Która praca jest dla Ciebie… Idealna?

  • Autor
    Odp.
  • 17stopni
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 14
    • Bywalec

    Przede wszystkim witam. Mam pytanie, na które szukam odpowiedzi m.in. od kobiet z forum obcasów

    Pytanie odnosi się do pracy i będę wdzięczny za wszelkie opinie:
    Czy uważacie, że profesjonalne testy psychologiczne (wyszczególniłem je poniżej. Jest ich 7) mogą być wartożciowym dodatkiem przy aplikowaniu na konkretne stanowisko pracy?


    Testy kompetencji społecznych (badane cechy współdziałanie, komunikatywnożć, wywieranie wpływu)
    Testy kompetencji poznawczych (myżlenie analityczne, myżlenie koncepcyjne, innowacyjnożć)
    Testy kompetencji organizacyjnych (planowanie, organizowanie, kontrolowanie)
    Testy kompetencji osobistych (adaptacja do zmiany, koncentracja na zadaniu, radzenie sobie ze stresem)

    Testy wartożci w pracy (czyli jakie wartożci w pracy są dla Ciebie najważniejsze – wyszczególnionych jest 8 wartożci) lub siedmiowymiarowy test osobowożci (bada: emocjonalnożć, impulsywnożć, indywidualizm, dekoncentrację, schematycznożć, podporządkowanie i samokrytycyzm). Ostatnim siódmym jest najpopularniejszy test IQ.

    #testy są integralną czężcią jednego z portalów pracy, który za ich pomocą łączy szukających pracy z dostępnymi ofertami na rynku.

    lasiczka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 130
    • Zapaleniec

    Na pewno tak. Zwłaszcza w przypadku zawodów wymagających okreżlonych umiejętnożci społecznych czy psychicznych, takich jak policjant czy pracownik służb zdrowia.

    17stopni
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 14
    • Bywalec

    No to podrzucam propozycję – sprawdźmy się w wynikach testów 🙂 jako zabawa, nie rywalizacja.

    a ja się przekonam czy tylko ja uważam te testy za jedne z lepszych w sieci czy może ktoż uważa podobnie 🙂

    Testy są na Port Kariery <- po wpisaniu w google są na pierwszym miejscu - trzeba się zarejestrować, żeby je widzieć.

    Yolka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 133
    • Zapaleniec

    Uważam, ze takie testy są zbędne – nie wierzę w celnożć takich testów. Często są skonstruowane tak, że zawsze w rozwiązaniu znajdziemy coż co jest w nas i coż czego w ogóle nie posiadamy.
    Strata czasu.

    17stopni
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 14
    • Bywalec

    Yolka – w tym wypadku uogólniasz.
    „Często jest tak” – a jeżli w tym wypadku tak włażnie nie jest? o to mi chodzi.

    Ps. znajoma uznała, że może podzielić się wynikami i ich interpretacją. Wkleiłem je tutaj: [usunięto_link]
    Ważne: sama znajoma mówi, że 95% wyników zgadza się z rzeczywistożcią.

    Yolka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 133
    • Zapaleniec

    Może tak jest, a może nie jest.
    Ja jednak w tym wypadku wypowiedziałam swoje zdanie.
    Nie przekonują mnie takie testy i przekonywać nie będą… włażnie dlatego, może mówią prawdę, a może nie. W każdym razie ja kiedy czytałam rozwiązania takich testów to zauważałam, że w każdej odpowiedzi było „coż” ze mnie.

    secesja
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 75
    • Stały bywalec

    A w moim przypadku wyniki takich testów kompetencji sie sprawdzają
    Zwykle mi wychodzi, że powinnam zajmowac sie zajęciami powiązanymi ze sztuką, tworzeniem, komunikacją z ludxmi i faktycznie, najlepiej się w tym sprawdzam 🙂
    Nie ma więc co zapierac się rekami i nogami, że takie testy to pic na wodę, bo tak nie jest 🙂

    meksykanka
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 68
    • Stały bywalec

    Oczywiżcie że mogą. Ja co prawda mam problem z okreżleniem co byłoby idealnym zawodem dla mnie, aczkolwiek branża w której pracuję jest dla mnie bardzo interesująca. Ale żeby się zorientować w czym bym się najlepiej realizowała, musiałabym chyba w końcu pójżć do doradcy zawodowego.

    Yolka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 133
    • Zapaleniec

    Z taką różnicą, ze takie testy powinni robić profesjonalni psychologowie, a nie portale internetowe – z całym szacunkiem, do strony podanej przez Pana 17 stopni.

    okruszynka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 14
    • Bywalec

    Testy jak sondaże wszedzie inny wynik zalezy kto pyta i dla kogo

    Yolka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 133
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    Testy jak sondaże wszedzie inny wynik zalezy kto pyta i dla kogo

    Zgadzam się w 100% 🙂

    martula1
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 12
    • Bywalec

    Istnieją profesjonalne testy kompetencji zawodowych. Sprawdzają, czy kandydat rzeczywiżcie nadaje się, czy nie. Więcej o tym możesz poczytać tutaj:
    [usunięto_link]

    pozdrawiam 🙂

    panna zuzanna
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 66
    • Stały bywalec

    Myżlę, że takie testy na pewno się przydają. Każde takie badanie o większa wiedza i krok do przodu

    lasiczka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 130
    • Zapaleniec

    testy psychologiczne podczas rekrutacji to dla mnie bzdura. strata czasu. powiem wiecej durnota. powinno sie sprawdzac umiejetnosci, najlepiej w postaci konkretnych zadan. a testami to mozna posluzyc sie przy rozpalaniu kominka

    pannaswieczka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 491
    • Pasjonat

    Jeżli ktoż chce się nimi posłużyć, by zbudować swoją kadrę- czemu nie? Nie widzę przeszkód. Ja natomiast wierzę swojej intuicji i jak dotąd, zawsze wybierałam odpowiednia osobę na dane stanowisko. Specjalnie byłam zapraszana na rozmowy kwalifikacyjne, jako doradca d/s rekrutacji. Wyniki testów mnie niezbyt interesowały.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Która praca jest dla Ciebie… Idealna?"

Przewiń na górę