• Autor
    Odp.
  • Elka.brukselka
    Participant
    • Tematów: 1
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Witam wszystkich!

    Ostatnio zaczęłam moją przygodę z teatrem musicalowym. Nie sądziłam, że mogę się tak bardzo w coś wkręcić. Czy możecie mi pomóc podać jakieś tytuły, klasyki do nadrobienia i krótkie recenzje, a i jeszcze co ciekawego można obejrzeć w Polsce?

    Swoją drogą co myślicie o filmie „The Greatest Showman” (Król rozrywki) ???

    Z góry dzięki wielkie za pomoc 🙂

    Sara123
    Participant
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Cześć!

    Moim zdaniem na pewno musisz obejrzeć takie klasyki jak Deszczowa Piosenka, Upiór w operze, czy Hair.

    Jeśli chodzi o musicale które można zobaczyć w Polsce to polecam bardzo Metro w Studio Buffo grają już chyba 28 lat, a tam nadal pełna widownia 😮 W TM ROMA grają też Pilotów, osobiście nie widziałam, ale różne krążą opinie.. Też mają jakiś musical na małej scenie, ale nie pamiętam nazwy

     

     

    kacperek98
    Participant
    • Tematów: 0
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    <p style=”text-align: center;”>”The Greatest Showman” genialny, a piosenkę „A Million Dreams” z tego właśnie filmu katuję do dzisiaj 💪</p>

    Sara123
    Participant
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    A co do Króla Rozrywki to mi się bardzo podobał. Fajne piosenki, wpadające w ucho i chyba za nie nawet jakieś nagrody otrzymali 🙂

    kacperek98
    Participant
    • Tematów: 0
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    A co do Pilotów to widziałem, nie jest zły ale pośladów nie urywa

    Sara123
    Participant
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    ooo Kacperek98 no świetna jest ta piosenka

    Elka.brukselka
    Participant
    • Tematów: 1
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Też uważam, że Million Dreams wymiata 🙂 mogę słuchać caaały czas

    Elka.brukselka
    Participant
    • Tematów: 1
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Sara123 na Metro widziałam tylko na yt, ale planuję się wybrać w najbliższym czasie do Buffo i zobaczyć na żywo wszystko

    Sara123
    Participant
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Oj tak naprawdę warto! Ja byłam dwa razy. Za każdym razem byłam zaskoczona jak miła i profesjonalna jest obsługa widowni, a nie zawsze tak jest. 🙂

    Elka.brukselka
    Participant
    • Tematów: 1
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    hahaha no tak 😀

    OCzko
    Participant
    • Tematów: 0
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    To co mogę polecić to zdecydowanie Metro 😀 genialny, dopracowany, cudowny 😀 z tego co wiem sala zawsze wypełniona po brzegi. Ja byłam kilka razy, a piosenek słucham w drodze do pracy 😀

    Michasia765
    Participant
    • Tematów: 0
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    Tak jak dziewczyny wyżej pisały Metro to podstawa! Piękny spektakl, bardzo dopracowany, niesamowite wokale i choreografia. Takich spektakli powinno się robić więcej w Polsce bo potencjał jest ogromny. Polecam również Les Miserables w TM w Łodzi co prawda nie wszystkie wokale są zadowalające ale Marcin Wortmann i Łukasz Zagrobelny robią niesamowitą robotę. Warto również zobaczyć Romea i Julię w Teatrze Buffo co prawda jest to całkowicie inna wersja w porównaniu do oryginalnej ale jest to coś nowego, innego 🙂 Nie mogłabym również pominąć Czarownic z Eastwick serdecznie polecam obejrzenie tego spektalu bo naprawdę warto!

    Jeśli chodzi o The Greatest Showman – piękny film, osobiście się zakochałam 🙂

    ElfaBa
    Participant
    • Tematów: 0
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    Na sam początek polecam klasyki tak jak poprzednicy – filmy Upiór w operze, Nędznicy (z 2012r.), Grease, Chicago, Deszczową piosenkę, Jesus Christ Superstar czy Rent. To taki musicalowy pakiet startowy 😀 Pytałaś co można zobaczyć w Polsce – aktualnie jest wystawianych coraz więcej musicali, więc zależy dokąd jesteś w stanie pojechać na przedstawienie 😛 w Warszawie warto przejrzeć repertuar Teatru Dramatycznego, Roma, Studio Buffo, Rampa i Syreny (szczególnie polecam Cabaret z Dramatycznego, Once z Romy, Metro/Romea i Julię z Buffo, Jesus Christ Superstar z Rampy i Rodzinę Addamsów z Syreny). W Krakowie zobaczysz Chicago, w Białymstoku Doktora Żywago, a niedługo Upiora w Operze, w Łodzi Jesus Christ Superstar i Nędzników, wiele musicali znajdziesz w Chorzowie, Poznaniu, Gdyni, mniej znane teatry muzyczne są w Lublinie, Wrocławiu i Radomiu. Jest co oglądać 🙂

    ElfaBa
    Participant
    • Tematów: 0
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    A co do Króla rozrywki to mnie nie porwał, chociaż uwielbiam Hugh Jackmana <3 jak dla mnie było tam za dużo efektów specjalnych. Ale piosenki piękne, dla mnie najlepsza Never enough

    Aggie
    Participant
    • Tematów: 1
    • Odp.: 35
    • Bywalec

    Moje ulubione to Upiór w Operze i Nędznicy 🙂

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Musicale"

Przewiń na górę