Czy ta dieta jest dobra?

  • Autor
    Odp.
  • magda009
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    Czeżć 😀 jestem tu całkiem nowa.. chcialabym sie dowiedziec czy moja dieta i w ogóle co robie poczas odchudzania ma jakis sens.. i czy beda jakies efekty…
    Więc tak :
    żniadanie to codziennie owsianka lub mleko z otrębami owsianymi (zależy co jest)
    w szkole jem kanapkę : chleb sojowy, poledwica drobiowa, sałata ogórek cos takiego i oczywiscie bez masła ! 😛
    poźniej obiad , a tu co mama zrobi:D
    taki niby podwieczorek to jabłko albo jakis jogurcik
    a kolacja to herabtka czerwona i jabłko

    No i mam jeszcze ćwiczenia
    chodze 2 razy w tygodniu na basen i tam pływam pół godziny
    co 2 dni ćwiczenia Callanetics
    i jeszcze chodze na sks w szkole one sa wtorek czwartek i około 1 godzine gram w siate 😀
    no i z tatą jeżdże na rowerze kiedy ma dobry humor 😆
    a jak nie jeżdze z tata to mam jeszcze w domu stacjonarny 😉

    aaa… i jeszcze moja przyjaciółka obiecała ze mną biegać wiosną… bo teraz jeszcze zimno 🙂 tzn ona jedzie na rowerku a ja biegne ;p leń;p

    I jak to oceniacie …?? Mam szanse do wakacji schudnąc conajmniej 10 kg? Prosze o opinie

    Ola_La_A
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 23
    • Bywalec

    to zalezy co mama robi na obiad :]
    Poproż,żeby nie smażyła Ci mięska,tylko je gotowała,nie soliła makaronu czy ryżu :>
    Ja np. unikam jeszcze ziemniaków,sosów 🙂

    Trofik
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 26
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Czeżć 😀 jestem tu całkiem nowa.. chcialabym sie dowiedziec czy moja dieta i w ogóle co robie poczas odchudzania ma jakis sens.. i czy beda jakies efekty…
    Więc tak :
    żniadanie to codziennie owsianka lub mleko z otrębami owsianymi (zależy co jest)
    w szkole jem kanapkę : chleb sojowy, poledwica drobiowa, sałata ogórek cos takiego i oczywiscie bez masła ! 😛
    poźniej obiad , a tu co mama zrobi:D
    taki niby podwieczorek to jabłko albo jakis jogurcik
    a kolacja to herabtka czerwona i jabłko

    No i mam jeszcze ćwiczenia
    chodze 2 razy w tygodniu na basen i tam pływam pół godziny
    co 2 dni ćwiczenia Callanetics
    i jeszcze chodze na sks w szkole one sa wtorek czwartek i około 1 godzine gram w siate 😀
    no i z tatą jeżdże na rowerze kiedy ma dobry humor 😆
    a jak nie jeżdze z tata to mam jeszcze w domu stacjonarny 😉

    aaa… i jeszcze moja przyjaciółka obiecała ze mną biegać wiosną… bo teraz jeszcze zimno 🙂 tzn ona jedzie na rowerku a ja biegne ;p leń;p

    I jak to oceniacie …?? Mam szanse do wakacji schudnąc conajmniej 10 kg? Prosze o opinie

    Węglowodanów nie powinno sie jeżć wieczorem a rano. Więc jabłko proponuje albo rano albo odstawić wogóle. Co do obiadu to nalezy unikac sosow, ziemniakow, makaronu.

    magda009
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    No tak.. próbuje sie do tego dostosować.. a jak w tymi ćwiczenia ?? za duzo na raz? wlasnie nie wiem zabradzo co bym mogła odrzucic… a na żniadanie owsianka jest dobra??

