Co zrobić z żylakami ?

  • Autor
    Odp.
  • ziolo
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    Witajcie

    pisze bo mam dożć nieładny problem i potrzebuje porady, zauwazyłam że na mojej łydce wyskoczyła żyła niestety jest dożć mocno widoczna. W moja mama ma też spore problemy związane z zylakami ( nie wiem czy to dziedziczne czy nie) ale zastanawiam się czy metoda operacyjna to jedyna dobra forma wyleczenia się z zylaków ? Troche panicznie podchodzę do wszelkich operacji stąd pytanie czy moze korzystałyżcie z innych metod – nie operacyjnych, które okazały się skuteczne?

    bede wdzięczna za porady, jeżli któraż z was zdecydowała się na operacje to będe wdzięczna za polecenie dobrego specjalisty.

    alfaomega
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    Aby nie mieć żylaków to najlepiej za wczasu stosować specjalistyczne pończochy uciskowe i zrezygnować ze szpilek. ale skoro problem juz jest to najlepiej żyły leczyć laserowo, tzw. metodą EVLT. Ja byłam u doktora Adama Zielińskiego i bardzo sobie chwale i samego doktora i zabieg bo dosłownie po godzinie mogłam wrócic do normalnego funkcjonowania! Tak wiec od razu mówie że to NIE PRAWDA ze jest sie unieruchomionym przez 2 tygodnie.
    Zapoznaj się ze stroną doktora: [usunięto_link] tam dosc przejrzyscie jest opisana sama metoda jaką leczy z żylaków i jego dożwiadczenie.
    pozostaje już tylko umówić się na wizytę 😮

    ziolo
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    Alfa omega dzieki za namiary na doktora, wiesz może ile taka operacja może kosztować ?
    chociaż orientacyjnie 😉

    czekam na info 🙂

    mania
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    Koniecznie idź do lekarza (najlepiej do chirurga naczyniowego) i zrób USG Dopplera. Generalnie polecam sporo się ruszać, mało stać (w miarę możliwożci) i nosić [usunięto_link]. Są też różne mażci na żylaki dostępne i zabiegi laserowe wykonywane.

    medpoloniapoznan
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    Szanowni Państwo,

    żylaki to nie tylko defekt kosmetyczny. Ta choroba powoduje uciążliwe dolegliwożci, a zlekceważona może doprowadzić do poważniejszych schorzeń, dlatego konieczne jest podjęcie odpowiedniego leczenia. Wżród osób zmagających się z żylakami coraz większym zainteresowaniem cieszy się małoinwazyjna metoda VNUS. Podczas zabiegu zwanego termoablacją wykorzystywane są fale radiowe. Przez niewielkie, kilkumilimetrowe nacięcie na skórze do żyły wprowadza się specjalny cewnik, dzięki któremu żyła zostaje podgrzana, zapada się, a następnie po wycofaniu cewnika zamyka się. Krew zostaje skierowana do innych, zdrowych naczyń. Dzięki minimalnej ingerencji chirurgicznej taki zabieg nie wiąże się z koniecznożcią długotrwałego pobytu w szpitalu i rekonwalescencji. Po jego wykonaniu można szybko powrócić do normalnej aktywnożci.

    Zespół poznańskiego Szpitala Med Polonia

    Spopielala
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 111
    • Zapaleniec

    Moja mama miała usuwane laserowo żylaki w tej klinice [usunięto_link], metoda jest dożc dobrze opisana na stronie. Przede wszystkim teraz już nie ma żadnych problemów zdrowotnych, a i nie dochodzi się do siebie jakoż trudno, jak po niektórych zabiegach.

    lampikon
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    a ja chciałam coż zrobić z żylakami na nogach, ale chirurg powiedział, że to nie żylaki, tylko „taka uroda” i że z czymż takim nie robi się nic ;/

    agne.shall
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 27
    • Bywalec

    Rozważ wizytę u lekarza flebologa, który zajmuje się diagnostyką i leczeniem niewydolnożci żylnej. Z pewnożcią pomoże wybrać optymalną metodę ich usunięcia. Znalazłam ostatnio stronę do rejestracji wizyt do lekarza, z której możesz się bezpożrednio zapisać do flebologa [usunięto_link]

    f1pati
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    Jestem studentką Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie i przeprowadzam ankietę na temat wpływu obuwia na stopy. Ankieta ta potrzebna mi jest do pracy mgr. bardzo bym prosiła o pożwięcenie kilku minut i jej wypełnienie

    [usunięto_link]

    Panienka2
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 257
    • Zapaleniec

    Z żylakami nie wolno samemu nic kombinować, najlepiej udać się do lekarza, bo w dzisiejszych czasach są różne metody pozbywania się żylaków. Kiedyż pokazywali w TV na żywo taki zabieg,w Klinice Chirurgii Plastycznej dr.Szczyta w Warszawie.Pacjentka była cały czas przytomna,lekarz z nią rozmawiał, a po jakimż czasie żylaków już nie było.

    fajnakarolcia
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Proponuje jak moja przedmówczyni udać się do lekarza hirurga, po czym otrzymacie skierowanie na usg żył 🙂

    ada21
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 26
    • Bywalec

    Ja słyszałam , że najlepiej hirurg i coż może zleci operacja lub laserowe usuwanie jak są małe.

    litwaa
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 11
    • Bywalec

    Może zanim ktoż zdecyduje się na zabieg może zastosować leki poprawiające funkcjonowanie żył, zmniejszają one m.in. uczucie ciężkożci, obrzęki, pieczenie czy kurcze nocne.

    zimna_panna
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    te metody profilaktyczne, to są dobre zanim pijawi się problem, mi pękają naczynka i lekarz zalecił rajstopy antyżylakowe, ruch, jakież tabletki itp, niby to opóźni żylaki, bo podobno jak już się zrobią, to tylko operacja

    Miska26
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 501
    • Zasłużony

    ja też już mam na swoim koncie kremy, żele, rajstopy i oczywiżcie nie muszę mówić że żadne rozwiązanie nie pomogło. W oststecznosći zdecydowałam się na usunięcie dzięi zabiegowi skleroterapi żylaków. Zabieg był całkowicie bezbolesny, teraz tylko czekam na piewrwsze efekty, co prawda nogi są jeszcze nieco opuchnięte ale pod koniec tygodnia idę na wizytę kontrolną więc mam nadzieje, że już wtedy zoabcze duzą różnicę.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Co zrobić z żylakami ?"

Przewiń na górę