Jak jeżć pierogi?

  • Autor
    Odp.
  • Figa
    Keymaster
    • Tematów: 61
    • Odp.: 910
    • Zasłużony

    Dziż pewna Pani z miasta Krakowa prosząc o kontakt do specjalistki od etyki zadała mi takie pytanie. Jak jeżć pierogi?
    widelcem czy widelcem i nożem????
    Co Panie na to?

    Nela
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 410
    • Pasjonat

    Nie wyobrazam sobie jedzenia pierogow samym widelcem. Wyglada to mowiac skromnie nieestetycznie i sprawia wiele trudnosci, bo pierogi sa „zlosliwie sliskie”. Nozem i widelcem.

    black_mamba
    Member
    • Tematów: 20
    • Odp.: 772
    • Zasłużony

    Ja również używam i noża i widelca, nie lubię gonić jedzenia po talerzu.

    Nela
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 410
    • Pasjonat

    Od razu przypomina mi sie Gustlik, ktory „gonil” po talerzu jajko………. 😉

    black_mamba
    Member
    • Tematów: 20
    • Odp.: 772
    • Zasłużony

    Teraz d opiero doczytałam (przepraszam, że tak późno Figo) czyżbyż była specjalistką od etyki??

    Figa
    Keymaster
    • Tematów: 61
    • Odp.: 910
    • Zasłużony

    Od etyki…..hmmmmmm chyba własnej:)))
    Czasem lubie poczytać różne rzeczy i poznać opinie i wiedze innych:))

    reni33
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 41
    • Bywalec

    No to się teraz pożmiejecie. Pojechałam kiedyż do kuzynki, i były pierogi, takie zwykłe z serem, do tego żmietana……… i wszyscy tam jedli palcami 😕
    no to ja też 😕 bo głupio mi było prosić i sztućce skoro cała rodzina ich nie używała. 😀

    black_mamba
    Member
    • Tematów: 20
    • Odp.: 772
    • Zasłużony

    Jak to palcami? 😕 Ja rękoma jem tylko pizze, słyszałam też że udko z kurczaka można ale pierogi..

    reni33
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 41
    • Bywalec

    Na wsiach czasami tak jest… zauważyłam że tam ludzie po prostu wstydzą się używać do obiadu noża i widelca, ponieważ uważają że na wsi to nie ma takiej potrzeby. Nie twierdzę że wszędzie tak jest, żeby nikogo nie urazić ani nie obrazić, ale spotykam się z tym. Moja znajoma zobaczyła jak (4 letnia wtedy) moja córka żmiga przy stole sztućcami to postanowiła 12 letniego syna uczyć jeżć po ludzku bo miał jechać na wakacje, i do tej pory nawet do mięsa używał jedynie widelca. Albo. jeszcze jedna historyjka.. Do chińszczyzny córce dałam pałeczki, a była u niej wtedy koleżanka……zrobiła takie oczy 😯 bo nigdy w życiu nie widziała jak się tego sprzętu używa. Potem powiedziała że myżlała że bierze się jedną pałeczkę w jedną rękę a drugą w drugą i tak się je.
    Ale to wszystko z tego powodu, że w niektórych domach nie przywiązyje się wagi do estetyki jedzenia, i nie uczy się tego dzieci. 🙄 Z tego potem wynikają takie głupie historie: pojedzie dziecko na wycieczkę i wstydzi się, bo nie umie posługiwać się podstawowymi sztućcami…..

    j_lo19
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 125
    • Zapaleniec

    Hmmm..raczej widelcem i nożem sie powinno jeżć 😉 zależy jeszcze z czym te pierogi hehe ..bo czasami lubie tylko widelcem 😳

    modelinka
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 15
    • Bywalec

    😆 a ja jak nikt nie patrzy- albo jem tylko z moim mężczyzną,to używam samego widelca 😛 nakłuwam „sukbańca” na widelczyk i obgryzam raz z jednej to potem z grugiej strony aż całego zjem(najlepiej lubie z serem i z owocami) a jak jeteżmy na imperzie to oczywiscie jem nożem i widelczykiem, 😕 tylko to juz nie sprawia mi takiej frajdy 🙁 bo żal mi tego farszu ,który zostaje na talerzyku i wtedy nachodzą mnie diabelskie mysli 😈 zlizac go czy nie???!!! 😀

    Tuska
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 447
    • Pasjonat

    to Was zaskocze – pierogi sie je tylko widelcem
    Kiedys specjalista od Savoir vivre zlapał mnie na tym ze jem je i nożem i widelcem bo jest mi po prostu wygodniej i zwrócił mi uwage. Nie wiem czy jest on wiarygodny ale sadzac po jego zainteresowaniach to mysle ze tak. Nie zmieniło to jednak moich przyzwyczajen i dalej wcinam nozem i widelcem.

    mia1980
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 1222
    • Maniak

    ja prawie do niczego nie uzywam noża[no chyba że jestem gdzież w gosciach]

    WarnGirl
    Member
    • Tematów: 50
    • Odp.: 4672
    • Guru

    Ja lubie jesc nożem i widelcem… używam tych sztucców do jedzenia nie tylko pierogów,ale i nalesników,omleta,jajka sadzonego…generalnie jakos tak łatwiej mi się tak je…no i tym samym nie ma wtopy gdzies wżród ludzi,bo dzięki temu,że zawsze jem nożem i widelcem,biegle się nimi posługuję 😉

    Tuska
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 447
    • Pasjonat

    ja tez zawsze używam noża, jakos tez mi wygodniej a nawet mam wrażenie ze wtedy jedzonko lepiej smakuje

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Jak jeżć pierogi?"

Przewiń na górę