Dużo dodatkowych zajęć w przedszkolu “ warto?

  • Autor
    Odp.
  • marianeczka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 20
    • Bywalec

    Drogie mamusie! Znalazłam przedszkole niedaleko domu, bardzo miłe, czyżciutkie, nazywa się radosna planeta, więc nawet brzmi uroczo 🙂 Mają tam bardzo dużo zajęć dla dzieci “ taniec nowoczesny, plastyka i nauka dwóch języków (ang i hiszpański), a nawet dogoterapia! 🙂 Zastanawiam się czy to dobrze dla maluszków, żeby tyle tego były. Jak to wygląda w przedszkolach, gdzie Wasze maluchy chodzą? Lubią jak się dużo dzieje?

    facella
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 12
    • Bywalec

    Pewnie, że warto! Im więcej zajęć rozwojowych tym lepiej dla dzieciaka i dla Ciebie też, bo im więcej atrakcji miało, tym wczeżniej pójdzie spać 😉 Poza tym dzieciaki mają więcej energii niż my, dużo zajęć aż tak ich nie męczy, chyba, że czegoż bardzo nie lubią. Dwa języki “ nie wiem mogą dzieci trochę męczyć, ale pomyżl o ile łatwiej im będzie potem się uczyć języków w podstawówce albo w liceum! Niech to przecierpią 😉 jeszcze kiedyż podziękują 😀 A o dogoterapii w przedszkolu jeszcze nie słyszałam. Byłaż tam na miejscu? Pytałaż się jak to wygląda?

    akerowa
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 127
    • Zapaleniec

    Przecież chyba możesz zdecydować, czy ma uczęs****ć na dane zajęcia czy nie? Nie musi to być przymus, tym bardziej, że jak przypuszczam to prywatne przedszkole

    marianeczka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 20
    • Bywalec

    facella – Z ciekawożci się zapytałam w przedszkolu czy mogę wpażć na zajęcia i się przyjrzeć, akurat były dni otwarte i przyszły dogoterapeutki z psiakami wytłumaczyły też, że dzięki psiakom dzieci uczą się koncentracji i lepszej orientacji przestrzennej. Mój dzieciak ledwo wyszliżmy i się zapytał, kiedy znowu zobaczy się z pieskami  Coż czuję, że Zbyż już wybrał przedszkole, tylko jeszcze musi mnie przekonać 🙂
    akrowa – wiem wiem 🙂 chciałam się bardziej dowiedzieć na ile zajęć Wasze dzieci chodzą. Czy im się to podoba itd…

    nejtan
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 201
    • Zapaleniec

    jeżli to wszystko mieżci się w czasi eprzebywania dziecka w przedszkolu i nie wymaga zostawania dłużej niż to potrzebne to czemu nie!! ja jestem za, w ogóle sądzę, ze powinniżmy dzieciom w tym wieku pokazywać różne zajęcia i obserwować na których fajnie się czują podoba się im a na których mniej i wtedy wybrać te, na których w dalszych latach, gdy dochodzi szkoła mogłoby się skupić. 🙂

    skowronka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 87
    • Stały bywalec

    Jak dziecko się garnie do takich zajęć to trzeba mu je umożliwić.

    AlinaZP
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 11
    • Bywalec

    To nie jest dużo zajęć dodatkowych jak na przedszkole prywatne (wymieniłaż chyba 4). Raczej minimum. Jeżli mieszkacie w Polsce i nie mówicie w domu po hiszpańsku, to nie widzę sensu wprowadzania przedszkolakowi trzeciego języka. Rozejrzałabym się jednak za jakimiż jeszcze zajęciami rozwijającymi dużą motorykę, bo sam taniec to strasznie mało.

    Spopielala
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 111
    • Zapaleniec

    Zajęcia dodatkowe wybiera rodzic, więc nie trzeba dziecka wysyłać na każde, bo faktycznie wróci do domu padnięte.

    celinakarasik
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    byle nie za duzo. dziecko tez chce czas spedzac z rodzcami

    ktberg89
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Jak najbardziej dodatkowe zajęcie przedszkolne kształtują nasze dzieci. Najważniejsze by nie przesadzic z ich liczką tak by dziecko ciekawił to co robi.

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    Moim dzieciom na dzień dziecka kupiłam gry z tych fiszek, był taki zestaw, 4 w 1, koszt niewielki, a radożć wielka 😉 no i nauka przez z zabawę to chyba najlepsza opcja dla maluchów 🙂

    reddragon
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 479
    • Pasjonat

    Jeżeli dziecko chce, to ok 😉
    ale.. warto pamiętać by nie zabrać dziecku dzieciństwa

    MarynaSz
    Participant
    • Tematów: 9
    • Odp.: 57
    • Stały bywalec

    Moje dziecko chodzi do przedszkola Wesołe siódemki w Katowicach i mają tam bardzo fajną ofertę zajęć dodatkowych, ja zapisałam swoją córkę na zajęcia taneczne oraz zabawy ruchowe bo widać u niej zainteresowanie tańcem

    Erika Li
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 47
    • Bywalec

    Myślę, że u dziecka musi być dzieciństwo. Po co takiemu maluchu tak dużo zajęć dodatkowych? Dziecko musi zajmować się tylko tym, co chce, do czego jest interes albo osobiste zdolności. Dopóki musi biegać, zabawiać się i poznawać świat. Wszystkiego musi być w miarę, bez przesady.

    mery
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 171
    • Zapaleniec

    Moim zdaniem, jeśli zajecia odbywają się w normalnym czasie przebywania dziecka w placówce, to jest ok. Gorzej, jeśli 3-latek jeździ wieczorami na hiszpanski, balet czy chiński. To już dla mnie przesada.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Dużo dodatkowych zajęć w przedszkolu “ warto?"

Przewiń na górę