• Autor
    Odp.
  • blania
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    Witam! Odchudzam sie dopiero od dwóch tygodni nie stosuje żadnej konkretnej diety poprostu nie jadam pewnych produktów takich jak cukier, słodycze, tłuszcze .Dużo ćwicze i ćerpliwie czekam na efekty mam 171 cm i waże 71 mój cel to 60 mam 33 lata czytałam że dietę można dobrać odpowiednią do wieku ponieważ np. 20-latka ma iinną przemiane materii niż starsza kobieta.Słyszałyżcie coż o tym, prosze o opinie i o wsparcie,pomału przymieram głodem..nudzi mnie to odchudzanie i boje sie że nie wytrwam

    samba_mamba
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 93
    • Stały bywalec

    Oczywiscie, ze kazda z nas ma inne zapotrzebowanie na kalorie i zalezy to nie tylko od wieku, ale rowniez od trybu zycia, stanu zdrowia itp. Czy myslalas, aby skorzystac z pomocy specjalisty? W moim przypadku to byl klucz do skutecznego odchudzania!

    Rencia
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 491
    • Zasłużony

    Dietetyk, dobry!, to całkiem fajne rozwiązanie, jak wspominała poprzedniczka. A co do odchudzania a wieku … to baaaardzo indywidualna sprawa, choć generalnie mówi się, że z wiekiem trudniej bo metabolizm zwalnia.

    WeselneZaplecze
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 99
    • Zapaleniec

    Bez względu na wiek warto zrezygnować z pustych kalorii i przede wszystkim jeżć mniej. Do tego bardzo ważna jest nasza aktywnożć. Dlatego warto wprowadzić w swoje życie więcej ruchu – oczywiżcie w miarę możliwożci. Metabolizm co prawda z wiekiem jest słabszy, ale jeżli będziemy się starali zachować zdrowy tryb życia to wszystko będzie zmierzało w dobrym kierunku.

    samba_mamba
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 93
    • Stały bywalec

    Można też ustabilizować się na diecie Cambridge, a potem utrzymać efekt. Znam kilka babeczek, u których się to sprawdziło włażnie w sytuacji, kiedy metabolizm zaczął zwalniać i trudno było powstrzymać tycie.

    Gohusia
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 151
    • Zapaleniec

    Ale samej fazy stabilizacyjnej nie można wykorzystać z diety cambridge?

    pumpkin
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 286
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    Witam! Odchudzam sie dopiero od dwóch tygodni nie stosuje żadnej konkretnej diety poprostu nie jadam pewnych produktów takich jak cukier, słodycze, tłuszcze .Dużo ćwicze i ćerpliwie czekam na efekty mam 171 cm i waże 71 mój cel to 60 mam 33 lata czytałam że dietę można dobrać odpowiednią do wieku ponieważ np. 20-latka ma iinną przemiane materii niż starsza kobieta.Słyszałyżcie coż o tym, prosze o opinie i o wsparcie,pomału przymieram głodem..nudzi mnie to odchudzanie i boje sie że nie wytrwam

    Co to znaczy, że nie jadasz tłuszczu? A tłuste ryby, oleje rożlinne…? One są niezbędne na diecie – bez nich nie przyswoisz witamin A,D,E i K, a poza tym stanowią doskonałe źródło kwasów omega-3 które po pierwsze wspomagają zrzucanie kilogramów, a po drugie dobrze działają na serce i pracę mózgu.

    samba_mamba
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 93
    • Stały bywalec

    gohusia – teoretycznie można wszystko, ale zawsze warto najpierw omówić to z konsultantem. Cambridge ma dobrze przeszkolonych ludzi, więc taka rozmowa na pewno nie zaszkodzi 🙂

    Gohusia
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 151
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    gohusia – teoretycznie można wszystko, ale zawsze warto najpierw omówić to z konsultantem. Cambridge ma dobrze przeszkolonych ludzi, więc taka rozmowa na pewno nie zaszkodzi 🙂

    Widzę, że spokojnie można sobie takie spotkanie umówić czy w Warszawie czy w Katowicach. W tych Centrach odchudzania można sobie od razu zakupić odpowiednie produkty potrzebne do diety.

    samba_mamba
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 93
    • Stały bywalec

    Tak, można. A jeżli zamawiasz u konsultanta, to zazwyczaj ma małe co-nieco pod ręką, więc spokojnie sobie możesz wziąć u niego zapas na kilka dni, zanim dojdzie Twoje zamówienie. Jak ktoż mieszka w mniejszym miasteczku, to jest to bardzo wygodne.

    Sportowybazar_pl
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 14
    • Bywalec

    Racja,jeżeli masz pod ręką lub jesteż w stałym kontakcie z konsultantem,to moim zdaniem jednak warto się go poradzić,bo spróbować można wszystkiego,jednak fachowa porada zawsze bezie wskazana.

    pumpkin
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 286
    • Zapaleniec

    Nie szkoda Wam pieniędzy na te specyfiki? Zdrowa, zbilansowana dieta wychodzi przecież duuuużo taniej.

    Iwona Waleczko
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Przemiana materii zależy od wielkożci miężni bo to miężnie spalają kalorie. Jeżli nie ćwiczysz to tracisz miężnie a im jesteż starsza tym szybciej tracisz miężni i tym samym mniejsze spalanie kalorii/przemiana materii. Od przyżpieszenia materii są tabletki które podnoszą t ermo genezę organizmu przez co masz większe spalanie kalorii 🙂

    StudioDobregoStylu
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 61
    • Stały bywalec

    W kwestii tych różnego rodzaju specyfików oraz suplementów,to uważam że spokojnie możemy sobie je odpużcić i skupić się na samej diecie,bogatej w witaminy,warzywa oraz owoce. Jeżli połączymy to z odpowiednią dawką ruchu,to na pewno da efekty.

    pumpkin
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 286
    • Zapaleniec

    I raz jeszcze – zgadzam się z powyższą odpowiedzią 🙂 Nie ma takiego suplementu, którego nie znajdziemy w jedzeniu 🙂

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " dieta a wiek"

Przewiń na górę