• Autor
    Odp.
  • 17stopni
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 14
    • Bywalec

    Wszystkie panie wierzące w J.Chrystusa:
    Dyskutowałem niedawno z osobami mocno zakorzenionymi w swojej wierze nt. Jogi, a dokładnie Jogina, który był kiedyż księdzem i za sprawą jednej książki odszedł od Kożcioła i zaczął nauczać Jogi – znajdziecie w google wpisując 'wioska sadhana’ i 'plasterek’ – chyba 3 pozycja

    Jak się okazało Joga jest związana z praktykami religijnymi hinduizmu. W tym wypadku 'jeżli stykasz się z inną religią, zdradzasz swoją, więc grzeszysz’.

    Czy Wy macie podobne zdanie?

    jagoda4
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 871
    • Zasłużony

    Nie ćwiczę jogi:)ale zabawne rzeczy piszesz….joga związana z religią tak mocno ze może zagrozić innej?ćwiczenia odbywają się bez słów!czy rehabilitacja jest ujęta w Biblii?

    Aleksandra44
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 68
    • Stały bywalec

    Ja ćwiczę jogę i nie uważam żebym grzeszyła, czuję się fantastycznie fizycznie i nadal jestem Chrzeżcijanką. Więc można ćwiczyć jogę i być Katolikiem. Ten ksiądz zrobił jak zechciał. To że joga wywodzi się z hinduizmu nie znaczy ze trzeba być hinduistą żeby można ją było ćwiczyć to 2 osobne sprawy.

    17stopni
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 14
    • Bywalec

    Też tak uważam, ale wejdź na forum katolickie i przemów im do rozsądku. Czasem wydaje mi się, że osoby o bardzo głębokiej wierze w Boga, tracą wiarę w człowieka. (uf patetycznie zabrzmiało).

    jagoda4
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 871
    • Zasłużony

    Ale mądrze:)

    katia
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 247
    • Zapaleniec

    😆 😆 😆 żmiech na sali

    jogę ćwiczę od jakiegoż roku i jakoż ani do chrzeżcijaństwa ani do hinduizmu się nie przekonałam. Joge traktuję jako żwietne ćwiczenia nad własnym ciałem i naukę kontrolowania go. Dodatkowo pomaga mi w walce z migreną. Jak dla mnie to same plusy

    Swoją drogą znam 2 osoby które przeszły z wiary katolickiej na hinduizm – ich wybór, każdy ma do tego prawo

    Milanosia
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 24
    • Bywalec

    Może nie i grzech , ale podobno można jakież wewnętrzne duchy wywołać 🙂

    jagoda4
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 871
    • Zasłużony

    To we mnie są duchy;)
    Jakbyżmy tak myżleli to tak jak Travolta własnych dzieci byżmy nie leczyli tylko zdali się na łaskę….

    17stopni
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 14
    • Bywalec

    joga to tylko przykład pokazujący nastawienie religii do 'wolnożci’ człowieka.
    Człowiek wtedy nie jest wolny, kształcący i pielęgnujący własne wartożci i ideały. Zaczynam powoli myżleć że w Kożciele nie o wartożci chodzi, a o posłuszeństwo, uległożć i brak własnej woli (zdania, własnych myżli).

    katia – ja to rozumiem, ale na pytanie czy Kożciół nie ma nic przeciwko Jodze, ludzie nie wiedzieli co o tym myżleć, więc dla bezpieczeństwa odpowiadali: weź się lepiej zapisz na taniec nowoczesny, balet, judo.

    Co w takim razie na takich oazach młodzieży się 'wbija do głowy’ ?

    efinioooo
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 66
    • Stały bywalec

    Moim zdaniem ograniczenie się kiedy religia mówi co innego a rozsądek i trzeźwe myżlenie podpowiada co innego jest ograniczające jednak niektóre jednostki które same nie potrafią sobie wyznaczyć co wolno a czego nie wolno potrzebują religii.

    jagoda4
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 871
    • Zasłużony

    Bardzo mądrze powiedziane:)dlatego trzeba być wobec takich osób tolerancyjnym…

    Assha
    Member
    • Tematów: 37
    • Odp.: 1730
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    Wszystkie panie wierzące w J.Chrystusa:
    Dyskutowałem niedawno z osobami mocno zakorzenionymi w swojej wierze nt. Jogi, a dokładnie Jogina, który był kiedyż księdzem i za sprawą jednej książki odszedł od Kożcioła i zaczął nauczać Jogi – znajdziecie w google wpisując 'wioska sadhana’ i 'plasterek’ – chyba 3 pozycja

    Jak się okazało Joga jest związana z praktykami religijnymi hinduizmu. W tym wypadku 'jeżli stykasz się z inną religią, zdradzasz swoją, więc grzeszysz’.

    Czy Wy macie podobne zdanie?

    Ja jestem osobą wierzącą i, co wiecej, sporo wiem o swojej wierze. Nt. Jogi są rozne opinie- ale religia katolicka nie jest religią zacietrzewioną na tyle, aby ZABRANIAĆ jogi. Jesli ktos, owszem, zaglebia sie w 'obrzedy’ tego 'sportu’, jesli zaczyna sie utozsamiac z pogladami, jakie za soba to niesie- jest to pierwszy krok do zaburzenia wartosci wiary chrzescijanskiej. Nie oznacza to jednak, ze jest to złe- Bog jest jeden: ten sam Bog dla wszystkich wiar. Hinduizm to nie sekta, a religia i nie mozemy o tym zapominac.
    Joga sama w sobie- dla zdrowia i sportu, jesli ktos potrafi sie zdystansowac co pewnych kwestii- nie jest niczym zlym. Bo zlem nie jest STYKANIE sie z czyms, co jest poza nasza wiarą, lecz 'zlem’ (jako czyms niezgodnym z normami) jest wchodzenie w to bez zastanowienia.

    No i, oczywiscie, wiele grup Joga i nietylko to grupy tzw. lewe- gdzie nie maja NIC wspolego z religią, lecz z sektą- wowczas są zle i niebezpieczne.

    jagoda4
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 871
    • Zasłużony

    Nie ćwiczyłam jogi ale czytałam poradnik dotyczący ćwiczeń.Nie zauważyłam odniesień do religii….

    KellyBundy123
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Assha mądrze pisze. Rany przecież jak można zdradzić religię? Religia to twór człowieka… Rozumiem można zdradzić Boga wyrzekając się Jego osoby, ale Joga nie jest niczym złym. Pozwala nam zajrzeć w głąb siebie. Rozwijamy się, to jest dobre a skoro jest dobre to naszemu Bogu zapewne również się podoba 🙂

    bella123
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 49
    • Stały bywalec

    Tez kiedyż jak jeszcze byłam dużo młodsza wspomniałam coż o jodze przy moim księdzu – i się posypało… Włażnie usłyszałam, ze to grzech ponieważ jest ona wyznacznikiem religii hinduistycznej itp, nie zdołałam się obronić więc wolałam skończyć temat.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Joga to grzech!"

Przewiń na górę