leki dla dzieci

  • Autor
    Odp.
  • ola57777
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 618
    • Zasłużony

    Ja dobrze znam jeden lek który towarzyszył nam od samego poczatku , i był pomocny na kolke – to Bobotic.
    I oczywiscie potem cos na goraczke.

    monika22
    Member
    • Tematów: 15
    • Odp.: 326
    • Pasjonat

    jak moja maa była malutka,podawałam jej apap tryskawkowy,jest dobry na gorączke i na kaszel:)

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    ja daję włażnie ten forte, bo młody za bardzo nie lubi leków, wiec im mniejsza dawka tym lepiej dla nas 😉 ogólnie staram się nie przesadzać i dopóki widzę, ze gorączka nie jest wysoka i nie męczy to nie zbijam, ale jak np dzisiaj miał ponad 39, siedział taki półprzytomny, strasznie marudził to podałam, lekarka kazała zbijać, więc zbijamy… termo

    Mart
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 153
    • Zapaleniec

    Znalazłam informację:
    Zazwyczaj stosowana dawka leku Nurofen dla dzieci Forte, to:
    Niemowlęta od 3 do 6 miesięcy (5-7,6 kg): 3 razy po 1,25 ml w ciągu doby (co odpowiada 150 mg
    ibuprofenu/dobę)

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    @parampampam wrote:

    Forte czyli w dawce najwiękzszej 200mg/5ml.

    ja daję włażnie ten forte, bo młody za bardzo nie lubi leków, wiec im mniejsza dawka tym lepiej dla nas

    nie do końca rozumiem, to która jest w końcu największa, a która najmniejsza dawka? co można podać dziecku 4 i pół miesięcznemu na gorączkę (38.4 stopnia)?

    większa dawka leku w syropie równa się dla nas mniejsza dawka podanego syropu…
    zazwyczaj leki na gorączkę mają 100 mg/5 ml, a nurofen forte ma 200 mg/5ml, więc dla mojego dziecka (według wagi i wieku) odpowiednią dawką jest 150 mg, wiec zwykłego nurofenu musiałabym podawać 7,5 ml, co musiałabym dzielić na dwa razy, bo te aplikatory mieszczą tylko 5 ml, a jak mam nurofen forte to wystarczy 3,5-4 ml, więc nie mam potem afery w domu, że drugi raz trzeba podać lek 😛

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    najlepsze dla dzieci chyba są czopki, bo omijają żołądek, ale zaaplikowanie takiego czopka dziecku starszemu to chyba cud….

    Mart
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 153
    • Zapaleniec

    może i ona została wychowana włażnie na mierzeniu temperatury w pupie, zauważyłam, że to pomaga przyzwyczaić do czopków, chociaż charakterne dzieciaki i tak nadrobią zaległożci w umilaniu nam życia zaraz po wchłonięciu czy czopka czy zmierzeniu temperatury. Ale jakoż tak cięzki mi sobie wyobrazić niektóre znane mi dzieci z czopkami. NO ale Nurofen Forte daje wybór 🙂

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    każde dziecko jest inne, my nie mierzymy temperatury w pupie, mam termometr do ucha, wiec przyzwyczajony nie jest, no ale rozpaczać z tego powodu nie będę, bo w końcu czopki to nie jedyne lekarstwo 😉 zawiesiny, syropki i wszystkie inne formy, w jakich leki występuja sprawdzają się u nas dobrze 😉

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " leki dla dzieci"

Przewiń na górę