Jaki wiek najlepszy na ciąże?

  • Autor
    Odp.
  • Ewelina00
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 16
    • Bywalec

    Kiedy jest najodpowiedniejszy moment na ciążę i dziecko? Chciałabym poznać wasze zdanie 😉 pozdrawiam 😀

    misia27
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 12
    • Bywalec

    mysle ze pomiedzy 22 a 27 rokiem…

    Johani
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 233
    • Zapaleniec

    dokładnie – kiedy bedzie pod ręką Ten odpowiedni 🙂

    Beauty-Box
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 11
    • Bywalec

    Najlepszy wiek to mniej więcej lata 26-30 na urodzenie pierwszego dziecka.Chociaż to zależy tez od człowieka, jego dojrzałożci, i także od zarobków, które są ważne w wychowaniu dziecka.

    eBoska
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 468
    • Pasjonat

    biologicznie pomiedzy 20 a 28 ale biologia sobie a my sobie kazdy wiek jest odpowiedni kiedy jest sie dojrzalym do bycia mama..

    czerwony_kwiat
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 297
    • Pasjonat

    nie ma takiej zasady kiedy…:)

    odpowiedzialnożć i dojrzałożć to te czynniki wpływają na to kiedy para zdecyduje się na potomka:) 😀

    Bo jeżli za wczeżnie mogą być spięcia i niezbyt ciekawie,.ale na nic reguły nie ma:) Chociaż można sobie gdybać… np a po 25roku mogę myżleć o tym itp. ale może zdarzyc się wczeżniej dzidziuż.. ale myżlę,że jeżli tzw. wpadka to my kobiety szybciej się z tym oswajamy z myżlą,że za 9miesięcy przyjdzie dziecko na żwiat wszytsko się zmieni.. wiecej obowiązków..

    Izys
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 187
    • Zapaleniec

    uważam, że wiek nie gra tutaj roli..u każdej kobiety instynkt macierzyński przychodzi w innym momencie, jeżeli kobieta jest gotowa na to, żeby stać się matką, to może się o dziecko starać..szkoda tylko, że my możemy sobie planować kiedy chcemy zajżć w ciąże, a natura nie zawsze nam te plany ułatwia 😉

    Zielona_Koniczynka
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 37
    • Bywalec

    Ja też uważam że tu wiek nie gra roli, tylko odpowiedzialnożć, dojrzałożć i przede wszystkim stabilnożć finansowa.

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    Nie no wiek ma znaczenie i na zdrowie dziecka i na możliwożci zajżcia w ciąże przez kobietę.

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    dla mnie optymalnie wydaje sie zajsc w ciaze w 2014 roku, kiedy to znaczaco wydluzy sie urlop macierzynski.

    lat bede miec wtedy 31.
    tak wiec doskonaly czas na taka decyzje…

    maszka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 18
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    biologicznie pomiedzy 20 a 28 ale biologia sobie a my sobie kazdy wiek jest odpowiedni kiedy jest sie dojrzalym do bycia mama..

    miałam to dokladnie napisać:) biologicznie od tego wieku, ale coraz więcej kobiet decyduje się zostać mamami duzo później, gdy już ustabilizują swoje zycie:) ale jeżli ktoż jest gotowy majac 20 lat to czemu nie…zauważyłam natomiast dziwny trend, że nawet w wieku 25 lat, gdy wokół znajdują się same singielki to taka dziewczyna wcale nie ma łatwo…mam kilka takich znajomych, którzy krytykują młode mamy nawet gdy te żwiadomie podjęły decyzje o ciąży….

    czerwony_kwiat
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 297
    • Pasjonat

    [/quote]zauważyłam natomiast dziwny trend, że nawet w wieku 25 lat, gdy wokół znajdują się same singielki to taka dziewczyna wcale nie ma łatwo…mam kilka takich znajomych, którzy krytykują młode mamy nawet gdy te żwiadomie podjęły decyzje o ciąży….[/quote]

    dlaczego krytykują? możesz rozwinąc myżl: 🙂

    @Kowal wrote:

    Nie no wiek ma znaczenie i na zdrowie dziecka i na możliwożci zajżcia w ciąże przez kobietę.

    No wiadomo zegar biologiczny tyka.. ale to zależy od indywidualnych cech.. bo można mieć 42lata i ur zdrowe dziecko.. ale to nie jest zasada… zresztą to są uwarunkowania genetyczne.. z wiekiem trudniej zajżć.. no ale jak napisałam to chyba od organizmu zależy…

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    @mak polny wrote:

    Biologicznie najlepszy czas na urodzenie dziecka jest przed trzydziestką.

    raczej grubo przed 18rokiem życia jeżli już chodzi o samą fizjologię.

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    @mak polny wrote:

    @Kowal wrote:

    @mak polny wrote:

    Biologicznie najlepszy czas na urodzenie dziecka jest przed trzydziestką.

    raczej grubo przed 18rokiem życia jeżli już chodzi o samą fizjologię.

    Raczej na pewno nie. Około 16-19 roku życia kończy się okres dorastania, organizm się stabilizuje i dopiero wtedy ciało jest w pełni przygotowane na to, żeby mogło rozwinąć się w nim nowe życie.

    Jak by tak było to 15latki by nie zachodziły w ciąże.

    nadia83
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 68
    • Stały bywalec

    @Kowal wrote:

    @mak polny wrote:

    @Kowal wrote:

    @mak polny wrote:

    Biologicznie najlepszy czas na urodzenie dziecka jest przed trzydziestką.

    raczej grubo przed 18rokiem życia jeżli już chodzi o samą fizjologię.

    Raczej na pewno nie. Około 16-19 roku życia kończy się okres dorastania, organizm się stabilizuje i dopiero wtedy ciało jest w pełni przygotowane na to, żeby mogło rozwinąć się w nim nowe życie.

    Jak by tak było to 15latki by nie zachodziły w ciąże.

    Przecież ciąża jest możliwa od momentu jak dziewczyna zaczyna miesiączkować. Kiedyż słyszałam o 11-latce w ciąży. Więc i 11 – latki, i 15 – latki mogą zachodzić w ciążę, chodzi o to, że one jeszcze wtedy są na etapie dojrzewania i to akurat nie jest odpowiedni moment na rodzenie dzieci.
    Wg lekarzy najlepszy moment to 25 – 30 lat, ale jak wiadomo od każdej reguły są wyjątki.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Jaki wiek najlepszy na ciąże?"

Przewiń na górę