Czy można ćwiczyć Jogę?

  • Autor
    Odp.
  • Dynia
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    Mam pytanie, czy nie orientujecie się może czy w momencie kiedy mam problemy z więzadłami (są za bardzo elastyczne) to czy mogę ćwiczyć Jogę?
    Każdy mówi mi co innego i już się pogubiłam ,nie chcę sobie zaszkodzić a Joga bardzo mi się spodobała.
    Z góry dziękuję za odp.

    polin
    Member
    • Tematów: 12
    • Odp.: 416
    • Pasjonat

    a czy zadawalas to pytanie jakiemus joginowi, ktory prowadzi zajecia? powinien ci odpowiedziec na to pytanie, pamietaj tylko o wybraniu jakiejs dobrej szkoly z reputacja. moze byc tez tak, ze po prostu nie bedziesz wykonywac wszytskich cwiczen. tak jak np. kobiety w czasie miesiaczki sa z niektorych pozycji wylaczone.

    vinyasajoga
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    [usunięto_link] wrote:

    Mam pytanie, czy nie orientujecie się może czy w momencie kiedy mam problemy z więzadłami (są za bardzo elastyczne) to czy mogę ćwiczyć Jogę?
    Każdy mówi mi co innego i już się pogubiłam ,nie chcę sobie zaszkodzić a Joga bardzo mi się spodobała.
    Z góry dziękuję za odp.

    Witaj,

    można ćwiczyć jogę, ale trzeba iżć do dobrego nauczyciela, który nauczy Cię jak pracować miężniami, żeby stabilizować zagrożone niestabilnożcią stawy (najczężciej kolana, czasem inne). Warto pamiętać, że joga ma być harmonią pomiędzy elastycznożcią, siłą a relaksem i jeżli taka nie będzie joga, na którą się wybierzesz to nie kontynuuj jej.

    pozdrawiam
    M.

    szaloona
    Participant
    • Tematów: 26
    • Odp.: 289
    • Pasjonat

    Moim zdaniem w takiej sytuacji można ćwiczyć jogę, ale dobrze by było gdybyż się skonsultowała z nauczycielem. Zgadzam się z tym, że należy iżć do dobrego nauczyciela, bo moim zdaniem dużo zależy od tego, kto nas uczy;)

    charlize
    Member
    • Tematów: 18
    • Odp.: 271
    • Zapaleniec

    Ćwicz jogę tylko ostrożnie. Dobry nauczyciel pokaże Ci w jaki sposób wykonywac ćwiczenia żeby nie zagrozić swojemu zdrowiu jeszcze bardziej.

    Matylda83
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 11
    • Bywalec

    Dokładnie, w dwóch szkłach jogi w jakich byłam należało zgłaszać przed zajęciami problemy ze zdrowiem. Według tego potem nauczyciel dobierał ćwiczenia/zalecił rezygnować z niektórych

    ewela4
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 8
    • Początkujący

    Moim zdaniem tak, lecz joga jest taka sobie, wolę fitnes

    bbeataa
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    uważam, że możesz ćwiczyć w takim stanie. Nie ma zadnych przeciwwskazań raczej. W sklepie JogaStyl.pl jest troche poradników i całego sprzętu, ewentualnie podpytaj się lekarzy specjalisty, bądź instruktora jogi.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Czy można ćwiczyć Jogę?"

Przewiń na górę