Jak wydawać i nie przesadzić

  • Autor
    Odp.
  • Street_man
    Member
    • Tematów: 12
    • Odp.: 51
    • Stały bywalec

    Jestem przekonany że większożć z forumowiczek/forumowiczów ma z tym problem.

    Jakie macie rady, lub co jest dla Was przeszkodą nie do p****żcia podczas planowania tzw. „Przemyżlanych zakupów”

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    ja w sumie nie jestem w dolku, ale bez przesady…

    wiem, ile mam na koncie, jakich wplywow moge sie spodziewac. wiem tez, ile musze wydac w danym miesiacu na zycie.

    w zwiazku z tym: wiem, na co moge sobie pozwolic.

    nie jestem jakims swirem.
    panuje nad soba.

    jesli wiem, ze moge poszalec, szaleje. jesli nie…to nie chodze na zakupy.

    katia
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 247
    • Zapaleniec

    w ogóle nie widze problemu.
    w końcu nie jestem dzieckiem i potrafie oszacować ile moge wydac, a ile musze zostawićna inne wydatki.

    wiadomo że czasem zdarza mi się zaszalec, ale nie do tego stopnia, żeby potem nie mieć kasy na bułke.

    Street_man
    Member
    • Tematów: 12
    • Odp.: 51
    • Stały bywalec

    Za daleko popłynęliżmy
    Nie mówimy o skrajnożciach, kiedy nagle nie mamy na bułkę:]
    Chodzi o chęć przykręcenia własnego kurka do wydawania, żeby przyoszczędzić, bądź pieniądze które teraz wydaje na rzecz A skurczyć, by móc przeznaczyć to na rzecz B.

    Np. Wydaje xxx zł na prąd, gaz = media, które można ograniczyć i przeznaczyć na powiedzmy zmywarkę:)
    U mnie występuje to na przykładzie żywnożci…kupuje wszystko i ciężko mi się oprzeć, w myżl zasady nie można oszczędzać na jedzeniu….

    Czy taki problem…także miewacie w waszym życiu?

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    ja nie oszczedzam na jedzeniu.

    woda, prad czy gaz…w dzisiejszych czasach KAZDY normalny czlowiek oszczedza. nie tylko ze wzgledu na forse, ale tez na fakt, ze niektore zasoby sa po prostu nieodnawialne i nalezy zdawac sobie z tego sprawe.

    ale bez przesady: nie dzialam na zasadzie „5 raz w tygodniu sie nie wykapie, to pod koniec roku za nadplate za wode kupie sobie sukienke”.

    to jest jasne, ze w sytuacji, w ktorej finansowo nie mozna miec wszystkiego, trzeba czasem wybrac. i ja nie mam z tym problemu.

    Jozia
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 1181
    • Maniak

    za gaz, prąd, czy jedzenie nie płacę. Jednak jak KAżDY człowiek muszę się ograniczać. Jeżli coż bardzo mi się spodoba, co niekoniecznie jest mi potrzebne, czekam z tym godzine, do jutra, tydzien itd.

    U mnie to powiedzenie sprawdza się pod względem finansów a także gdy dochodzi do kłotni z moim chłopakiem:

    Czas jest najlepszym doradcą 🙂

    udabiodrabrzuch
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 25
    • Bywalec

    Przyznam się że u mnie pieniądze przelatują przez ręce jak przez sitko:/
    Rozumiem, że mam tyle i tyle na miesiąc, ale jestem typem osoby która długo nie potrafi czekać na coż co akurat włażnie jej się podoba
    no coo tak już mam – ale za to jestem bardzo kochaną osobą:)

    Pieniądze zostawiam na koncie wybieram raz pieniądze na cały miesiąc – reszte zostawiam i karte chowam:)
    ale jakby był jakiż ktoż co powie mi gdzie i jak zaoszczędzić, czemu nie. Zawsze i chętnie:)

    tygrysek
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 1250
    • Maniak

    cóż, jak widzę, że mnie na coż nie stać, to tego nie kupuję… jeżli chodzi o rezygnację z czegoż-nie. jak chcę kupić coż droższego (komputer, lodowka, itp.) to kupuję: jeżli wiem że mam na koncie trochę luźnej nadwyżki i wiem że nic na tym nie ucierpi, albo korzystam z rat „zero procent”…

    tak jak nie wyobrażam sobie (jak powiedziała parvati) oszczędzać na myciu, żeby mieć extra kasę, tak samo nie wyobrażam sobie oszczędzać na jedzeniu, czy „własnym dobrym samopoczuciu”. a wybory „na co wydać kasę?” są normalne, tylko jakoż nie aż tak jaskrawe, żebym zwracała na nie uwagę…

    Katie
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 591
    • Zasłużony

    a ja mam z tym problem, nawet jak mam listę zakupów, to w sklepie rozglądam się i biorę rzeczy które mogą się przydać , ale nie muszą… przez to mam zagracone mieszkanie..

    Street_man
    Member
    • Tematów: 12
    • Odp.: 51
    • Stały bywalec

    Katie – wypużciłem niedawno wywiad z stylistką Izabelą Jabłonowską (redaktorka działu mody jednego z popularnych serwisów i personal shopper w jednej osobie) sądzę, że to co mi opowiedziała, może być dla Ciebie interesujące 🙂
    Podaję link do wywiadu: [usunięto_link]

    Manora
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 1410
    • Maniak

    Jestem oszczędną osobą, zawsze mam jakież zapasy. Ale np. jak idę gdzież do knajpy czy na imprezę, to wtedy wszystko to, co zaoszczędziłam potrafię wydac. I tak też wszystko się wyrównuje.

    mendinia
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 42
    • Bywalec

    Przemyżlane zakupy – nie ma takiego słwa u mnie. Ide do sklepu i wydaję zwykle wszystko co mam na ubrania których wczesniej nie zaplanowałam kupić ;D

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Jak wydawać i nie przesadzić"

Przewiń na górę