Czy lubicie Hip-Hop

  • Autor
    Odp.
  • angela1
    Member
    • Tematów: 23
    • Odp.: 5
    • Bywalec

    Czy lubicie Hip-Hop a jeżli tak to dlaczego??

    miszczu
    Member
    • Tematów: 53
    • Odp.: 1824
    • Maniak

    tak bo jest bezkompromisowy i ma milion roznych odmian, kazdy znajdzie cos dla siebie: muzycznie sample, syntezatory albo zywe instrumenty
    tekstowo od sentymentalnych kawalkow o milosci, przez osobiste przemyslenia, przeintelektualizowany belkot, muzyke o muzyce, przechwalki skillsami, hajs i bling bling, seks, uliczny styl, czy po prostu wyluzowanie i odpoczynek, no nawijac mozna doslownie o wszystkim, o czym sie tylko chce
    wokalnie mozna rapować, żpiewać, robić beatbox

    ten gatunek daje po prostu najszersze mozliwosci pod kazdym wzgledem, nie ma zadnych ograniczen

    raptor
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 198
    • Zapaleniec

    Fajnie się słucha tego opisu Miszcza, jednak gdy dochodzi do konfrontacji słuchacza z tym nurtem, nie jest już tak różowo. To wyjątkowo pesymistyczna muzyka. Brakuje mi w niej dynamiki, emocji i pospolitej „lini melodycznej. Teksty na ogół dołujące, czasem wulgarne, za to mówione z niezłą dykcją (też na ogół). Hip – Hop jest przez wielu ceniony za bezpożredni przekaz, za brak „cukierkowożci”, za realistyczne podejżcie do życia. Ja się z tym nie zgadzam, być może jestem już na to za stary 😆 Ale….co kto lubi 😛

    miszczu
    Member
    • Tematów: 53
    • Odp.: 1824
    • Maniak

    odniosles takie wrazenie poniewaz w polsce przez bardzo dlugi czas najpopularniejszy byl tzw. uliczny nurt, ktory tak na prawde to jakas 1/10 calosci 🙂
    podczas gdy u nas rzadzil taki nurt w stanach byla tzw. wielka era g-funku, same zywe instrumenty, piszczaly, spiewane refreny i nie tylko, a tematyka ogolnie rozluzniajaca, imprezowa, pozytywna

    eBoska
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 468
    • Pasjonat

    Ja kocham muzyke w kazdym jej wydaniu ale nie w kazdej jej ilosci……wole bardziej hard core ale nie pogardze jak cos mi wpadnie w ucho albo chce poruszac bioderkami czy lapkami pomachac…..

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    Generalnie wolę co innego ,ale też się zdarzy ,a jak jeszcze będzie latino, lecę w tango 🙂

    miszczu
    Member
    • Tematów: 53
    • Odp.: 1824
    • Maniak

    już lato teoretycznie minęło, ale nadal staram się utrzymać ten wakacyjny klimat 😀
    a idealnie na grilla, impreze, relaks, jazde samochodem nadaje się g-funk, kalifornijskie klimaty, ogólnie zachodnie wybrzeże
    charakterystyczne basy i piszczały, żpiewane refreny, piękne kobiety, po prostu idealne do wyluzowania

    [usunięto_link]
    [usunięto_link]
    [usunięto_link]
    [usunięto_link]
    [usunięto_link]
    [usunięto_link]
    [usunięto_link]
    [usunięto_link]
    [usunięto_link]
    [usunięto_link]
    [usunięto_link]
    [usunięto_link] (to akurat z południa, ale gdyby nie zachód ten numer by nie powstał ;p)

    tak na dobry poczatek ;p najbardziej oklepane numery 😉

    hard-man
    Member
    • Tematów: 87
    • Odp.: 2351
    • Ekspert

    [usunięto_link] wrote:

    już lato teoretycznie minęło, ale nadal staram się utrzymać ten wakacyjny klimat 😀
    a idealnie na grilla, impreze, relaks, jazde samochodem nadaje się g-funk, kalifornijskie klimaty, ogólnie zachodnie wybrzeże
    charakterystyczne basy i piszczały, żpiewane refreny, piękne kobiety, po prostu idealne do wyluzowania

    [usunięto_link]
    [usunięto_link]
    [usunięto_link]
    [usunięto_link]
    [usunięto_link]
    [usunięto_link]
    [usunięto_link]
    [usunięto_link]
    [usunięto_link]
    [usunięto_link]
    [usunięto_link]
    [usunięto_link] (to akurat z południa, ale gdyby nie zachód ten numer by nie powstał ;p)

    tak na dobry poczatek ;p najbardziej oklepane numery 😉

    jakoż dobrze sie poczułem przy tych 'numerach’ :ok:

    anhelika89
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 30
    • Bywalec

    Nie wiem, ja jakos nie przepadam za hh. Wole zdecydowanie muzyke filmowa na przyklad, albo jakis sensowny pop. HH rzeczywiscie kojarzy mi sie z tym nurtem ulicznym, iditycznymi tekstami, gdzie kazda kobieta to k…. Bardzo mnie to wkurza…


    **********************

    hard-man
    Member
    • Tematów: 87
    • Odp.: 2351
    • Ekspert

    [usunięto_link] wrote:

    Nie wiem, ja jakos nie przepadam za hh. Wole zdecydowanie muzyke filmowa na przyklad, albo jakis sensowny pop. HH rzeczywiscie kojarzy mi sie z tym nurtem ulicznym, iditycznymi tekstami, gdzie kazda kobieta to k…. Bardzo mnie to wkurza…

    dziwnie, ale jakoż też mam to samo przeczucie 😆

    chociaż Miszczu daje tu niezłe kawałki 🙄
    tak myżlę naprawdę!…

    Kasia697
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 70
    • Stały bywalec

    Nigdy nie przepadałam za hip-hopem, ale skłamałabym mówiąc, że wszystkie piosenki są nie fajne, znalazło by się kilka, które przypadły mi do gustu, lecz za takim prawdziwym hop-hopem to nie, nie moje klimaty muzyczne;)

    kamakoma
    Member
    • Tematów: 12
    • Odp.: 52
    • Stały bywalec

    a ja nie lubie HH ale cenie bardzo jego wykonawców, trzeba sporo talentu zeby rymować to taki sam gatunek muzyki jak każdy inny z tymże nie każdemu pasuje .

    klaustrofobia
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 16
    • Bywalec

    Od gimnazjum jest to jeden z moich ulubionych gatunków muzycznych. Kiedyż uwielbiałam Trzeci Wymiar i Paktofonikę (zresztą Paktofonikę i Kaliber 44 nadal uwielbiam). Teraz do moich ulubionych wykonawców w tym gatunku należy O.S.T.R. i Ten Typ Mes.

    Eclipsa
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 30
    • Bywalec

    Z polskich raperów cenię i szanuję Fisza, Łonę, Eldo, OSTRego. Włażciwie chyba tylko tyle. Muzyka nie należy do najciekawszych, więc tutaj chodzi rzeczywiżcie o teksty – a teksty wyżej wymienionych panów potrafią poruszyć mnie do głębi 🙂

    mieszkooo17
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    ludzie kochani, słuchajcie HH, bo muzyka jest to pierwsza klasa 🙂 mamy sie naprawde czym pochwalić w naszym kraju. jest OSTR, Eldo, Rahim, Fokus, GrubSon, Pezet. naprawdę artyżci z górnej półki, zwłaszcza dwóch pierwszych panów 😉

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Czy lubicie Hip-Hop"

Przewiń na górę