Film a książka

  • Autor
    Odp.
  • grzewuso
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 0
    • Początkujący

    Zazwyczaj kiedy powstanie film na podstawie książki, chętnie porównujemy 🙂 ja jestem ciekaw Waszych opinii jeżli chodzi o 50 twarzy Greya ) co myżlicie o jednym i drugim? 🙂

    abcoch
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    Podobno film ma mało wspólnego z książką, tak przynajmniej niektórzy piszą w internecie. Ale wiadomo że nie da się tak dosłownie przełożyć setek stron w 2-godzinny film i zawsze muszą być jakież uproszczenia. Kino się rządzi trochę innymi prawami niż literatura i zawsze filmy są trochę uproszczone i jednoczeżnie trochę wyolbrzymione, żeby nie zanudzić widza.

    Krotkonoga
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    A ja tam w ogóle nie mam zamiaru ruszać 😀 Nie podobał mi się Zmierzch, a jak wszyscy wiemy, Twarze Grey’a wywodzą się włażnie z tego filmu, dlatego też nie ruszyłam książki. Co do filmu, owszem, pewnie byłabym w stanie pożwięcić te 2 godziny i sprawdzić czy naprawdę warto, ale mam teraz odłożoną całą biblioteczkę lepszych filmów, które, z braku czasu, czekają na swoją kolej. Twarze może kiedyż….może 😉

    ulek7
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    Jeżli chodzi o Zmierzch to podobał mi się tylko pierwsza czężć, reszta nie jest już tak dobrze przygotowana

    kala48
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 11
    • Bywalec

    Na książki nie mam czasu teraz więc bym wybrała film.

    PiotrP
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 18
    • Bywalec

    Zarówno książka jak i film są kiepskie.

    dorato0o
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Obejrzałam wczoraj film. Trochę lepszy niż książka ale generalnie jedno i drugie jest strasznie tandetne i sztuczne.

    gandala
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    film na całe szczężcie zamaskował wady których książka miała pełno. I chociaż nadal to nie jest arcydzieło to da się obejrzeć

    Dominishka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    W filmie podobała mi się jedynie muzyka. Moim zdaniem mogli trochę lepiej dobrać obsadę. Aktor wcielający się w rolę Greya żrednio przypomina takiego, o którym mogłyby fantazjować kobiety. Za książkę zabierałam się kilka razy. Ale po kilkudziesięciu stronach, odkładałam na rzecz innej, ciekawszej.

    herold725
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Nie, to zupełnie nie moje klimaty. Jedno i drugie do bani. W książce język jest straszny, na dłuższą metę nie da się tego czytać, zwroty utarte się powtarzają… A film… Nuda, flaki z olejem.

    zielny99
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Mi również przeszkadzał język w książce. Ciągle te powtórzenia… Tragedia.

    wika7
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    Zgadzam się! Język w tej książce jest okropny!

    avatek
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Jeszcze nie widziałam filmu. Słyszałam że nie jest zbytnio polecany.

    knoczek
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    zdecydowanie książka

    love_highheel
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 72
    • Stały bywalec

    Filmy często nie oddają klimatu książki. Jednak wolę czytać i sama tworzyć własną scenerię.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Film a książka"

Przewiń na górę