kurcze, ja chce na urlop:(

  • Autor
    Odp.
  • zoska samoska
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 92
    • Zapaleniec

    strasznie sie doluje, bo chce wyjechac na urlop, ale maksymalnie mi sie to teraz nie oplaca, musze pracowac, a nie moge liczyc na zadne swiadczenia podczas nieobecnosci w pracy:(. chcialabym miec umowe na stale, ale znow szukac pracy, troche mnei to przygniata. czytalam sobie wlasnie na gazetaprawna.pl o swiadczeniach, jak zwykle nauczyciele maja ulgi, sa lepiej traktowani, a oni to maja w ogole 2 miesiace wakacji i nic ich nie obchodzi.
    jesli macie ochote to sobie przeczytajcie, mimo wszystko dobry artykul [usunięto_link]

    Wiera
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 62
    • Stały bywalec

    a mimo to strajkują! ..widocznie tez im czegos brakuje… (tego co wszystkim)
    Zalogowałam sie wczoraj na i przeglądałam ten artykuł.
    No niestety nie przysługuje ci żwiadczenie. Pomyżl w przyszłym roku o etacie..
    A w gazece prawnej przeważnie są dobre artykuły. Maja tam profesjonalna ekipe.

    Malinka
    Member
    • Tematów: 40
    • Odp.: 599
    • Zasłużony

    I bardzo dobrze ze nauczyciele strajkuja. Bo to jest niedorzeczne zeby nauczyciel po 5 latach studiowania przez 3 lata zarabial 700 zl ! I to wcale nie jest tak ze maja rowno z zakonczeniem roku do jego rozpoczecia wakacje. Nauczyciel konczy rok szkolny tydzien pozniej i zaczyna tydzien wczesniej. Oczywiscie nikt nie bierze pod uwage pracy po godzinach w domu sprawdzajac klasowki, siedzenie po godzinach w szkole uzupelniajac dziennik i inne papiery, wielgodzinne rady do poznego wieczora. Nauczycielom sie nalezy i niech strajkuja 🙂

    a co do autorki: proponuje poprostu wyjechac na weekend 🙂 3 dni to tez urlop

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    z calym szacumkiem: wiem, jak to jest uczyc. sama byc moze popracuje troche jako nauczyciel, gdy wroce ze stypendium…

    nauczyciel pracuje 19 godzin tygodniowo.

    ja praciowalam stojac 8 godzin, czasem wiecej.

    mam porownanie. i uwazam, ze praca w szkole nie jest specjalnie ciezkim zajeciem. oczywiscie: powinna byc NORMALNA pensja, starczajaca na godne zycie, a nie cos w rodzaju kieszonkowego. ale jest wiele innych mniej docenianych grup spolecznych.

    a do studiowania ani do pracy w szkole nikt nikogo nie zmusza.

    Malinka
    Member
    • Tematów: 40
    • Odp.: 599
    • Zasłużony

    Pewnie ze nikt nikogo nie zmusza ale sa osoby (w tym i ja) co naprawde chca to robic.
    I marudzenie tutaj ze nauczyciele strajkuja jest niepotrzebne. Prosze zajac sie swoim zawodem i wrocic do tematu 🙂

    katmat
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Dokładnie malina, najlepiej jest robić to co się lubi, wtedy to to nie jest praca, a dla autorki mam pocieszające foto, które znalazłem na demotywatorach 😀 – [usunięto_link] heh

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " kurcze, ja chce na urlop:("

Przewiń na górę