• Autor
    Odp.
  • vanilka125
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 547
    • Zasłużony

    Owszem wim na czym polega ponieważ sama sie odchudzałam chudlam powoli i zdrowo i teraz nie mam problemow z waga. ktos kto chce zrzucic jak najwiecej i jak najszybciej traci zdrowie wysilek i czas poniewa tak szybko jak spadla mu waga tak szybko na niej przybierze dwa razy wiecej wiec nie gadaj mi czy wiem czy tez nie wiem.

    macek10
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 244
    • Zapaleniec

    predkosc odchudzania w tempie 0,5-1kg tygodniowo jest najoptymalniejsza a dieta 1000 kcal nie spowoduje wiekszego spadku i w zadnycm wypadku efektu jojo wiec twierdzenie ze taka dieta spowoduje efekt jojo nie ma zadnych podstaw bo nie spowoduje. jesli ktos chce chudnac po 20 gram tygodniowo to jego wybor ale mozna chudnac 1kg tygodniowo i nie miec efektu jojo.

    vanilka125
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 547
    • Zasłużony

    Posłuchaj dieta 1000 kcal nie jest ani skuteczna ani dobra wiec nie dyskutuj ze mna.

    macek10
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 244
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    Posłuchaj dieta 1000 kcal nie jest ani skuteczna ani dobra wiec nie dyskutuj ze mna.

    😆 a na jakiej podstawie tak sadzisz? Udowodnij, rozumiem ze jestes specjalista zeby byc pewnych takich rzeczy? I do tego jeszcze mam nie dyskutować a czemu nie? Prosze bardzo link o zaleceniach Instytutu Żywnożci i Żywienia w kwestii diety odchudzajacej:

    Nie trzeba daleko szukac pierwszy podpunkt.
    (1000-1500kcal)
    [usunięto_link]

    Rozumiem ze jestes kims bardziej doswiadczonym niż IŻŻ skoro wiesz lepiej?

    Pominalem fakt ze zalecajac kobietom 2000 kcal jeszcze mozesz spowodowac przytycie bo norma dla kobiet to nie 2000kcal. W wieku 19-25 – 1850kcal, 26-60 – 1860, >60 – 1680

    vanilka125
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 547
    • Zasłużony

    Nie muszę Ci niczego udowadniać. Mój dietetyk poinformował mnie bardzo dokładnie o wszystkim. zreszta tak jak napisales czytanie w necie nie wystarcza zeby wszystko wiedziec 😀

    abi
    Member
    • Tematów: 23
    • Odp.: 1341
    • Maniak

    Nie jestem zadnym tam ekspertem w odchudzaniu, na dietach sie nie znam. Ale nie zgodze sie z tym ze dieta 1000 kcal jest nieskuteczna. Mój kolega miał sporą nadwagę i 4 lata temu był włażnie na tej diecie. Schudł o ile dobrze pamietam 13 kg i trzyma sie do tej pory.

    macek10
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 244
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    Nie muszę Ci niczego udowadniać. Mój dietetyk poinformował mnie bardzo dokładnie o wszystkim. zreszta tak jak napisales czytanie w necie nie wystarcza zeby wszystko wiedziec 😀

    dietetyk dietetykowi nie rowny jesli twoj dietetyk skonczysz jakąs dwuletnia szkole policealna tez jest dietetykiem ale gdzie mu do doktorow i profesorow z Instytutu Żywnosci i Żywienia, Twoj dietetyk moze myslec sobie co chce ale nie znaczy to ze jest to prawdą.

    Wybacz ale strona ktora podałem jest autorska stroną Instytutu Żywnosci i Żywienia i tylko on może sie na niej wypowiadac wiec nie wrzucaj tej strony do kupy z tysiacem innych na ktorych kazdy moze pisac co mu slina na jezyk przyniesie. To nie jest byle strona w internecie tylko czężć dzialalnosci IZZ i jemu podlega. A to co mowilem dotyczylo stronek na ktorych kazda prywatna osoba moze napisac co chce ale takie stronki a strony Instytucji państwowych lub portale medyczne to zupelnie inna sprawa jesli nie odrożniasz takich istotnych kwestii to tylko pozostaje mi Cie współczuć. Poza tym wszystko co jest na tej stronie także mozna znależć w książkach i publikacjach naukowych IZZ oni nie wyp[isuja bzduz wszystko jest tam udowodnione.

