Dlaczego fast foody są niezdrowe?

  • Autor
    Odp.
  • masazysta
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 56
    • Stały bywalec

    Coraz szybszy styl życia, brak czasu na posiłki zmusza nas do korzystania z barów szybkiej obsługi. Przyjrzyjmy się więc jedzeniu jakie możemy tam spotka.

    Oto spis najczężciej kupowanych produktów typu fast food.

    * Jedno niewinne skrzydełko z KFC dostarcza nam 240 kcal i pokrywa ¼ dziennego zapotrzebowania na tłuszcz oraz cholesterol,

    * Ulubiony przez nastolatków i ludzi biznesu w pospiechu Big Mac to pełne 563 kcal, głównie pochodzące z tłuszczy nasyconych, a więc tych najmniej pożądanych.

    * Cola lub Pepsi (0,5 litra) ma 210 kcal. Napój zawiera kwas ortofosforowy i kofeinę, która wypłukuje z organizmu magnez i wapń.

    * Frytki (porcja 200g) mają 606 kcal, 30 g tłuszczu

    * Hamburger (porcja 150 g) ma 320 kcal,18 g tłuszczu.

    * średnia pizza na normalnym cieżcie (Pizza Hut) to calutkie 2000 kcal (porcja 150 g “ jeden trójkąt ma 540 kcal i 20 g tłuszczu).

    * Chicken McNuggets, cztery kawałki, to 170 kcal i bardzo uboga wartożć odżywcza.

    Dania typu fast food są bardzo kaloryczne, a wiadomo, że nadmiar kalorii to prosta droga do otyłożci, która jest chorobą. Z najnowszych badań wynika, że najbardziej niezdrowe fast foody są w Europie Wschodniej: w Polsce, na Węgrzech, w Bułgarii i Czechach. Ponieważ znajdują się tam zdecydowanie najwięcej tłuszczy trans.[/b]

    Myszka19
    Member
    • Tematów: 33
    • Odp.: 2200
    • Ekspert

    chyba każdy o tym wie..

    abi
    Member
    • Tematów: 23
    • Odp.: 1341
    • Maniak

    Wszystko jest dla ludzi… Fast foody sa niezdrowe itd.-to wie kazdy jak powiedziala Myszka. Ale jeszcze chyba kawalek pizzy od czasu do czasu nikogo nie doprowadzil do otylosci i zaburzen krazenia 😉
    Wszystko jest dla ludzi.

    Mi
    Member
    • Tematów: 18
    • Odp.: 424
    • Pasjonat

    Pizza nie musi być niezdrowa jeżli się ją przyrządza samemu :).

    Przykładowo : ciasto to mąka, drożdze, oliwa, przyprawy, woda.

    A jako nadzienie surowe plasterki pieczarek, surowa cebulka, papryka, szyneczka, ser zółty, przecier pomidorowy, kukurydza- wszystko krojone cieniutko, nie smażone, bez grama tłuszczu (jedynie ser, którego wcale nie trzeba dawać dużo). Fakt całożć też jest kaloryczna, ale wcale nie jest niezdrowa. I może być równie smaczna a nawet bardziej niż pizza z pizzerii 🙂

    buffy
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 23
    • Bywalec

    Dokładnie, wszystko jest dla ludzi, ale z umiarem. Fast foody od czasu do czasu nikomu także nie zaszkodzą.

    Co do pizzy..
    Uważam, że jest zdrowsza niż nie jedno tradycyjne danie (uchodzące za te włażciwe). Przecież pizza to delikatne ciasto, warzywa… pieczone, a nie smażone w głębokim tłuszczu. Chyba, że ktoż je mrożonkę…, wtedy to na pewno nie może być zdrowe 🙂

    Jozia
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 1181
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    chyba każdy o tym wie..

    Ja np nie wiedzialam, ze „Big Mac to pełne 563 kcal” :]

    aish
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 43
    • Bywalec

    Ja z fast foodów wcinam raz na jakiż czas lody, a i tak mam kilka kilogramów za dużo 😕

    martyna1
    Member
    • Tematów: 14
    • Odp.: 306
    • Pasjonat

    Czasem warto przytoczyć takie dokładne liczby, bo człowiek staje się bardziej żwiadomy. Mnie np zdziwił fakt, że pizza jest tak kaloryczna.
    A jeżli chodzi np. o hamburgery to też można je spokojnie jeżć….jak je sobie przyrządzi w domu 😀

    buffy
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 23
    • Bywalec

    A tam pizza 😉 na własną rękę przyrządzona też może być mniej kaloryczna.. jak wszystko.. 🙂
    ja bym się prędzej uczepiła tradycyjnego schabowego czy też innych potraw 😛
    Albo w ogóle smażenia na oleju sesese 😛

    tiffany
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 85
    • Stały bywalec

    Wszystko jest dla ludzi moje drogie, ale dla ludzi z glowa. 🙂

    martyna1
    Member
    • Tematów: 14
    • Odp.: 306
    • Pasjonat

    Jeszcze coż w kwestii fast foodów – uznawane są za niezdrowe, bo robione są szybko i szybko jedzone. A jak je się coż w biegu, to staje się to dla nas o wiele mniej zdrowe niż spokojny posiłek w domu.

    tiffany
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 85
    • Stały bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Jeszcze coż w kwestii fast foodów – uznawane są za niezdrowe, bo robione są szybko i szybko jedzone. A jak je się coż w biegu, to staje się to dla nas o wiele mniej zdrowe niż spokojny posiłek w domu.

    A nie ze względu na zawartosc tluszczy trans? 😳

    shanleenka
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 122
    • Zapaleniec

    „…Dorożli lubią liczby…”
    Jak się tak przeczyta dokładne informacje to od razu lepiej dociera … A nie samo: fast foody są niezdrowe… Mimo, że faktycznie bardzo, bardzo rzadko je jadam, samo to stwierdzenie mnie nie rusza;P Ale te kalorie… hmmm 🙄

    martyna1
    Member
    • Tematów: 14
    • Odp.: 306
    • Pasjonat

    Szybkożć jedzenia tego typu żywnożci jest jednym z czynników ich niezdrowożci, a można by ich znaleźć jeszcze baardzo dużo. A tłuszcze, o których mówisz, tiffany, to włażnie dowód na to, że hamburger przyrządzony w domu jest znacznie zdrowszy niż fast foodowy (niby jedzenie to samo).
    Generalnie, jedzenie w biegu jest zaliczane do jednych z czynników szybkiego tycia 8)

    kasia_obcas
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 11
    • Bywalec

    zdecydowanie jak się samemu przyrządza to też jest inaczej. przecież hamburger to bułka, kotlet, cebula, ogórek, musztarda i ketchup – nie ma nic nie zdrowego jak się zrobi to samemu.
    Można jeszcze dodać np sałaty, sera i jakież inne warzywa (ja uwielbiam kapustę) i pyszne danie gotowe 🙂

    zamiast standardowego kotleta z ziemniakami…

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Dlaczego fast foody są niezdrowe?"

Przewiń na górę