Czy każdy musi mieć pasję?

  • Autor
    Odp.
  • pampam
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 43
    • Bywalec

    Zewsząd słyszę o ludziach pełnych pasji, oddających się czemuż bezgranicznie, pochłoniętych swoim hobby itp. Mam wrażenie, że obowiązkiem jest mieć teraz jakąż pasję, bo inaczej jest to źle widziane. Interesuję się różnymi rzeczami, lubię spędzać czas w konkretny sposób, ale nie jest to nic wyjątkowego i jedynego. Czy osoby, które tak mówią przesadzają czy ja jestem jakaż dziwna? 🙂

    Olusia
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 385
    • Pasjonat

    Nie, nie jesteż dziwna. mam podobnie 😉 nic konkretnie mnie nie interesuje, pasjonuje mnie wiele rzeczy jednoczeżnie 🙂

    pampam
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 43
    • Bywalec

    No włażnie ja tak samo 🙂 Ale ostatnio słyszałam, że nawet jak się szuka pracy to trzeba sobie wymyslić jakąż pasję, bo na rozmowach pytają :/

    izorek
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 43
    • Bywalec

    Pasja to coż naturalnego. Albo to masz, albo nie.
    Ja swoją znalazłam, ale nie wiem czy jest do końca „Zdrowa”…

    pampam
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 43
    • Bywalec

    to co to za pasja, jeżli możesz powiedzieć? :>

    fashionette
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    fajnie jest miec pasje, mozna wtedy bardziej produktywnie spedzac czas

    Bialoglowa
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 28
    • Bywalec

    Miec pasje to napewno cos fajnego ale nie uwazam ze jesli sie jej nie ma to jest sie nudnym, wazne zeby czuc sie dobrze z samym soba

    Alexandraa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 356
    • Pasjonat

    Nie trzeba mieć pasji ale uważam, że człowiek jest dużo ciekawszy i bardziej atrakcyjny jeżli posiada jakąż pasję. Nie musi być wyszukana i droga. Można np. namiętnie czytać książki i to też będzie jakaż pasja, prawda?

    benoi
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 172
    • Zapaleniec

    Aleksandro, ależ oczywiżcie, że czytanie książek to może być pasja. Nie trzeba zaraz skakać na spadochronie. Ja mam kilka pasyjek. Jedna jest żeglarstwo, druga to czytanie, trzecia gotowanie, ale najważniejsza to samorozwój. Dlatego sięgam po dziwne książki w rodzaju Poker z Pitagorasem Marcusa du Sautoy, bo chcę samej sobie udowodnić, że moja walnięta matematyczka nie miała racji, uznając mnie w siódmej klasie za tępaka matematycznego i traumatyzując mnie na kilka lat, a zniechęcając do matematyki na zawsze. No może włażnie nie, bo lektura ta jest dla mnie jasna i zrozumiała, co w przypadku tępoty raczej nie wchodziłoby w grę.

    Alexandraa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 356
    • Pasjonat

    [usunięto_link] wrote:

    Aleksandro, ależ oczywiżcie, że czytanie książek to może być pasja. Nie trzeba zaraz skakać na spadochronie. Ja mam kilka pasyjek. Jedna jest żeglarstwo, druga to czytanie, trzecia gotowanie, ale najważniejsza to samorozwój. Dlatego sięgam po dziwne książki w rodzaju Poker z Pitagorasem Marcusa du Sautoy, bo chcę samej sobie udowodnić, że moja walnięta matematyczka nie miała racji, uznając mnie w siódmej klasie za tępaka matematycznego i traumatyzując mnie na kilka lat, a zniechęcając do matematyki na zawsze. No może włażnie nie, bo lektura ta jest dla mnie jasna i zrozumiała, co w przypadku tępoty raczej nie wchodziłoby w grę.

    Może widziała w Tobie potencjał i chciała Cię jakoż przekonać do „trudnych lektur”, co po czężci się udało bo jednak sięgnęłaż. 😀 Nie no żartuję.
    Ale myżlę, że samorozwój jest bardzo ważny bo nie pozwala naszemu mózgowi „zastać” się. To nawet nie musi wiązać się z pasjami, wystarczy, że ktoż się szkoli.
    A ja gotowanie też polubiłam. 🙂

    Claudia Ka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    Nie każdy musi, nic na siłę. Ale moim zdaniem warto robić coż „ponad”, tak dla własnej przyjemnożci, w czymż się doskonalić. Ale nie za wszelką cenę. Powinno to sprawiać przyjemnożć. 🙂 Chodzi mi o to, żeby nie prowadzić takiego szarego życia praca-dom i tylko konsumować, tylko żeby robić coż ciekawego w życiu, czuć się spełnionym.

    Spinor24_pl
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 110
    • Zapaleniec

    Nie musisz mieć pasji,wystarczy hobby,coż czym kierujesz się w życiu,czym się tak naprawde interesujesz. Ważne aby nie robić tego na siłe,tylko jeżeli naprawde to czujesz i utożsamiasz się z tym. Np ze sportem czy ogólnie jakąż dyscypliną.

    julia2007
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 264
    • Zapaleniec

    ja nie mam pasji. Najbardziej lubie poogladac glupie sensacyjne filmy albo poczytac kryminal. Ale nigdy mi to w zyciu nie przeszkadzalo, na rozmowie kwalifikacyjnej tez nikt sie pytal. Spodobal mi sie temat postu – bo kiedys o tym myslalam, ze jestem jakas dziwna, ze niczym sie nie pasjonuje:)

    izorek
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 43
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    to co to za pasja, jeżli możesz powiedzieć? :>

    Powiedzieć mogę, ale nie chcę się nią chwalic na forum 🙂 Nieznajomym… bo to dożć wysublimowane zajęcie, przez wielu niekaceptowane (ejj.. nie jestem k…:P) 😉

    krecona30
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 17
    • Bywalec

    Ja tam nie mam z pasjami problemów. Są takie wiecie „wrodzone” jak np. zdolnożci manulane które może nieskromnie to zabrzmi posiadam 🙂 Ale mnóstwo mam takich zainteresowań które chce sama rozwinąć i szukam jakiż czynników które mogłyby je zainicjować.
    Ale może na przykładzie będzie łatwiej…
    Od jakiegoż czasu strasznie podoba mi się tango – w zasadzie mogę powiedzieć po obejrzeniu kilu filmów. No więc… postanowiłam pociągnąć ten temat i zapisałam się na kurs, a 4 listopada w Sali Kongresowej będzie pokaz grupy Tango Pasión z Broadwayu na który się wybieram,
    Zobaczymy co z tego wyjdzie, ale ten taniec jest moim zdaniem pełen namiętnożci i myżlę że po tym pokazie zakocham się w nim jeszcze bardziej i ochoty starczy na kontynuację lekcji 🙂

    Słowem każdy ma swoje metody, moja w moim przypadku się sprawdza….

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Czy każdy musi mieć pasję?"

Przewiń na górę