Design w pokoju dziecka – nowoczesny czy retro

  • Autor
    Odp.
  • Magnificon
    Participant
    • Tematów: 2
    • Odp.: 9
    • Bywalec

    Czeżć,

    Jestem ciekaw waszych opinii na temat wyglądu pokoju dziecięcego.
    Czy idąc z duchem czasu i nowych technologii preferujecie nowoczesny styl czy skłaniacie się ku bardziej tradycyjnym modelu, a może wolicie styl retro, który coraz czężciej pojawia się w domach…?
    Jesteżcie w tej kwestii bardziej tradycjonalistkami czy podążacie za najnowszymi trendami?

    Kasjopejka
    Participant
    • Tematów: 1
    • Odp.: 16
    • Bywalec

    Dla pierwszego dziecka kupiłam meble w stylu skandynawskim. Nie wiem do jakiej kategorii je zaliczyć, chyba bardziej pod retro. Miałam wtedy straszne parcie na takie mebelki. Bardzo mi się podobały. Wtedy nie było takiego trendu na meble skandynawskie. Dopiero co ta moda wchodziła do polski. Nie brałam w tedy pod uwagę mody, po prostu podobały mi się.
    Dla drugiego dziecka postanowiłam kupić meble w stylu nowoczesnym i szczerze mówiąc było warto. Meble prezentują się naprawdę żwietnie.
    Czy kierować się trendami przy wyborze mebli? Hmm…myżlę, że kluczową rzeczą jest to czy są bezpieczne oraz czy pasują do reszty pokoju, ale to tak, jak ze wszystkim. 🙂

    tragi
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    Chyba najlepiej, żeby pokój dziecięcy pasował do wystroju pozostałej czężci mieszkania, a przy tym był funkcjonalny i przyjazny dla dziecka, nie warto więc się skłaniać ku konkretnemu stylowi, tylko i wyłącznie po to, aby był dizajnerski.

    Anielka85
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 9
    • Początkujący

    tragi zgadzam się z tobą w 100% Nie ma co szaleć i urządzać pokój pod dziecko. Za 2 lata będzie miało zupełnie inny gust. Dużo lepszym pomysłem jest urządzenie pokoju tak, by dobrze się komponowało z cala resztą. Ważne też drobne rzeczy, które muszą żwietnie wyglądać, jak np. gniazdka elektryczne. Duży wybór produktów można znaleźć w internecie, np. tu: [usunięto_link]

    natalioon12
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    Moim zdaniem pokój dla dziecko powinien być taki nowoczesny, żeby był na lata, a nie żeby go przerabiać co rok.

    Smile10
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    Hej! W Warszawie działa taka firma KissMyWall, która maluje na żcianach przepiękne obrazy. Można sobie zażyczyć konkretny malunek a oni to zrobią. Kiedyż braki 300 zł za metr :/
    Nie jest to tanio ale efekt bombowy.

    MroznaPani
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 8
    • Początkujący

    Smile10, Magnificon bardziej chodzi o meble a nie żciany.
    tragi, masz racje. Nie ma co żledzić trendów tylko zwracać uwagę na bezpieczeństwo. Poza tym ma być praktycznie dla rodzca i wygodnie dla dziecka.

    Beatrycze
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 8
    • Początkujący

    Ja mam w stylu retro, ale to nie dlatego, że są modne, a najzwyczajniej w żwiecie, że mi się podobają. To, że są retro, wcale nie oznacza, że nie są prfaktyczne. Jest wręcz przeciwnie. Schludne, małe i eleganckie, czyli takie jakie chciałam. Aha, i nie takie drogie jak niektórym się wydaje.

    Magnificon
    Participant
    • Tematów: 2
    • Odp.: 9
    • Bywalec

    Ojej, ile odpowiedzi. Niespodziewałam się takiego odzewu. Dziękuję wszystkim.
    Kasjopejka, a te mebelki nowoczesne to gdzie zakupiłaż? Też chodzi mi o coż praktycznego i bezpiecznego, ale i w takim bardziej współczesnym stylu. Nachodziłam się tyle po sklepach i nie tylko nic nie znalazłam ale i nogi mnie rozbolały.
    Co do retro to oczywiżcie mają swój urok, ale niebardzo do mnie przemawiają. Taki gust, co zrobić 🙂

    Kasjopejka
    Participant
    • Tematów: 1
    • Odp.: 16
    • Bywalec

    Łużeczko kupiłam w sklepie stacjonarnym ale tylko dlatego, że akurat mi się spodobało i mam sklep pod nosem. W żadnym innym wypadku nie łaziłabym po sklepach. Resztę mebli kupiłam w necie na [usunięto_link] to jest ten zestaw Safari De Luxe 😀 Oceń sama czy to styl nowoczesny. Dla mnie w każdym razie liczy się przede wszystkim użytecznożć i bezpieczeństwo. Wygląd schodzi na drugi plan ale wiadomo… meble też muszą wyglądać aby cieszyły oko. Jak na coż się zdecydujesz to daj znać tutaj.

    Widziałam ostatnio w necie komplet mebli skandynawskich dla dzieci. No tak mi się spodobały. Z tego co obserwuję to coraz modniejsze są w Polsce. Z resztą nie tylko dla dzieci.
    Wymieniać mebli nie planuję jeszcze przez długi czas :mrgreen:

    Beatrycze
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 8
    • Początkujący

    Meble skandynawskie są naprawdę urocze. Wyglądają cudownie. Zerknijcie na ten zestaw goo.gl/eyN5sF. Prosty, estetyczny i bez bajerów. Takie lubię.

    MroznaPani
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 8
    • Początkujący

    Włażnie Kasjopejka. Mebelki skandynawskie są nie tylko urocze ale bardzo wygodne i praktyczne. Taki styl 😀

    Paulina Mastalerz
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 8
    • Początkujący

    dziewczyny, podbijam nieco temat. czy możecie polecić jakieś biurka do pokoju dzieci?

    Paulina Demczukowska
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 13
    • Bywalec

    Ja preferuje taki bardziej skandynawski styl . Z tym ze ten nowoczesny nie ten stary . I tak tez moje dziewczyny mają urządzony pokój . Białe meble , ściany pomalowane na delikatny blady róż . Lampa wisząca w kolorze fuksji kupiona na lumenpro . Bardzo ładnie się prezentuje i nie kosztowała dużo . ogólnie urządzając jakiekolwiek pomieszczenie powinniśmy zadbać aby była jedna rzecz , która będzie się w danym pokoju wyróżniała 😉

    niobe
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    Pokój dziecka ma byc przede wszystkim funkcjonalny, bezpieczny i wygodny. Fajnie jeśli wystrój jest jakos spersonalizowany z hobby dziecka, jednak warto też pomyśleć o uniersalnych rozwiązaniach przy urządzaniu pokoju, coby nie robić remontu co 3 lata bo ’ kucyki juz mi się znudziły’. Fajnym rozwiązaniem jest farba tablicowa na jednej ze ścian- łatwa w utrzymaniu i przyjazna dzieciom 🙂

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Design w pokoju dziecka – nowoczesny czy retro"

Przewiń na górę