Jak długo staracie się o dziecko?

  • Autor
    Odp.
  • Empatia
    Participant
    • Tematów: 9
    • Odp.: 97
    • Zapaleniec

    Przeciętnie przyszli rodzice starają się o potomstwo około 6 miesięcy. Po upływie roku kobieta wraz ze swoim partnerem zaczyna się martwić co z nimi nie tak, i tu zaczyna się problem. Po roku starań można mówić o niepłodnożci któregoż z partnerów lub ich obojga.
    Często zaczyna się mówić, że psychika (blokada psychiczna) kobiety lub mężczyzny odgrywa tu istotną rolę, gdy wszystkie badania pod względem medycznym są ok.
    Jak długo więc starałyżcie się o swoje pociechy? 🙂

    Empatia
    Participant
    • Tematów: 9
    • Odp.: 97
    • Zapaleniec

    Tak się przyjęło w naszym społeczeństwie, że jeżeli po roku starania się o potomstwo nie zaszła kobieta w ciążę, mówi się o niepłodnożci. Wtedy lekarz przeprowadza serie badań po przez badanie cyklu owulacji, HSG, badanie hormonów czy też nasienia. Przeważnie w gabinecie słyszy się ” przyjdzie pani jak po roku starań nie zajdzie pani w ciąże, teraz nie będziemy nic robić, bo to dopiero 3 czy 8 cykl, gdzie się staracie. Po 12 można już podjąć próbę leczenia”.

    Empatia
    Participant
    • Tematów: 9
    • Odp.: 97
    • Zapaleniec

    Kilka moich znajomych miało problem z zajżciem w ciąże po kilku wizytach i obserwacjach owulacji zaszły w ciąże po zastosowaniu Clostilbegyt, a potem Pregnyl (zastrzyk) urodziły zdrowe Dzieciaczki jupi

    anik12
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    My nie chcieliżmy od razu dziecka, mieliżmy niestabilne prace i byliżmy w trakcie zmiany mieszkania. Wszyscy naokoło mówili, że nie mogę zajżć w ciążę, mimo iż była to nieprawda. Czekaliżmy ok 2 lat i potem zaczęły się schody. Ludzie mi „wykrakali” chyba i sama musiałam się leczyć. Brałam zastrzyki a teraz mam zdrową córkę 🙂

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Jak długo staracie się o dziecko?"

Przewiń na górę