    Mirabelka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 587
    • Zasłużony

    dieta 1000 kalorii jest dietą niezdrową ponieważ dostarcza organizmowi za mało skłądników odżywczych.
    Przecietnie organizm potrzebuje ok 2400 2600 kalorii dziennie wiec zmniejszenie tej normy o ponad polowe spowoduje w konsekwencji efekt jo-jo..
    Macek a czym popierasz swoje argumenty? Jestes doradcą żywieniowym?

    macek10
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 244
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    dieta 1000 kalorii jest dietą niezdrową ponieważ dostarcza organizmowi za mało skłądników odżywczych.
    Przecietnie organizm potrzebuje ok 2400 2600 kalorii dziennie wiec zmniejszenie tej normy o ponad polowe spowoduje w konsekwencji efekt jo-jo..
    Macek a czym popierasz swoje argumenty? Jestes doradcą żywieniowym?

    wcale tak nie uważam jeżeli dobrze sie ją skomponuje dostarcza wszystkie skladniki odzywcze. 2400-2600 to potrzebuje dorosły mezczyzna kobieta okolo 1900. Chyba nie zauwazyłas że moje argumenty są poparte przez Instytut Żywnożći i Żywienia który jest pododdżiałem Swiatowej Organizacji Zdrowia, jasno i wyraznie jest napisane kilka postów wyżej mam nadzieje że znajdziesz.

    macek10
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 244
    • Zapaleniec

    a i efekt jojo nie zalezy od diety tylko prędkożci chudnięcia.

    Mirabelka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 587
    • Zasłużony

    macek ale powszechnie wiadomo, że dieta 1000 kalorii jest ok, ale w przypadku chorobliwej otyłożci a nie gdy kobitka chce się ładniejsza na plaży pokazać.
    Podajesz jadlospis diety, która jest stosowana przy cukrzycy…

    Efekt jo-jo zalezy od diety, ponieważ od diety zalezy równiez szybkożć z jaką chudniesz

    macek10
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 244
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    macek ale powszechnie wiadomo, że dieta 1000 kalorii jest ok, ale w przypadku chorobliwej otyłożci a nie gdy kobitka chce się ładniejsza na plaży pokazać.
    Podajesz jadlospis diety, która jest stosowana przy cukrzycy…

    Efekt jo-jo zalezy od diety, ponieważ od diety zalezy równiez szybkożć z jaką chudniesz

    zmienilas zdanie w takim razie bo mowilas ze nie jest ok. Nie ma podzialu w medycynie czy chce sie pokazac na plazy czy na balu kalorycznosc jest istotna przy stopniu aktywnosci fizycznej jezeli jest znikoma to 1000kcal jest ok. Nie wiem tez co oznacza chorobliwa otyłosc bo kazda otylosc jest chorobliwa. A nie wiem tez o jaki jadlospis ci chodzi bo nie podawalem zadnego podawalem kalorycznosc i nie jest ona wcale dla cukrzycy i nie wiem co ma kalorycznosc do cukrzycy bo ta choroba nie wymaga ograniczania kalorycznosci

    PulchniutkaKasia
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    Dziewczyny, dziewczyny nie ma co sie kłócić o diety odchudzające…każda ma swój własny indywidualny sposób, który jest dla niej najlepszy :))
    Ja sie tak zastanawiałam, że skoro jogurty są takie kaloryczne to może zastąpić by je czymż?? Może jakies soki, może soki z dodatkiem mleka albo te nowe soki „jednodniówki”….co myżlicie?? Soczki mogą zastąpić nam pyszne jogurciki??

    Katie
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 591
    • Zasłużony

    nawiązując do tematu wątku, to ja własnie w ciągu dnia popijam jogurty pitne, najczężciej naturalne, kefirowate, albo mleko zsiadłe, ew mażlankę i jakoż żyję 🙂 myżlę że jest to dobry pomysł na zaspokojenie niewielkiego głodu w ciągu dnia, między posiłkami 😉

    Gohusia
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 151
    • Zapaleniec

    ja nie przepadam za pitnymi jogurtami, wolę owocowe normalne np. premium frutica z Bakomy. ma fajne połączenie owoców najbardziej przypadł mi do gustu truskawka i kiwi.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Jogurt pitny zamiast drugiego żniadania?"

Przewiń na górę