”Kiedy z nastolatką do ginekologa?”

  • Autor
    Odp.
  • Zielonooka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 3393
    • Guru

    W zależnożci od potrzeb. Przy nieregularnym okresie wczeżniej, przed rozpoczęciem współżycia.

    kobieca
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 20
    • Bywalec

    Całkowicie się zgadzam. Nie ma co się żpieszyć, ale nie powinno się też zwlekać. Zresztą można też poczekać na sygnały od nastolatki (np. pytania, poruszanie kwestii seksu, itp) 🙂 Myżlę, że sama się zorientujesz, że przyszła odpowiednia pora na wizytę 🙂

    masha
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Moim zdaniem nie ma potrzeby wizyty u ginekologa, kiedy nic się nie dzieje. Jeszcze jestem nastolatka ( starą, ale zawsze nastolatką 😀 ) i pierwszy raz poszłam do ginekologa przed rozpoczęciem współżycia z moim chłopakiem. Sądzę, że to był odpowiedni moment. I tak się bardzo stresowałam, więc nie ma sensu chodzić wczeżniej ot tak, na jakąż wizytę kontrolną, bo to naprawde bardzo stresuje.

    ausia
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 369
    • Pasjonat

    Dziewczyny mają rację jak dziewczyna będzie gotowa to zaproponuj jej wizytę u ginekologa, wczeżniej jak nic u niej złego się nie dzieje, to nie zmuszaj, no i postaraj się ja wprowadzić tak delikatnie w żwiat seksu, aby wiedziała jak się zabezpieczać itd! bo tak naprawdę nie wszystkie nastolatki o tym dobrze wiedzą, gdyż więcej niż połowa w szkołach jest w ciąży.. niestety! 😕

    april91
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 44
    • Bywalec

    Dlaczego trzeba iżć do ginekologa przed rozpoczęciem współżycia?

    Polly
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 52
    • Stały bywalec

    Dlaczego trzeba iżć do ginekologa przed rozpoczęciem współżycia?

    Żeby zaproponował metodę antykoncepcji i sprawdził, czy wszystko jest w porządku (np. czy nie ma stanu zapalnego).

    Alexandraa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 356
    • Pasjonat

    [usunięto_link] wrote:

    Moim zdaniem nie ma potrzeby wizyty u ginekologa, kiedy nic się nie dzieje.

    A skąd wiesz, że nic się nie dzieje, skoro nie zawsze wszystko widać?

    U młodych dziewczyn często występuje nadżerka [usunięto_link] <- co to takiego KILK Tego nie widac ani nie czuć. A nieleczona może mieć niemiłe konsekwencje. Poza tym dla samej siebie lepiej iżć i sprawdzić czy wszystko gra.
    Szczerze Wam powiem, że ja absolutnie się nie stresowałam przed pierwszą wizytą. Poszłam tama sama a mój lekarz jest mężczyzną, jest naprawdę żwietnym lekarzem.
    A ginekolog jest jak każdy inny lekarz.

    Wild_Angel
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 62
    • Stały bywalec

    ja miałam iżć przed rozpoczęciem współżycia, czy w czasie okresu – nie poszłam.
    jakoż odczuwam.. lęk.

    .. co nie zmienia faktu, że mnie czeka bo chcę się wybrać po tabletki. 😉

    Kasia92
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 17
    • Bywalec

    Nie ma sie czego bać ja musiałam iżc bo odczuwałam ból podczas oddawania moczu… wizyta była bardzo wstydliwa ale ginekolog był miły zachowywał sie jakby to było normalne i bardzo delikatnie… cały czas mnie uspokajał i szybko skończył żebym sie nie spaliła ze wstydu 😀 oczywiżcie jakby nie było wizyta u ginekologa nie należy do lubianych ale jak trzeba to trzeba trudno. Nie bójcie się na prawde predzej czy później i tak tam wylądujecie to kwestia czasu 🙂

    Alexandraa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 356
    • Pasjonat

    [usunięto_link] wrote:

    ginekolog był miły zachowywał sie jakby to było normalne

    No bo to jest normalne!!

    Hanulka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    No według mnie warto iżć do ginekologa mając te 16 lat, po to by chociaż sprawdzić czy wszystko jest w pożądku. 😉

    Manora
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 1410
    • Maniak

    Ja jako matka, zabrałabym dziecko do ginekologa wtedy, kiedy uzanałabym, że już jest na tyle dojrzałe. Oczywiżcie wczeżniej sama próbowałabym wszystko wytłumaczyć.

    pokahontaz2
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 228
    • Zapaleniec

    Wydaje mi sie, ze jesli nic zlego sie nie dzieje to nie ma takiej potrzeby isc z nastolatka do ginekologa.

    Nadiia21
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 86
    • Stały bywalec

    ja osobiscie byłam w wieku 13/14 lat ale to ze względu na to że miałam nie regularne miesiączki itp…;/ ii cóż wydaje mi sie że to odpowiedni okres na wizyte u ginekologa chociaż by ze wzgledu na kontrole czy wszystko jest ok:) 🙂

    karolinkka
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 14
    • Bywalec

    Kiedy zajdzie taka potrzeba 😛
    Nie ma okreżlonego czasu na pierwsza wizyte 🙂
    To jest tak samo jak z internistą- chodzi sie do niego, kiedy ma sie taka potrzebe 🙂

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " ”Kiedy z nastolatką do ginekologa?”"

Przewiń na górę