Dobra szkoła charakteryzacji.

  • Autor
    Odp.
  • zin
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 182
    • Zapaleniec

    Witajcie, szukam dobrej szkoły charakteryzacji. Przez kilka lat pracowałam w zawodzie makijażystki, ale po pierwsze: chciałabym nauczyć się czegoż nowego, a po drugie: od zawsze bardzo mnie interesowały efekty specjalne, które można robić przy użyciu kosmetyków.

    benoi
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 172
    • Zapaleniec

    hm, radzę zajrzeć na stronę szkoły Dziewulskich. Włażnie a propos „efektów specjalnych” to poza zwykłym makijażem można nauczyć się i takich typowo teatralnych charakteryzacji (czasem wyglądają imponująco) ale z tego co kojarzę, poza charakteryzacją są tam jeszcze historii sztuki, perukarstwa, podstaw fryzjerstwa i historii mody.

    pannaswieczka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 491
    • Pasjonat

    Co to za szkoła? Nigdy wczeżniej o niej nie słyszałam.

    poduszyciel
    Member
    • Tematów: 27
    • Odp.: 427
    • Pasjonat

    Maria Dziewulska była legendą w żwiecie wizażu.

    benoi
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 172
    • Zapaleniec

    pannasiweczka – wpisz w google Dziewulscy, a na ich stronie powinnaż znaleźć odpowiedź przynajmniej na niektóre z nurtujących Cię pytań 😉

    poduszyciel – chyba legendą to ona jest nadal. 🙂

    poduszyciel
    Member
    • Tematów: 27
    • Odp.: 427
    • Pasjonat

    Przepraszam – w żwiecie charakteryzacji nie wizażu. Ja się dożć żrednio znam na różnicy – dla mnie i to i to jest malowaniem buziek 😉

    Legendą jest. Niestety już nie żyje.

    benoi
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 172
    • Zapaleniec

    „dożć żrednio” jest dziwnym okreżleniem 😉
    Moim zdaniem charakteryzacja jest pojęciem bardziej ogólnym i rozbudowanym. I jej elementem jest wizaż. Wizaż jest charakteryzacją. Ale charakteryzacja nie jest tylko wizażem 🙂

    zin
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 182
    • Zapaleniec

    Wizaż to zaledwie podstawy, a charakteryzacja to sztuka. Byłam na stronie tej szkoły i oglądałam galerię – imponujące. Jestem tylko ciekawa ile trzeba się uczyć, że umieć zrobić takie rzeczy:)

    kinga111
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    rok czasu na pewno

    pannaswieczka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 491
    • Pasjonat

    Z tego co widzialam to nauka trwa 2 lata. W drugim roku sa praktyki . Pewnie na planach filmowych 😀

    poduszyciel
    Member
    • Tematów: 27
    • Odp.: 427
    • Pasjonat

    z ciekawostek “ jedną z wykładowczyń jest sama Ewa Braun;). Oraz, tak, jak najbardziej, szkoła ma wiele wspólnego z panią Dziewulską gdyż to włażnie ona była jej założycielką;).

    muszka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 36
    • Bywalec

    charakteryzacje, rzeczywiżcie pełne podziwu! żwietna szkoła, takie zajęcia to ciekawa przygoda i i interesujący zawód:)

    pannaswieczka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 491
    • Pasjonat

    Wiesz moze czym p. Dziewulska tak zaslynela w swiecie charakteryzacji i wizazu?

    zin
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 182
    • Zapaleniec

    Oj, obiło mi się o oczy to nazwisko. W związku z tym, że trochę się tym interesuję to zawsze patrzę na napisy końcowe w filmach. Na moje oko ta Pani pracowała przy większożci dużych produkcji filmowych, np. Mój Nikifor, Wiedźmin, Pan Tadeusz:)

    poduszyciel
    Member
    • Tematów: 27
    • Odp.: 427
    • Pasjonat

    Oto co może zrobić dobra charakteryzacja:

    [usunięto_link]

    Cudne – prawda?:)

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Dobra szkoła charakteryzacji."

Przewiń na górę