzm skrajnego zachodniego wybrzeża – i tak chyba przyjedzie się spalonym na czekoladkę 😛 co nie?

    Kseniaaa
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Ja pewnie zabrałabym dwa kremy. Jeden z mocniejszym filtrem na początek, i drugi jak już skóra się przyzwyczai z niższym filtrem. No i na pewno wzięłabym krem na poparzenia słoneczne.
    Mam sporo pieprzyków i skórę, która jest nieprzewidywalna. Równie dobrze mogę się opalić na piękny brąz jak i nabawić się lekkiego poparzenia. Dlatego zawszę wolę mieć przy sobie krem łagodzący na poparzenia, a na mojej skórze najlepiej sprawdza się radiosun.

    aneczka25
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Wow, też jadę w te wakacje do Portugali. Zabieram ze sobą dwa kosmetyki do pielęgnacji słonecznej. Na sam początek EVA SUN z faktorem SPF50+, później po kilku dniach EVA SUN SPF30. Według mnie to najbardziej odpowiedni zestaw na upalne lato. W zeszłym roku na wakacjach w Hiszpani zestaw zaliczył swoje zadanie na 6+. Zwykle kupuję te kosmetyki bezpożrednio od producenta PollenaEwa w jego sklepie internetowym. Bardzo dobra cena, fajne gratisy 🙂 i szybki czas dostawy 🙂

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    ja zawsze biore tak: 60 do twarzy, jakas 50 do ciala, 30 do ciala i dopiero pozniej mozna ewentualnie zejsc do 25.

    na twarzy jednak zawsze 60.

    filtry tylko fotostabilne: do twarzy apteczna bioderma, do ciala lirene lub ewentualnie rossmanowski sunozon.

    koniecznie tez dobry balsam nawilzajacy po opalaniu.

    „spieczona na czekoladke” nie wracam nigdy. po pierwsze dlatego, ze siedze zwykle w piance pod woda, po drugie dlatego, ze toleruje tylko zdrowa opalenizne.

    Blk
    Member
    • Tematów: 16
    • Odp.: 712
    • Zasłużony

    Tak jak poprzedniczki – wzięłabym dwa filtry – na początek większy (np. 50), później mniejszy, bo skóra się już przyzwyczai (np. 30 lub 25).

    prince82
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 47
    • Bywalec

    A ja dzis slyszalem na tvn, ze w niemczech zabronili chodzenia do solarium niepelnioletnim. Tak samo maja zrobic w UK

    ecstasy_of_gold
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 98
    • Stały bywalec

    I to nie jest głupi pomysł.

    Der-med
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 131
    • Zapaleniec

    Pomysł dobry, ale sama znam wielu pełnoletnich, którym ciężko się odzwyczaić od nagminnych wizyt w solarium… Gdzież słyszałam, mają również na lampach naklejać informacje o niekorzystnym wpływie promieniowania UV na skórę. Cóż, w przypadku papierów taka akcja się nie sprawdza. Może nieco lepiej będzie w tym przypadku

    Kalahari
    Member
    • Tematów: 15
    • Odp.: 135
    • Zapaleniec

    W czerwcu bylam na kilka dni w Lizbonie. Zrobilam sobei raz spacerek nabezezem (kolo 2h) to tak mnie strzaskalo na ramionach (a nie mialam zadnego kremu) jak nigdy w zyciu. Juz bliska bylam wolania taksowki a wracajac przemykalam sie jak idiotka od cienie do cienia(przebiegalam naslonecznione miejsca bo tak mnei bolalo).

    kikutek
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 22
    • Bywalec

    Ja jadę na Sylwestra w Alpy (pierwszy raz- tu się pochwalę, wczoraj w esky.pl rezerwacji dokonalismy:))) i z tego co wiem tam wyjątkowo mocno słońce opala. Mam żrednią karnację- co na początek? 15? Oczywiżcie chodzi mi o twaz, bo reszty nie mam zamiaru wystawiać;P

    Mirabelka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 587
    • Zasłużony

    Kikutek, chyba SPF25- co najmniej i drugi Bloker SPF50!

    SPF 15 to jest w zwykłych kremach na co dzień…

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " co zabrać do Portugalii?"

Przewiń na górę