• Autor
    Odp.
  • Mi
    Member
    • Tematów: 18
    • Odp.: 424
    • Pasjonat

    Pyszny dżem bananowy!

    Ostatnio zrobiłam sobie dżem bananowy. Po prostu obłęd- pyszny.
    Kupiłam bananów po promocji na targu- były już jednym słowem brzydkie, ale w żrodku bardzo ładne.

    Banany rozgniecione usmażyłam i dodałam dżemixu oraz cukru żelującego.
    Dzemu już nie ma Smile

    Wczoraj zrobiłam ponownie, z dodatkiem malin przetartych 4kg bananów i 2 kg malin. Jest równie pyszny, trochę bardziej kwaskowy.

    W zeszłym roku zrobiłam dzem bananowy z truskawkami. był lepszy niz z malinami, niestety w tym roku przegapiłam moment truskawek.

    Do dżemu bananowego polecam raczej dzemiksy lub zelfiksy (nie dodaję wcale cukru lub mało co), bo banany są bardzo słodkie, zwłaszcza takie mocno dojrzałe. Jemy dżem tradycyjnie na kanapki z masłem lub białym serkiem lub czasami serkiem pleżniowym. Mozna przyrządzić również smaczny deser- jogurt naturalny lub kefir + dzemik bananowy.

    Pychotka!

    asiek
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 443
    • Pasjonat

    a do czego taki dżemik bananowy można użyc? na kanapkę? jakoż tak dziwnie…

    Mi
    Member
    • Tematów: 18
    • Odp.: 424
    • Pasjonat

    Na przykład 🙂

    Mi najlepiej smakuje na kanapce posmarowanej wczeżniej serkiem białym typu bieluch lub z serkiem pleżniowym itp.
    Tak mnie naszło kiedyż żeby zrobić dżem z bananów i jak dla mnie najlepszy dżem jaki jadłam. Ogólnie jestem dżemojadem, a że kupne nie smakują mi a te co mi smakują są strasznie drogie więc robię sama 🙂

    Banany są moimi ulubionymi owocami, a przetworzone smakują mi jeszcze lepiej.

    Myszka19
    Member
    • Tematów: 33
    • Odp.: 2200
    • Ekspert

    hmm ciekawe.. 😀 kiedyż na pewno wypróbuję 😀

    Empatia
    Participant
    • Tematów: 9
    • Odp.: 97
    • Zapaleniec

    Spróbowałabym taki dżem na należnikach 😉

    abi
    Member
    • Tematów: 23
    • Odp.: 1341
    • Maniak

    moja babcia ostatnio zrobila marmolade z jablek dyni i pomaranczy. barrrdzo dobra. wezme przep[is i podam kiedys 🙂

    Ines
    Member
    • Tematów: 12
    • Odp.: 67
    • Stały bywalec

    Na pewno jest pyszny. Musze wypróbować bo uwielbiam banany.

    highhill
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 11
    • Bywalec

    a nie jest trochę za mdły??? może trochę cytryny do tego???
    Ja jadłam smażone na mażle banany z sokiem pomarańczowym, cukrem i rumem… To było coż… Topisz masło z cukrem, na to banana, obsmażasz i zalewasz na końcu wyciżniętym sokiem z pomarańczy oraz odrobina rumu :jupi:

    dziewucha
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 182
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    Banany rozgniecione usmażyłam i dodałam dżemixu oraz cukru żelującego.

    a co to za dżemix? ja używam żelfix dr Oetkera to chyba coż podobnego,
    z bananów nie robiłam bo nie przepadam za bananami, ale w tym roku z mamą zrobiłyżmy sporo dżemów jabłkowo – owocowych np jabłkowo ananasowy, albo jabłkowo pomarańczowy, i jeszcze konfitury żliwkowe, moje ulubione

    Kukielka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    a ja uwielbiam banany i chętnie wypróbuję 😀 nigdy nie słyszałam o bananowym dżemie 🙂

    Mi
    Member
    • Tematów: 18
    • Odp.: 424
    • Pasjonat

    Dżem nie jest mdły. Oczywiżcie jak się zje cały słoiczek to może trochę zemdlić, ale ze żwieżym pieczywem z serkiem białym lub pleżniowym w umiarkowanych ilożciach smakuje wyżmienicie.
    Robiłam też dżem bananowy z malinami tak gdzież w proporcji 4:1, i był troszkę bardziej kwaskowy, aczkolwiek i tak dominował smak bananów.

    Dżemix czy Żelfix- to chyba to samo tylko z innej firmy, tak więc obojętnie.

    Jeżli ktoż lubi piec i jeżć racuszki to również polecam spróbować z bananami, posypane cukrem pudrem.

    Smacznego!

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Dżem"

Przewiń na górę