    Ola_La_A
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 23
    • Bywalec

    wydaje mi się,że ćwiczenia w porządku :] na rowerku staraj się jeździć jak najczężciej 🙂
    a co do tej owsianki to sama nie wiem…słyszałam,że mleko z płatkami nie jest dobre podczas diet ,bo sprawia ,że się 'puchnie’,ba,sama to przetestowałam i rzceywiżcie mi brzuch wywalało…ale nie wiem jak jest z płatkami owsianymi :/
    Jeżeli już musisz to jeżć to chociąż kupuj odtłuszczone mleko :]

    macek10
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 244
    • Zapaleniec

    Węglowodanów nie powinno sie jeżć wieczorem a rano.

    czemu?

    Trofik
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 26
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Węglowodanów nie powinno sie jeżć wieczorem a rano.

    czemu?

    Bo weglowodany daja duzo energii. Jesli spozyjesz duzo weglowodanow wieczorem, nie spalisz energii ktora one daja. A niespalona energia pojdzie w „zapasy” (czytaj brzuszek). Za to jesli zjemy je rano to spokojnie sie wszystko spali i bedziemy pelni energii 😀

    magda009
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    No nie musi na sniadanie byc mleko.. tylko o to chodzi ze poprostu nie mam pomysłu na żniadanie…;/

    Ola_La_A
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 23
    • Bywalec

    Ja zazwyczaj jadam 2 Wasy obłożone liżciami sałatymi,plasterkami pomidora i chudą wedlinka (np. szynka z piersi indyka),czasami dodaje do tego chudy biały ser lub jajko na twardo,wszystko posypane ziołami (bazylia,tymianek,oregane-wspomagaja przemianę materii).Takie 'kanapeczki’ plus szklanka soku i sniadanie gotowe :]
    Czasami też siekam sobie jakies owoce i zalewam odtłuszczonym jogutrem :]
    Albo też 'oszukana jajecznica’ : wlewasz na patelnię troszke odtłuszczonego mleka (np. 2 łyżki stołowe,może byc troszkę więcej) czekasz aż zacznie się gotować i dodajesz jajka : jedno jajko całe i dwa białka.Do tego ciemny chlebek 🙂
    Czasami taką jajecznice doprawiam sobie ziołami albo …wegetą,ale to nie jest akurat najlepszy pomysł ;>

    zuza_130
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 219
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    Ja zazwyczaj jadam 2 Wasy obłożone liżciami sałatymi,plasterkami pomidora i chudą wedlinka (np. szynka z piersi indyka),czasami dodaje do tego chudy biały ser lub jajko na twardo,wszystko posypane ziołami (bazylia,tymianek,oregane-wspomagaja przemianę materii).Takie 'kanapeczki’ plus szklanka soku i sniadanie gotowe :]
    Czasami też siekam sobie jakies owoce i zalewam odtłuszczonym jogutrem :]
    Albo też 'oszukana jajecznica’ : wlewasz na patelnię troszke odtłuszczonego mleka (np. 2 łyżki stołowe,może byc troszkę więcej) czekasz aż zacznie się gotować i dodajesz jajka : jedno jajko całe i dwa białka.Do tego ciemny chlebek 🙂
    Czasami taką jajecznice doprawiam sobie ziołami albo …wegetą,ale to nie jest akurat najlepszy pomysł ;>

    Dobra taka jajecznica? a co by bylo gdyby tak dorzucic pomidory? i jakie te ziola dodajesz?

    Ola_La_A
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 23
    • Bywalec

    no na pewno nie taka dobra jak na masełku i doprawiona wegetą,ale przynajmnien nietłusta ;P wręcz czasami 'wiórowata’ ;P
    Zioła : tymianek,oregano,bazylia,ale do jjecznicy jednak nie polacam…ma dziwny smak,chyba,że ktoż naprawdę ma hopla na punkcie diety i nie tknie solonego.
    Ja chyba najbardziej lubię jajecznice z wegeta 😛

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Czy ta dieta jest dobra?"

Przewiń na górę