Jak zabrać się za pisanie książki

  • Autor
    Odp.
  • Urbban
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 17
    • Bywalec

    od dawna coż we mnie takiego siedzi coby się na zewnątrz wydostać chciało 😉 próbowałyżcie kiedyż zabrać się za pisanie książki? ja bardzo chcę ale nie wiem za bardzo jak ;/

    PannaAnna
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 376
    • Pasjonat

    przyznam, że mam za sobą wiele prób. jednak chyba jeszcze nie jestem na siłach. na razie tworzę jedynie opowiadania, ale kto wie, może za kilka lat wydam swoją własną książkę…

    a więc w tym wypadku nie mogę ci dać żadnej rady.
    ale za to życzę powodzenia, a jak wydasz książkę to się pochwal, chętnie kupię ; )) .

    miszczu
    Member
    • Tematów: 53
    • Odp.: 1824
    • Maniak

    jak na moj gust to sprawa jest taka:
    warsztatu mozna sie nauczyc, wystarczy pisac, pisac i jeszcze raz pisac, ale zanim zaczniesz pisac czytaj, czytaj, czytaj – warsztat moze opanowac kazdy, wystarczy duzo cierpliwosci

    ale jezeli ksiazka ma byc ciekawa, to musisz miec pomysl – pomysl jest najwazniejszy
    bohater musi byc ciekawy po prostu, to podstawa, jak stworzysz w glowie bohatera to bedziesz wiedziala jak bedzie reagowal na wydarzenia jakie przed nim postawisz

    ja osobiscie lubie ksiazki osobiste, w ktorych autor przedstawia swoje poglady itp. moge sie z nimi nie zgadzac, ale prawda bardzo mnie kreci, wg mnie zeby miec cos do powiedzenia, trzeba najpierw cos przezyc, jak nie masz nic do powiedzenia lepiej sie w ogole nie zabieraj za pisanie

    pozdrowki

    Blk
    Member
    • Tematów: 16
    • Odp.: 712
    • Zasłużony

    jak się zabrać? od początku 🙂
    a tak na poważnie: przemyżl o czym tak naprawdę chcesz pisać, później ułóż sobie w głowie plan co ma być po kolei i pisz, pisz, pisz 🙂
    powodzenia!

    Fenris
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 757
    • Zasłużony

    Ja nigdy nie pisałem książki, raczej krótkie opowieżci. Zazwyczaj przez kilka-kilkanażcie dni układałem sobie wszystko w głowie. Najważniejsze rzeczy zapisywałem na kartce. Szukałem informacji na temat zdarzeń/zjawisk jakie pojawiały się w opowiadaniu, a potem powoli zaczynałem pisać. Czasami fajnie naszkicować sobie postacie i miejsca. No ale pisanie to nie jest włącznik żwiatła, nie można po prostu powiedzieć sobie, że napiszę książkę i zacząć pisać

    poduszyciel
    Member
    • Tematów: 27
    • Odp.: 427
    • Pasjonat

    Spróbuj zapisać się na warsztaty pisania kreatywnego 🙂

    benoi
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 172
    • Zapaleniec

    Tylko do szuflady?

    poduszyciel
    Member
    • Tematów: 27
    • Odp.: 427
    • Pasjonat

    Sny z zapachami? ;>

    csisilver
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 13
    • Bywalec

    Ja zaczęłam pisać powieżć. Ale trzeba wytrwałożci i czasu. Mam nadzieję, że będę mieć obie dwie rzeczy pod dostatkiem. 🙂

    Ayyo
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 68
    • Stały bywalec

    Ja włażnie zaczęłam pisać opowieżć o pewnej dziewczynie.Najtrudniejsze są dla mnie dialogi.Cały czas w głowie trzymam sie pewnego obrazu otoczenia,o którym piszę.Mam tyle pomysłów.Musze nauczyć się jeszcze pisać o uczuciach co też nie lada problem.Bo przecież lepiej mówić.
    Też zabierałam się od dawien dawna do napisania czegoż co odpowiada moim ideałom w moim przedziale wiekowym.W dzieciństwie zapisałam cały zeszyt w szeroka linię,co też nazwałam „książką” o dziewczynie imieniem Jasmin.Potem ją głupia wyrzuciłam,bo uznałam,że to nic wielkiego.
    Mam nadzieje,że to co zaczęłam teraz tworzyć nie stanie w martwym punkcie.
    Także trzymam kciuki za wyobraźnię!!

    Sonic
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 34
    • Bywalec

    świetny temat 🙂

    Pamiętam że jako nastolatka zabrałam się do pisania książki – było to coż ala Musierowicz pamiętam, którą wtedy czytałam nałogowo 🙂
    Od dziecka uwielbiam czytać i co jakiż czas odradza mi się pomysł, aby napisać książkę, ale brakuje mi zwykle albo czasu albo dobrego pomysłu albo samozaparcia 🙂 Mam jednak nadzieję, że kiedyż mi się uda, Tobie mam nadzieję też 😉

    W sieci można znaleźć dużo różnego rodzaju poradników na ten temat pianych przez autorów, pamiętam że była taka seria felietonów Sapkowskiego kiedyż, więc możesz się rozejrzeć 🙂

    patelka86
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 90
    • Stały bywalec

    Napisać książkę, nie lada wyzwanie…Ja też nieraz siadałam, żeby napisać choćby krótkie opowiadanie. Trzeba mieć żwietny pomysł na wstęp i zakończenie. A żrodek jakoż leci. U mnie jest taki problem, że mam 500 pomysłów na sekundę i co zacznę, to kasuję, bo coż innego mi wpada do głowy. Ale chyba też otocznie ma pływ 😀
    Mój ulubiony S.King napisał powieżć „Cmętarz zwieżąt” ( błąd celowy, zgodny z tytułem na okładce 😀 ) podczas pobytu w wypożyczonym domku w Orrington, Maine, gdzie za domkiem znajdował się Cmentarz Zwierząt.
    Także może i mnie kiedyż ożwieci i napiszę upragnioną książkę 😀

    delicja
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 242
    • Zapaleniec

    King napisał książkę o tym jak pisać. Może Ci coż podpowie?!

    eBoska
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 468
    • Pasjonat

    1.plan ogolny
    w ktorym zawrzesz mniej wiecje o co biega i w jakiej kolejnosci
    2 plan szcegolowy
    ktory powinien juz nadac koloryt poszczegolnym zdarzeniom rozdzialom
    potem kiedy juz przystapisz do pisania stosuj fiszki zapisuj sobie pomysly ktore nagle ci wpadaja do glowy a na dany moment nie sa ci potrzebne bo nie o tym wlasnie piszesz
    a potem zloz to w calosc i juz masz ksiazke proste prawdal;)

    pozniej tylko korekty i wysylka do wydawnictw;)
    potem Twoja ksiazka staje sie numer 1 nakrecaja na podstawie niej film ty jestes slawna i bogata a my mamy super zabawe

    zycze ci jak najwiekszej weny i wytrwalosci;)

    loulou
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 131
    • Zapaleniec

    Zeby napisac książkę, moim zadniem przynajmniej 😉 trzeba zdradzać chociaż skromne objawy talentu….

    Bo inaczej to jest grafomania…. ://

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Jak zabrać się za pisanie książki"

Przewiń na górę