• Autor
    Odp.
  • delikatna
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 30
    • Bywalec

    Czy odrazu PO OKRESIE są dni nie płodne?
    Czy stosując tą metodę+prezerwatywę+partner ”nie spuszcza” się we mnie , jest duża mozliwosc zajżcia w ciąże?

    Proszę o odpowiedź.

    Jakie Wy stosujecie metody ?

    MissMalvinka
    Member
    • Tematów: 12
    • Odp.: 131
    • Zapaleniec

    Na pytanie, czy od razu po okresie są dni nie płodne nikt Ci nie odpowie. To zależy od cyklu. Generalnie zasada jest taka, że owulacja występuje 14 dni PRZED okresem. Dni płodne, to około 7 dni przed i 3-4 po. Ale to bardzo zawodna metoda, bo nigdy nie możesz być 100% pewna kiedy dostaniesz okres a dni przed i po to też indywidualna dożć sprawa i niepewna.

    Ale jak stosujesz prezerwatywę, to prawdopodobieństwo zajżcia w ciąże jest niewielkie bardzo. Wskaźnik Pearla dla prezerwatyw wynosi 3, co oznacza, że 3 kobiety na 100 stosujących przez rok prezerwatywę w prawidłowy sposób zajdą w ciążę.

    A to, że partner „nie spuszcza się” w Tobie, jak to napisałaż to tzw. stosunek przerywany. Stosowanie tej metody może prowadzić do nerwic i przedwczesnego wytrysku. A przede wszystkim Twój partner nie może się rozluźnić i w pełni cieszyć seksem.

    Nigdy nie rozumiałam kobiet, które mimo stosowania prezerwatywy robią takie szopki i wyliczają dni, a potem jeszcze każą się facetowi wycofywać. Prezerwatywa naprawdę wystarcza. Bez paniki. A jeżli aż tak panikujesz, to znaczy, że nie jesteż wystarczająco dojrzała do seksu.

    sarsakk
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Lepiej bierz tabletki;p;p

    Olakleczowska
    Participant
    • Tematów: 0
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    nie da się obliczyc dokładnie cyklu u każdej kobiety wychodzi to prawie inaczej jak chcesz sprawdzić kiedy masz dni płodne topolecam ci kupić taki tester ze śliny nazywa się Afrodyta kiedyś go używałam i dlugo mi się spradzał teraz mam już niestety mam menopauzę ale to jest super urządzenie

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " dni niepłodne"

Przewiń na górę