jak odroznic milosc od zauroczenia?

  • Autor
    Odp.
  • evee
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    ktos wie?

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    kazdy, kto przeszedl jedno i drugie.

    evee
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    kazdy, kto przeszedl jedno i drugie.

    ale czym sie rozni milosc od zauroczenia? ktos mi to wytlumaczy? 😀

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    Zauroczenie wydaje się o wiele silniejsze od miłożci. Nie dostrzegasz wad drugiej osoby, idealizujesz ją, uwielbiasz, ubóstwiasz i w ogóle. Kompletny entuzjazm, chęć ciągłego gruchania, spędzania ze sobą czasu i tak dalej.

    W miłożci jest nieco inaczej. Przychodzi ona z czasem i jest bardziej stonowana. Dostrzegasz wady partnera, ale akceptujesz je. Wiesz, że jest dla Ciebie ważny, ale nie ma już tych wszystkich nastoletnich motylków w brzuchu, słodkich SMSików. Miłożć to partnerstwo, zaufanie, wspólne życie i radzenie sobie z problemami.

    evee
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    a mozna kochac kogos z kim sie nie bylo w zwiazku, kogo sie tak dobrze nawet nie zna?

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    [usunięto_link] wrote:

    a mozna kochac kogos z kim sie nie bylo w zwiazku, kogo sie tak dobrze nawet nie zna?

    nie mozna.

    Olgus
    Member
    • Tematów: 20
    • Odp.: 1262
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    a mozna kochac kogos z kim sie nie bylo w zwiazku, kogo sie tak dobrze nawet nie zna?

    Ja uważam, że w tym wypadku to fascynacja/zauroczenie.

    evee
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    @Olguż wrote:

    [usunięto_link] wrote:

    a mozna kochac kogos z kim sie nie bylo w zwiazku, kogo sie tak dobrze nawet nie zna?

    Ja uważam, że w tym wypadku to fascynacja/zauroczenie.


      w takim wypadku chyba trudniej jest sie „od-zauroczyc”
    Manora
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 1410
    • Maniak

    Zauroczenie można przezwyciężyc, przekierowac się po prostu na inna osobę. A jeżeli chodzi o miłożc, to, gdy jest niespełniona często przeradza się w nienawiżc.

    miszczu
    Member
    • Tematów: 53
    • Odp.: 1824
    • Maniak

    fajna definicja z ta nienawiscia…
    zal

    jak przejdziesz i zauroczenie i milosc to bedziesz umiala rozroznic
    tyle ^^

    Zauroczona
    Member
    • Tematów: 12
    • Odp.: 592
    • Zasłużony

    Podobnie jak zauroczenie i miłożć to dwa różne uczucia, tak samo inaczej się od-kochuje i od-zauracza 😉

    Mówi się, ze zauroczenie mija szybciej i mniej boleżnie bla bla bla…. ja uważam, że cierpienie to cierpienie, zawsze boli tak samo, niezaleznie od przyczyny.

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    Cierpienie jednak po zauroczeniu moim zdaniem trwa krócej niż to po miłożci. Bowiem tak samo jak łatwo się zauroczyć, można się też od-zauroczyć. To uczucie może i jest silne, ale jeżli nie pielęgnowane to raczej mało trwałe. Bynajmniej ja tak to widzę. No i cierpienie, jak trwa krócej to ma o wiele słabsze skutki w psychice człowieka niż to długotrwałe.

    Jozia
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 1181
    • Maniak

    Zauroczenie to poczucie tej chemii czasem nawet z byle powodu. Miłożć zaczyna się przez zauroczenie. Z reszta, to taki temat, ze można w nieskończonożć lać wodę. Troche nadający się na bravo.pl dla znudzonych dziewczynek.
    Co na pewno: nigdy nie można pokochać od pierwszego wejrzenia – możliwe jedynie jest zauroczenie, miłożć zawsze przychodzi po dłuższym czasie. A czy można kochać kogoż z kim się nie jest? Nie ma jednej definicji tego słowa, każdy pojmuje to inaczej więc może i tak. Z resztą jakie to ma znaczenie? Potrzebne to ci jest do dowodu? Bo zakładam, że ty znajdujesz się w takiej sytuacji 🙂 Po co nad tym rozmyżlać? Coż czujesz – i ok. Dziewczyny na forum nie ocenią stanu twojego umysłu.

    A Ty zapytałaż, czy można kochać kogoż kogo się nie zna? Więc jestem przekonana, że Ciebie dotyczy zwykłe zauroczenie.

    Z własnego dożwiadczenia wiem, że takie zauroczenia często przechodzi sie o wiele silniej niż miłożć. Zauroczona byłam wiele razy, ale pamiętam jedną sytuacje, gdzie zobaczyłąm na internecie zdjęcie chłopaka, którego znałam, ale długo już nie widziałam na żywo. Tak się wtedy w nim cholernie „zakochałam” – w tym zdjęciu – że nie mogłam o niczym innym myżleć i non stop bolał mnie brzuch, tzw motylki. Nigdy potem takiego uczucia nie doznałam. Potem, gdy byłam już trochę starsza, zauroczyłam się w facecie, z którym jestem obecnie. Również to w pewien sposób przeszłam, schudłam, bo mało jadłam i miałam problemy ze snem, ale z moim brzuchem juz było wszystko w porządku i jako tako kontaktowałam. Na szczęscie po jakichż 2 miesiącach to się skończyło i zaczęło się troszkę poważniejsze uczucie.

    Gosiulek73
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 23
    • Bywalec

    [usunięto_link]

    metixii
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 37
    • Bywalec

    a ja powiem szczerze że nie umiem odróżnić miłożci od zauroczenia

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " jak odroznic milosc od zauroczenia?"

Przewiń na górę