Jak urządzić pokój 5-letniej dziewczynki?

  • Autor
    Odp.
  • patrycja85
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    Witajcie. Chciałabym zasięgnąć Waszej porady, jak urządzić pokój dla pięcioletniej dziewczynki. Chodzi mi nie tylko o kolorystykę żcian, ale o różne oryginalne i sprawdzone rozwiązania dekoratorskie w tym zakresie. Pokój ma powierzchnię trochę mniejszą niż 20 m2, ma jedno wejżcie i dwa duże jasne okna. Na pewno chciałabym zachować przestronnożć pokoju za pomocą jasnej kolorystyki żcian, choć niekoniecznie musi to być kolor biały. W pokoju powinno być biurko, regał na książki, szafa, łóżko, zastanawiam się nad szafą narożną oraz nad tablicą korkową nad biurkiem. Jakie meble będą najlepsze do pokoju dziecka, Jasne, sosnowe? Czekam na jakież podpowiedzi.

    malibu55
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Najważniejsze, by pokój dla 5-letniej dziewczynki podobał się dziecku, był zarazem funkcjonalny i ładny. Razem ze swoją córką możesz wybrać kolor żcian tego pokoju, ewentualnie zdecydować się na jakąż tapetę. Jeżli oczekujesz jednak jeszcze lepszego wyglądu tego pokoju, możesz zawsze zdecydować się na zatrudnienie do tego fachowców.

    aisoglam
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 67
    • Stały bywalec

    W pokoju 5 letniej dziewczynki jest przeważnie okropny bałagan, więc pomyżl o pojemnikach na zabawki ,klocki itp.Dobrze sprawdza się tablica stojąca(są takie w IKEA} To zakup na kilka lat.
    Zamiast biurka chyba lepszy stolik niższy i odpowiednie krzesełko.

    Atlantic Polska
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 55
    • Stały bywalec

    Strzel jej coż takiego !

    tabletka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 212
    • Zapaleniec

    Grafika na żcianie to fajny pomysł tylko nie przesadzaj z ilożcią. Widziałam strasznie chaotycznie pomalowany pokój dziewczynki, za dużo motywów itd. Postaw na kolory, funkcjonalnożć i wygodę. Proszę tu ku inspiracji dwa artykuły: [usunięto_link]

    skowronka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 87
    • Stały bywalec

    Ładne te kucyki.

    Hard
    Member
    • Tematów: 168
    • Odp.: 1566
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    Witajcie. Chciałabym zasięgnąć Waszej porady, jak urządzić pokój dla pięcioletniej dziewczynki. Chodzi mi nie tylko o kolorystykę żcian, ale o różne oryginalne i sprawdzone rozwiązania dekoratorskie w tym zakresie. Pokój ma powierzchnię trochę mniejszą niż 20 m2, ma jedno wejżcie i dwa duże jasne okna. Na pewno chciałabym zachować przestronnożć pokoju za pomocą jasnej kolorystyki żcian, choć niekoniecznie musi to być kolor biały. W pokoju powinno być biurko, regał na książki, szafa, łóżko, zastanawiam się nad szafą narożną oraz nad tablicą korkową nad biurkiem. Jakie meble będą najlepsze do pokoju dziecka, Jasne, sosnowe? Czekam na jakież podpowiedzi.

    Patryż, przede wszystkim musi być ciepło, ale i ciekawie, zabójczo i… delikatnie 🙄
    Pięcioletnia dziewczynka organicznie potrzebuje czułego tatusia i pytać bez przerwy dlaczego? 😀

    jakie meble? takie malużkie i… taaakie wieeelkie – mogę przyjżć do Was na kawę 😉 ???

    ZapachLuxusu_pl
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 46
    • Bywalec

    Teraz można kupić takie piękne meble i urządzić dzieciom w pokojach prawdziwe królestwa. Wżród chłopców popularnożcią cieszą się zestawy meblowe o tematyce np samochód, rakieta, czy kosmos. Zaż wżród dziewczynek zestaw z kotkiem, motylkiem bądź koroną. Największy wybór inspiracji i dziecięcych mebli znajdziemy w sklepach internetowych.

    skowronka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 87
    • Stały bywalec

    Bardzo ładne:)

    platek77
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 11
    • Bywalec

    Dzieci lubią kolorowe obrazki, ale może poza bajkowymi wzorami fajnie by było dać jakiegoż słodkiego małego kociaka bawiącego się włóczką? [usunięto_link] bardzo się mi to podoba 😀 albo też mają w tym sklepie np obrazy z misiami 🙂 osobiżcie bardziej preferuję takie słodkie autentyczne niż te kolorowanki, ale to kwestia gustu 😀

    iwonas
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Witaj.
    Faktycznie, aby urządzić pokój dla malej dziewczynki, zachowując przy tym jego przestronnożć, funkcjonalnożć oraz najnowsze trendy, to w dzisiejszych czasach nie lada wyzwanie. Bardzo podoba mi się pomysł (i zdecydowanie się do niego przychylam), jeżli chodzi o dużą liczbę pojemników, które ukryją różnego rodzaju drobiazgi. Oczywiżcie nie można z nimi przesadzić, aby nie zmieniły ogólnego wyglądu wnętrza. Ogólnie polecałabym jasne wnętrze, jakiż beż, do tego:
    [usunięto_link]
    Pytanie, jakie kolory lubi Twoja córka, ale myżlę, ze każda mała księżniczka zakocha się w takim pokoju. Pamiętaj- ważne, aby Twoje dziecko dobrze się czuło, dlatego musisz koniecznie pytać go o zdanie!

    tankian00
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 252
    • Zapaleniec

    urzadzic pokoj dla dziecka to nie lada sztuka, ale Agata Meble Ci to ulatwi, poniewaz posiada wiele ciekawych produktow dla dzieci [usunięto_link] .
    Dodatkowo mozesz oczywiscie zaczerpnac inspiracji [usunięto_link] jezeli nie masz pomyslu na urzadzenie pokoiku.

    Hard
    Member
    • Tematów: 168
    • Odp.: 1566
    • Maniak

    ja na razie czekam aż mi się urodzi, ale byłoby dużo różu, humorku Hardowego, filozofii :-

    no i mnóstwo kwiatuszków 😀 na pewno chciałaby też kopnąć piłę i pograć na instrumencie…
    jakimż 😉 w sumie wariuję już na jej punkcie – czy to źle!? 🙄

    ps. dżesis, nie wiem, co ja zrobię, gdy powie do mnie 'tata’ – helou 🙂

    lakosta
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    haha polecam uroczę lampy do pokoju dziewczynki:

    [usunięto_link]

    [usunięto_link]

    olamik
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 34
    • Bywalec

    Poszperaj w google. 5-latka zaraz pójdzie do zerówki i szkoły. Raczej nie powinien to być pokoik infantylny. Osobiżcie preferuje białe mebelki, styl prowansalski, rustykalny, czy skandynawski. Kolorowymi dodatkami możesz go ozdobić.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Jak urządzić pokój 5-letniej dziewczynki?"

Przewiń na górę