• Autor
    Odp.
  • Marcelina33
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    Hej. Tak sie wlasnie zastanawiam, bo pracuje od kilku miesiecy przy komputerze i ostatnio zaczynaja mi dokuczac oczy. Macie jakis sposob na to, zeby sie nie meczyly az tak?

    katmat
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Też dużo pracuje przy komputerze i ważne by gałki oczne były cały czas w ruchu, tzn. żeby starać się nie robić tak, że przez na kilka minut patrzymy nieruchomo bez mrugania w ekran. To jest identycznie jak z aktywnożcią fizyczną innych czężci ciała. Jak nie ćwiczysz, to w końcu stawy Ci „zastygną” i koniec, tak samo z oczami.

    Z ćwiczeń to polecam co jakiż czas na kilka sekund/minut zasłonić dłońmi od strony wewnętrznej oczy, ale bez ich zamykania (oraz zduszania dłońmi), tak żeby było całkowicie ciemno i przez te kilka sekund czy najlepiej minut gapimy się w ciemnożć 😀

    Kolejne ćwiczonko to takie, że obieramy sobie jakiż bliski punkt i daleki i na zmianę patrzymy na nie aż do ostrożci, najpierw na jeden punkt, by obraz był ostry, a potem drugi i tak na zmianę.

    Trzecie to po prostu wychodzenie na dwór i obserwowanie nieba szeroko otwartymi oczami. Jeżli nie ma takiej możliwożci to dobrze by było pracować przy oknie by co jakiż czas spoglądać na niebo, trawkę itp.

    Ćwicząc ruch gałek można jeszcze robić nimi ósemki lub koła aż do maksymalnego punktu widzenia, mam nadzieję, że wiesz co mam na myżli 😀

    Marcelina33
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    Fajne te cwiczenia 🙂 Sprawdzalas je sama? Dzialaja? Zastanawiam sie tez nad takimi speclanymi okularami do komputera, co myslisz?

    WhiteMagic
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 100
    • Zapaleniec

    musisz pozwolić oczom odpocząć patrzec w dal lub na zielony kolor który sprawia, że oczy odpoczywają

    Kornela
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 8
    • Początkujący

    [usunięto_link] wrote:

    Też dużo pracuje przy komputerze i ważne by gałki oczne były cały czas w ruchu, tzn. żeby starać się nie robić tak, że przez na kilka minut patrzymy nieruchomo bez mrugania w ekran. To jest identycznie jak z aktywnożcią fizyczną innych czężci ciała. Jak nie ćwiczysz, to w końcu stawy Ci „zastygną” i koniec, tak samo z oczami.

    To nie do końca tak jest. Owszem trzeba często mrugać oczami, ale dlatego, żeby nawilżyć oko. Jeżeli się tego nie robi, można się nabawić tzw. zespołu suchego oka. Można się ratować również kroplami do oczu. Znacie jakież dobre krople?

    sagunia2
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    ja bym Ci jeszcze polecała krople nawilzajce. Jest to doraźna pomoc, ale za to szybka. Ja używam starazolinu hydrobalace i moge je polecic.

    vajola
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 117
    • Zapaleniec

    Ja od 4 lat pracuje przed komputerem i miałam wrażenie, że pogarsza mi się wzrok. Jednak po wizycie u okulisty okazało się, że nic mi nie dolega, a moje uczucie spowodowane było tym, że oczy się szybciej męczyły. Pan okulista polecił mi krople Refresh. Używam je regularnie i sobie chwale.

    Gorseciarka_pl
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 15
    • Bywalec

    Słyszałam od znajomej lekarki, że bardzo dobry jest żwietlik. Można go stosować po postacią kropli, mażci albo okładów. Ale najlepiej będzie, jeżli przedtem udasz się do okulisty. Niech zbada Twoje oczy i wykluczy jakież poważniejsze schorzenie.

    Kornela
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 8
    • Początkujący

    Krople oczywiżcie są pomocne. Ale słyszałam, że te reklamowane działają tylko chwilowo, a tak naprawdę przyczyniają się w dłuższej perspektywie do większego wysuszania gałki ocznej. Najlepiej kupować takie, które oparte są na naturalnych składnikach.

    Rencia
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 491
    • Zasłużony

    Jeżli naprawdę coż jest nie tak, to najpierw okulista, kropelki pomagają jak oczy wysychają w pracy od komputera i klimy ale to tylko na jakiż czas.

    michalina92
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 29
    • Bywalec

    nie siedziec na forach, tylko na rower!!!;p

    Rencia
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 491
    • Zasłużony

    Na rower to może nie koniecznie, ale fakt, mniej komputera, mniej sztucznego ożwietlenia w biurach, mniej klimatyzacji etc.

    WaniliaiPieprz
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 43
    • Bywalec

    W aptece można kupić dobre krople do zmęczonych oczu. Nawilżają one i odżywiają, a także chronią oczy przed wysuszeniem i podrażnieniem.

    Rencia
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 491
    • Zasłużony

    Dokładnie, a najlepiej dobre sztuczne łzy, są naprawdę żwietne i dają realną poprawę.

    ewwcia
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 8
    • Początkujący

    Osoby mające problemy ze wzrokiem powinny pić dużo soków owocowych i warzywnych i to najlepiej wyciskanych samemu, a nie kupowanych w sklepie. Jeżli nie ma takiej możliwożć, to ewentualnie te sklepowe też mogą być. Wprawdzie nie są w pełni naturalne i 100% sokami nie są, ale pewne wartożci odżywcze też mają.

    Jeżli chodzi o zmęczenie oczu przed komputerem. Polecam zakupienie filtru na monitor, nawet jeżli to laptop. Są teraz filtry, które montuje się również na laptopie i można go normalnie zamykać. Ja mam na monitorze filtr 3M i nie mam problemu ze zmęczonymi oczami. Dobry filtr nie jest tani. Jak jeszcze nie miałam filtra na monitorze, korzystałam ze specjalnych okularów do komputera z antyrefleksem. Też były skuteczne ale niewygodne. Na zmęczone okolice oczu są odpowiednie kosmetyki. Kiedyż miałam taki preparat chłodzący w sztyfcie. Sztuczne łzy też bywają pomocne. Dają ulgę dla oczu.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Jak dbac o oczeta"

Przewiń na górę