• Autor
    Odp.
  • Cleo
    Member
    • Tematów: 29
    • Odp.: 905
    • Zasłużony

    wchodzi facet do mieszkania w którym mieszka inny facet (młodszy od niego) kto się pierwszy wita?

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    dzien dobry mowi pierwsza osoba wchodzaca do pomieszczenia.

    Zauroczona
    Member
    • Tematów: 12
    • Odp.: 592
    • Zasłużony

    Ja tam nigdy nie mam problemu z „dzień dobry”. Kultura osobista wymaga, by po prostu się przywitać. Czy nie lepiej to zrobić od razu, naturalnie, niz 10 minut analizowac kto komu i kiedy?

    ines.
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 162
    • Zapaleniec

    może w stu przypadkach nie zachowuję się zgodnie z zasadami, ale zawsze jakoż moje przywitanie tak naturalnie wychodzą. nie zastanawiam się, czy powinnam się pierwsza odezwać, czy pierwsza podać rękę.

    Cleo
    Member
    • Tematów: 29
    • Odp.: 905
    • Zasłużony

    ja też się nie zastanawiam, zawsze mówię pierwsza, ale tak mnie to zaciekawiło bo tu rolę odgrywa i wiek i osoba mieszkająca w mieszkaniu.

    gdyby spotkali się na ulicy to młodszy musiałby się pierwszy odezwać – oczywiżcie według PEWNYCH zasad.

    na ogół to nie przywiązuje do tego większej wagi 🙂

    WarnGirl
    Member
    • Tematów: 50
    • Odp.: 4672
    • Guru

    Na ulicy-owszem,ale kiedy ktoż wchodzi do pomieszczenia tudzież podchodzi do osoby ,to zawsze pierwszy się wita,bez względu na to w jakim jest wieku 🙂

    monika22
    Member
    • Tematów: 15
    • Odp.: 326
    • Pasjonat

    gospodarz domu wita gosci,nawet jesli jest mlodszy od goscia.

    Blk
    Member
    • Tematów: 16
    • Odp.: 712
    • Zasłużony

    [usunięto_link] wrote:

    gospodarz domu wita gosci,nawet jesli jest mlodszy od goscia.

    jasne, tak powinno być, ale czężciej zdarza się jednak tak, że to gożcie pierwsi się witają z gospodarzami

    Cane-Linha
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 31
    • Bywalec

    Ostatnio dosłownie opadał mi szczęka jak usłyszałam że to młodsza osoba powinna zaproponować p****żcie na „ty” z per pan/pani. Mylicie ze to prawda? Bo mi się wydaje to troszeczkę dziwne…

    madlenka
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 13
    • Bywalec

    Zawsze wydawało mi się, że młodszej osobie nie wypada zaproponować p****żcia na Ty osobie starszej. Bo co, jeżli osoba starsza tego sobie nie życzy.
    A co do powitania, to wydaje mi się, że w tym wypadku gożć mówi pierwszy dzień dobry, bo to on puka i przychodzi w jakimż celu. Tak samo jak z telefonem, odbierający mowi „halo”, a dzwoniący mówi „dzień dobry” i się przedstawia.

    roztargniona
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 9
    • Bywalec

    Osoba, która przychodzi do kogoż mówi pierwsza dzień dobry. Inaczej jest z podawaniem ręki, osoba starsza powinna pierwsza wyciągnąć dłoń.

    Yukilla
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 31
    • Bywalec

    Starszy facet powinien wyciągnąć rękę na przywitanie do młodszego

    lasiczka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 130
    • Zapaleniec

    starszy facet do mlodszego. kumpel z ap mi kiedys opowiadal o takich elementach sv. nie mniej jednak w praktyce wychodzi to roznie

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " kto pierwszy?"

Przewiń na górę