• Autor
    Odp.
  • choockolaka
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 81
    • Stały bywalec

    ja nie stosuję kompletnie nic, bo jak powiedziałam jestem po operacji.

    Chodzi o to, że ja nie miałam zapalenia pęcherza, tylko refluks nerek, a Furagin był stosowany, żeby mocz, który stał w pęcherzu i nie był wydalany do końca się nie rozkładał i był żrodowiskiem dla bakterii.

    Jeżli chodzi o zwykle zapalenie pęcherza wynikające ze złego podtarcia, zbyt silnych pieszczot miejsc intymnych po zewnętrznej stronie etc, to Furagin jest jak najbardziej skuteczny.

    Pozdrawiam.

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    brałam Furagin na zapalenie pęcherza jakiż czas temu

    asiek
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 443
    • Pasjonat

    Dorota123, no własnie na zapalenie pęcherza to standard, ale na grzybicę furagin to tak nie bardzo 😀

    tylko furaginu też nie można przewlekle stosować, bo mimo, że teoretycznie organizm nie powinien sie na niego uodparniać, to jednak często tak się dzieje. żurawina jako profilaktyka jest stanowczo lepsza. tylko też wg mnie skuteczniej jest łykac np. prouro niż jeżć kandyzowaną żurawinę, bo ta z kolei zawiera dużo cukru

    Olga123
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 162
    • Zapaleniec

    Furaginu nie stosowałam, za to ostatnio łykam lakmil. On jest do stosowania przy kuracji antybiotykowej, ja go łykam też profilaktycznie, żeby nie mieć problemów grzybiczych bo ogólnie dożć często mi się przyprawiają. Jak na razie działa i jest ok.

    kosmo79
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 293
    • Pasjonat

    A ja mam pytanie,czy w czasie takich dolegliwożci idziecie do lekarza ? Czy jednak leczycie sie na własna ręke?
    Jak to u Was wyglada? Ja teraz słyszałam o tym,ze jest specjalna szczepionka…

    werkaa
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 606
    • Zasłużony

    kosmo79- no włażnie, ale na co ta szczepionka, bo już czytałam o niej na forum gdzież, ale jakoż bez konkretów…
    Ja przeziębienie pęcherza leczę zazwyczaj sama- zaczynam od tego silnego urinalu, bo już po jednym dniu czuję mega ulgę;)

    Gossha
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    Ja też leczyłam grzybice furaginem i u mnie podziałał- wybił to cholerstwo:)

    zozolka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 73
    • Stały bywalec

    furagin jest na infekcję dróg moczowych, kłopotach z pęcherzem, więc na pewno pomoże. Ja Ci poradzę też żebyż stosowała do mycia okolic intymnych specjalne do tego żrodki, ja ostatnio używam baifemu w piance i nie czepia się mnie nic:)

    werkaa
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 606
    • Zasłużony

    Ja wiem, ze na grzybicę pochwy to zwykle się clotrimazol podaje… Moja mama stosowała go, na pęcherz to tylko coż z żurawiną;)

    zozolka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 73
    • Stały bywalec

    clotrimazol jest na infekcje takie delikatne, jak już się grzybica przyczepi to trzeba ją antybiotykiem przegonić, a potem już na zawsze dbać o siebie. Ja jako alternatywę dla clotrimazolu polecam żel baifemu, razem z tą pianką daje pewnożć i skutecznożć.

    jagoda4
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 871
    • Zasłużony

    Na grzybicę to chyba Nystatyna.

    zozolka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 73
    • Stały bywalec

    Szczerze nie słyszałam, to jakiż żrodek czy składnik leków?
    Uważam, ża najważniejsze jest to, żeby obserwować swoje ciało i jak tylko zacznie się coż dziać to szybko stosować żel baifemu, czy kto co tam lubi, a nie czekać aż się rozwinie.

    kosmo79
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 293
    • Pasjonat

    Ja tutaj wzięłabym jeszcze oprócz furaginu dobry probiotyk.Mysle ze to jest wazne,zwłaszcza tez dla osłony jelit.

    MissMalvinka
    Member
    • Tematów: 12
    • Odp.: 131
    • Zapaleniec

    Furagin to nazwa leku. Substancja czynna nazywa się furaginum bodajże. Ale to nie lek przeciwgrzybiczny, tylko przeciwbakteryjny, stosowany przy zakażeniach dróg moczowych.

    Marlenqa33
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 61
    • Stały bywalec

    Z grzybicą to najlepiej iżć do lekarza. Oni wiedzą co podać w takiej sytuacji. Ja kiedyż niestety miałam grzybicę (do dzisiaj nie wiem skąd). Brałam jakiż specyfik przepisany przez lekarza, no i miałam piankę Beifeim która naprawdę Koi, i zmniejsza podrażnienia. Stosuje ją do dziż. No a co do leczenia grzybicy na własną ręke to nie jestem przekonana.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Furagin na grzybice?"

Przewiń na górę